x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Murki i ogrodzenia

Aktywne filtry

Murki i ogrodzenia: praktyczne elementy małej architektury

Większość z nas ma bardzo silną potrzebę zaznaczania swojej własności. Nic więc dziwnego, że dla osób budujących dom naturalnym krokiem jest zainwestowanie w solidne, a przy tym efektowne ogrodzenie. Szczególnie jego frontowa część pełni ważną funkcję reprezentacyjną i powinna licować zarówno z architekturą budynku, jak i charakterem ogrodu (często nazywanego przedogródkiem). Do tego idealnie nadają się murki i ogrodzenia, które znajdziesz w ofercie sklepu Świat Kostki. Posiadamy najróżniejsze rodzaje elementów małej architektury niezbędnych do wybudowania bezpiecznego, trwałego i efektownego ogrodzenia, w tym akcesoria montażowe. Sprawdź całą naszą ofertę online lub po prostu zajrzyj do naszego punktu wystawienniczego w Sosnowcu!

Na co zwrócić uwagę wybierając murki i ogrodzenia?

Podstawą jest to, aby wybrać produkty wysokiej jakości. Ogrodzenie nie tylko wyznacza granice własności, ale także ma funkcję prewencyjną. Nie dopuszcza, aby po działce poruszały się niepowołane osoby czy zwierzęta leśne. Owszem, każde ogrodzenie można sforsować, ale i tak znacząco podnosi ono poczucie bezpieczeństwa właścicieli nieruchomości.

Kolejną ważną kwestią jest estetyka. Murki i elementy ogrodzenia zawsze należy dobrać w taki sposób, aby dobrze korespondowały z całym otoczeniem budynku, jak i samym domem. Jeśli pod względem architektonicznym nieruchomość jest nowoczesna i minimalistyczna, to oczywiście nie powinno się wybierać ogrodzenia z fantazyjnymi ozdobami charakterystycznymi dla stylu neoklasycystycznego. Całość sprawiałaby wrażenie przypadkowości i chaosu.

Kluczowe jest również to, aby wybrane ogrodzenie było bardzo trwałe i nie wymagało przy tym regularnych zabiegów konserwacyjnych. Zdecydowanie zalecamy, aby postawić na elementy metalowe malowane proszkowo, z solidnym zabezpieczeniem antykorozyjnym. Ten jednorazowy wydatek zaoszczędzi Ci później mnóstwo pracy i cennego czasu.

Gotowe murki lepsze od wylewanych?

Coraz mniej osób decyduje się na wykonanie murków ogrodzeniowych tradycyjną metodą, czyli szalunek + beton z betoniarki. Jest to bardzo czasochłonne, kosztowne, a do tego wcale nie daje pewności, że konstrukcja murków przetrwa wiele lat. Pod każdym z tych względów o wiele lepiej wypadają prefabrykaty betonowe, czyli właśnie gotowe murki ogrodzeniowe, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

Takie murki można od razu zamontować, oszczędzając tym samym czas i energię. Budowa ogrodzenia postępuje o wiele szybciej, co także ma wpływ na sumaryczny koszt inwestycji. Jeśli gotowe murki nie przypadną Ci do gustu, zawsze możesz rozważyć wykonanie podmurówki na przykład z palisad betonowych czy innych obrzegowań, które także są dostępne w Świat Kostki.

Z pełną ofertą murków i ogrodzeń możesz się zapoznać na stronie internetowej naszego sklepu, jak również w punkcie stacjonarnym w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4. Potrzebujesz transportu zakupionych produktów? Dostarczamy je na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina.