x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Filtruj według

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 58,00 zł

Obrzegowania

Aktywne filtry

Obrzegowania, czyli prosty i estetyczny sposób na wyznaczanie stref w ogrodzie

Obrzegowania to bardzo szeroka kategoria produktów, najczęściej wykonanych z betonu, które – jak sama nazwa wskazuje – pełnią funkcję brzegu różnych stref ogrodowych. Dzięki nim można szybko, łatwo i niedrogo oddzielić różne części terenu wokół budynku, zyskując tym samym ciekawe efekty architektoniczne. Obrzegowania doskonale sprawdzają się również w przypadku chęci wybudowania podjazdu, chodnika, tarasu czy np. wyznaczenia trawnika i rabat roślinnych. W ofercie sklepu Świat Kostki znajdziesz obrzegowania wszelkiego typu, które z powodzeniem wykorzystasz w swoim ogrodzie, realizując tym samym nawet najambitniejszą wizję. Zapraszamy na zakupy online i w naszym punkcie stacjonarnym w Sosnowcu!

Obrzegowania: przykłady zastosowania w ogrodzie

Zacznijmy może od tego, że do szerokiej kategorii obrzegowań zaliczamy takie elementy, jak chociażby:

  • Krawężniki
  • Obrzeża palisadowe
  • Tak zwany bordiry
  • Obrzeża trawnikowe
  • Tak zwane eko-bordy, czyli elastyczne obrzeża chodnikowe, trawnikowe, rabatowe etc.

Wszystkie te obrzegowania są przeznaczone do nieco innych zastosowań, choć z uwagi na ich uniwersalność można je wykorzystać na najróżniejsze sposoby. Oto kilka przykładów.

Obrzegowania idealnie nadają się do wyznaczania kierunku i kształtu ścieżek z kostki brukowej. Szczególnie dobrze pod tym względem wypadają obrzegowania elastyczne, które umożliwiają osiągnięcie kreatywnych efektów wizualnych.

Bardzo ważną funkcją obrzegowań jest umacnianie powierzchni wyłożonej kostką brukową. Dlatego stosuje się je na podjazdach, ale też na ścieżkach, co zapobiega przesuwaniu się kostek i gwarantuje stabilność podłoża.

Obrzegowania śmiało można wykorzystać na etapie realizacji wymarzonego ogrodu. Dzięki nim jesteśmy w stanie wydzielić poszczególne strefy, np. nadać kształt trawnikowi i wykonać efektowne rabaty z roślinami ozdobnymi. Obrzegowania znacząco ułatwiają koszenie trawy, jeśli zostaną umieszczone na wysokości gruntu – wówczas można na nie swobodnie wjeżdżać kosiarką bez ryzyka uszkodzenia noża.

Dodatkowo wspomnijmy, że obrzegowania są bardzo przydatne na etapie budowy tarasu z kostki brukowej czy płyt betonowych. Pełnią wówczas zarówno funkcję umacniającą (zapobiegają obsypywaniu się ziemi), jak i ozdobną oraz funkcjonalną, ponieważ pozwalają stworzyć wygodne schody – wymagane w sytuacji, gdy taras znajduje się znacznie powyżej gruntu.

Gdzie można kupić obrzegowania do ogrodu?

Najszerszy wybór obrzegowań do ogrodu znajdziesz oczywiście w sklepie Świat Kostki. Oferujemy zarówno obrzegowania betonowe, jak i elastyczne. Dostarczamy produkty renomowanych firm, aby zagwarantować Ci ich najwyższą jakość i trwałość. W naszym sklepie kupisz obrzegowania w najróżniejszych kolorach, fakturach, wzorach i rozmiarach, co pozwoli Ci dopasować je idealnie pod kątem potrzeb oraz specyfiki Twojego ogrodu.

Zakupione u nas obrzegowania dostarczamy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina, a także miejscowości sąsiednich. Odwiedź też nasz salon wystawienniczy w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4.