x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Podjazd do garażu z kostki brukowej - dlaczego to najlepsze rozwiązanie, na jakie możesz się zdecydować?

Podjazd do garażu z kostki brukowej - dlaczego to najlepsze rozwiązanie, na jakie możesz się zdecydować?

Dom jednorodzinny z garażem w bryle budynku to naturalny wybór dla większości inwestorów. Coraz więcej osób decyduje się również na wybudowanie garażu wolnostojącego, który jednocześnie może pełnić funkcję warsztatu, domku gospodarczego czy dodatkowej przestrzeni do przechowywania różnych przedmiotów. Tak czy inaczej, chcąc komfortowo korzystać z garażu, należy zadbać o bezpieczny i wygodny wjazd samochodem. Najpopularniejszym i bezdyskusyjnie najlepszym rozwiązaniem jest podjazd do garażu z kostki brukowej, o czym przekonujemy w naszym poradniku.

Co przemawia za podjazdem z kostki brukowej?

Kostka brukowa nieprzypadkowo jest najpopularniejszym materiałem do utwardzania nawierzchni wokół domów czy budynków firmowych. Przede wszystkim perfekcyjnie łączy w sobie dwa kluczowe walory, czyli trwałość i estetykę.

Podjazd do garażu z kostki brukowej można bez najmniejszego problemu dopasować do wyglądu budynku, korzystając z ogromnego wyboru kostek (mnóstwo wersji kolorystycznych, faktur, wymiarów etc.).

Podjazd z kostki, o ile oczywiście zostanie poprawnie wykonany, gwarantuje wieloletnią trwałość. Jest przy tym bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu oraz łatwy w utrzymaniu w czystości, jak również w odśnieżaniu.

Alternatywy dla podjazdu do garażu z kostki brukowej

Podjazd z kostki brukowej wydaje Ci się sztampowym rozwiązaniem? W takim razie możesz pomyśleć o czymś zupełnie innym, pamiętając jednak, że żadne z alternatywnych rozwiązań nie jest idealne.

  • Podjazd z kostki granitowej – kostka granitowa to materiał, który przez lata był utożsamiany z najwyższym luksusem. Nieprzypadkowo wykładano nim podjazdy i ścieżki przy efektownych willach, zwłaszcza w latach 80. i 90. XX wieku. Dziś kostka granitowa jest bardziej dostępna, ale paradoksalnie nie cieszy się już taką popularnością jak jeszcze kilkanaście lat temu. Powód? Jest niepraktyczna. Podjazd do garażu z kostki granitowej trudno się odśnieża i utrzymuje w czystości.
  • Podjazd z grysu/tłucznia – to rozwiązanie tymczasowe, choć wiele osób ostatecznie przy nim zostaje. Trzeba tutaj wyjaśnić, że podjazd do garażu z grysu czy tłucznia nie jest czymś godnym polecenia. Przede wszystkim taki podjazd z czasem zacznie się niszczyć, przez co w pewnym momencie może powstać spory uskok między nim a posadzką w garażu. Na podjeździe będą się też tworzyć nieestetyczne i denerwujące właścicieli koleiny.
  • Podjazd z płyt ażurowych – płyty ażurowe zawsze były uważane za tanią alternatywę dla kostki. Czasy się jednak zmieniły i gwałtowny wzrost cen materiałów nie ominął również płyt. Wykonanie podjazdu do garażu z płyt ażurowych nadal może być tańsze w porównaniu z kostką, jednak tutaj zwracamy uwagę na mocno dyskusyjną estetykę – taki podjazd nie będzie pasować do nowoczesnych, eleganckich domów.
  • Podjazd w formie trawnika – wspominamy o tym raczej w formie ciekawostki, ponieważ trudno jest sobie wyobrazić wieloletnie użytkowanie takiego podjazdu, który w pewnym momencie po prostu osiądzie, powstaną w nim koleiny etc. Poza tym utrzymanie ładnego trawnika w miejscu, po którym poruszają się samochody, byłoby bardzo trudne. Ewentualnie można tutaj pomyśleć o specjalnych kratkach, które utwardzą podjazd i umożliwią trawie swobodny wzrost pomimo ruchu pojazdów.

Jak widać każda z tych alternatyw ma swoje wady, w dodatku na tyle istotne, że po prostu wypada blado w zestawieniu z podjazdem do garażu z kostki brukowej.

Zamów kostkę brukową i inne materiały na podjazd w Świecie Kostki

Świat Kostki to największy skład kostki brukowej w regionie. Znajdziesz nas w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4, gdzie czeka na Ciebie duży salon wystawienniczy – na miejscu możesz obejrzeć mnóstwo modeli kostek brukowych czołowych producentów, porównać je ze sobą w naturalnym i sztucznym świetle, a także skorzystać z fachowego doradztwa naszych ekspertów.

W Świecie Kostki zaopatrzysz się również w inne materiały niezbędne do poprawnego wykonania podjazdu z kostki brukowej. To przede wszystkim krawężniki, palisady, kratki odpływowe i wiele innych. Po prostu przyjdź do nas z gotową listą zakupów, a nasi doradcy skompletują dla Ciebie wszystkie potrzebne materiały.

Przypominamy, że zamawiając kostkę brukową w naszym składzie możesz skorzystać z wygodnej usługi transportu pod wskazany adres. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Dodatkowo służymy namiarami na sprawdzone ekipy wykonawcze, które gwarantują poprawność, terminowość i wysoką estetykę realizacji projektu. Jeśli jeszcze nie masz swoich brukarzy, to zapytaj nas o rekomendację.

W Świecie Kostki możesz także skorzystać z usługi projektowania kostki brukowej, w tym podjazdu do garażu. To bardzo dobry pomysł, ponieważ dzięki projektowi nie tylko poznasz efekt końcowy jeszcze przed realizacją (mogąc np. wprowadzić poprawki), ale również unikniesz zakupu zbyt małej lub zbyt dużej ilości materiału.

Napisz komentarz