x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Filtruj według

Cena

Cena

  • 54,00 zł - 154,00 zł

Kostka Brukowa

Aktywne filtry

Kostka brukowa: połączenie piękna i funkcjonalności

Chyba każdy się zgodzi, że kostka brukowa to zdecydowanie najlepszy materiał do utwardzenia i wykończenia powierzchni wokół domu czy budynku firmowego. Idealnie nadaje się na parkingi, podjazdy, ścieżki, śmiało można ją wykorzystać do wyznaczenia rabat i oddzielenia trawnika od miejsc nasadzenia roślin. Wybór rodzajów kostki brukowej jest ogromny, o czym możesz się przekonać sprawdzając całą ofertę sklepu Świat Kostki. Posiadamy produkty najbardziej renomowanych producentów, w tym kostkę typu Holland, Behaton czy kostkę Nostalit. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą oraz do odwiedzenia naszego salonu wystawienniczego w Sosnowcu!

Jaką kostkę brukową wybrać?

To podstawowe pytanie, na które trzeba sobie odpowiedzieć przed złożeniem zamówienia. Rodzaj kostki brukowej ma decydujący wpływ zarówno na estetykę ogrodu czy placu, ale także na walory praktyczne. Sugerujemy, aby zawsze w pierwszej kolejności skupić się na architekturze budynku i do niej dopasować ostateczny design kostki brukowej.

Przykładowo: jeśli cenisz sobie klasykę, a przy tym szukasz produktu dostępnego w bardzo atrakcyjnej cenie, świetnym wyborem będzie kostka typu Nostalit (Nostalite), z wyglądu przypominająca tradycyjny bruk. Jest to jeden z najchętniej wybieranych modeli z naszej oferty. Jego atutem jest łatwość układania i docinania, co pozwala zrealizować nawet bardzo kreatywne projekty ogrodowe.

Jeśli z kolei celem jest estetyczne wykończenie dużego placu przed sklepem czy wybudowanie parkingu, niezastąpiona będzie kostka typu Holland, nazywana też potocznie holenderką. Jej największą zaletą jest bardzo atrakcyjna cena, która pozwala utwardzić znaczną powierzchnię terenu nawet przy ograniczonym budżecie. Bardzo ciekawą alternatywą dla holenderki jest też kostka Behaton.

Jeśli natomiast chodzi o kolorystykę, to tutaj należy się już kierować wyłącznie własnym gustem, ale też kwestiami czysto funkcjonalnymi. Bardzo jasna kostka brukowa wygląda pięknie, ale z czasem będzie wymagać intensywnej pielęgnacji, dlatego lepiej jest stosować ją np. na tarasach. Na podjazdy i parkingi sugerujemy wybierać kostkę brukową w ciemniejszym kolorze.

Grubość kostki brukowej

Grubość produktu ma bezpośredni wpływ na jego wytrzymałość, a tym samym na zastosowanie. Kostki o grubości 4 centymetrów idealnie nadają się do budowy ciągów pieszych, czyli np. chodników i ścieżek w ogrodzie. Jeśli potrzebujesz kostki brukowej na wjazd do garażu, postaw na produkt o grubości 6-8 centymetrów. Jeśli natomiast wiesz, że po kostce będą jeździć bardzo ciężkie pojazdy, np. szambiarka, śmieciarka, auta ciężarowe, to zdecydowanie zalecamy wybór kostki brukowej o grubości 10 centymetrów.

Najszerszy wybór kostki brukowej czołowych producentów znajdziesz w sklepie Świat Kostki. Gwarantujemy szybką i tanią dostawę do takich miast, jak Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Katowice, Jaworzno, Dąbrowa Górnicza, Czeladź, Chorzów czy Będzin. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą online oraz w salonie wystawienniczym w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4.