x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Palisady betonowe – sprawdź ich zastosowanie w Twoim ogrodzie

Palisady betonowe – sprawdź ich zastosowanie w Twoim ogrodzie

Spośród wielu elementów betonowych wykorzystywanych do realizacji inwestycji brukarskiej, to właśnie palisady należą do tych najbardziej niedocenianych. Wielu inwestorów w 100% skupia się na wyborze kostki brukowej, zapominając o tym, że na ostateczną estetykę, funkcjonalność i trwałość np. podjazdu, tarasu czy ścieżek duży wpływ mają również palisady betonowe. Dlatego poświęcamy im osobny artykuł na naszym blogu. Dowiedz się, czym dokładnie są palisady betonowe, jakie jest ich zastosowanie, a także sprawdź, czym się kierować przy ich wyborze.

Co trzeba wiedzieć o palisadach betonowych?

Palisady betonowe to produkty zaliczane do kategorii obrzeży. Stosuje się je zawsze wtedy, gdy chcemy zakończyć nawierzchnię wykonaną z kostki brukowej – na przykład podjazd do garażu, ścieżkę od furtki do drzwi, ścieżki w ogrodzie, ale też taras.

Charakterystyczną cechą palisad betonowych jest ich bardzo efektowny design. Dlatego są coraz chętniej wybierane przez inwestorów, którym zależy na tym, aby zwieńczenie nawierzchni z kostki było dobrze widoczne i stanowiło integralną część projektu brukarskiego.

Przykłady zastosowania palisad betonowych

Palisady betonowe służą nie tylko do wyznaczania nawierzchni z kostki brukowej. Coraz częściej stosuje się je również jako niezależne elementy ozdobne w ogrodzie. Świetnie sprawdzają się chociażby do odgradzania trawnika od rabat kwiatowych czy żywopłotu, zapobiegając wywiewaniu kory lub przesypywaniu się kamieni, ułatwiając przy tym koszenie trawnika czy samych brzegach.

Palisady betonowe śmiało można wykorzystać do zniwelowania różnic wysokości terenu. Gdy działka ma nieregularny kształt i jest to jej atut, z którego nie chcemy rezygnować, to dzięki palisadom można z jednej strony zaakcentować różnice terenu, a z drugiej zapewnić sobie wygodne korzystanie z działki, na przykład spacerowanie po niej, jeżdżenie taczką etc.

Palisady betonowe są bardzo chętnie wybierane do budowy przydomowego tarasu. Pozwalają estetycznie wynieść taras nad poziom gruntu, aby uniknąć progu na wysokości drzwi tarasowych. Jednocześnie utrzymują nawierzchnię tarasu w ryzach, zapewniając wieloletnią trwałość konstrukcji i jej estetyczny wygląd. Połączenie palisad betonowych i płyt tarasowych jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych przez osoby decydujące się na budowę przydomowego tarasu.

W czym palisady betonowe są lepsze niż krawężniki?

Palisady to naturalna alternatywa dla krawężników betonowych. Obowiązuje tutaj dość prosta zasada: wszędzie tam, gdzie obrzeża mają być widoczne i stanowić element uzupełniający dla kostki brukowej, warto postawić właśnie na palisady.

Powodem jest oczywiście to, że palisady prezentują się o wiele lepiej, są efektownym elementem projektu brukarskiego, mogą pięknie kontrastować z kostką czy stanowić jej zwieńczenie, dzięki czemu całość realizacji będzie wyglądać jeszcze lepiej.

Krawężniki z kolei są lepszą opcją tam, gdzie obrzeża nie będą widoczne, a pełnią wyłącznie funkcję technologiczną, przytrzymując kostkę brukową i zapobiegając jej rozjeżdżaniu się pod naciskiem.

Jakie palisady betonowe wybrać?

To oczywiście zależy od Twoich oczekiwań, przede wszystkim w zakresie estetyki. Na rynku znajdziemy dziś ogromny wybór palisad betonowych, które pasują do projektów nowoczesnych, tradycyjnych, nawet celowo postarzanych czy w zawsze modnym stylu śródziemnomorskim.

Ważne jest to, aby palisady dobrze korespondowały z wybraną kostką brukową czy płytami tarasowymi pod kątem designu. Nie muszą występować w dokładnie takim samym wariancie kolorystycznym. Ciekawy efekt może przynieść połączenie palisad i kostki/płyt w kontrastujących ze sobą kolorach.

Zapraszamy do Świata Kostki

Sprawdź palisady betonowe dostępne w Świecie Kostki online oraz w naszym salonie wystawowym w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4. Na miejscu czeka na Ciebie ogromny wybór produktów, nie tylko palisad, ale też kostek betonowych, płyt tarasowych, stopnic, krawężników, obrzeży, systemów odwodnienia, elementów małej architektury ogrodowej czy mebli betonowych.

Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji. Rozwiążą problemy techniczne, zaprezentują najlepsze rozwiązania, przedstawią optymalne produkty dostępne w Twoim budżecie. Zachęcamy również do skorzystania z naszej usługi profesjonalnego projektowania kostki brukowej. Jeśli nie masz jeszcze zaufanej ekipy brukarskiej, to służymy namiarami na godnych polecenia fachowców.

Pamiętaj również, że zamawiając kostkę brukową i inne produkty z oferty Świata Kostki, możesz od razu skorzystać z wygodnej usługi transportu materiałów pod wskazany adres. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu wystawowego, w którym na pewno znajdziesz odpowiednie palisady betonowe dla siebie, stanowiące efektowne, praktyczne i oryginalne uzupełnienie dla kostki brukowej.

Napisz komentarz