x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Modna kostka brukowa - poznaj aktualne trendy

Modna kostka brukowa - poznaj aktualne trendy

Zakup kostki brukowej to bardzo odpowiedzialna decyzja. W końcu kostki nie wymienia się co kilka lat. Prawdopodobnie będziesz na nią patrzeć przez znacznie dłuższy czas, nawet kilka dekad. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z aktualną ofertą producentów i perfekcyjnie dopasować kostkę do architektury budynku oraz własnych preferencji estetycznych. Wiele osób kieruje się tutaj kryterium popularności danego modelu, szukając modnej kostki brukowej. Jakie obowiązują dziś trendy? Kilka wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Wciąż dominuje minimalizm

Modna kostka brukowa to przede wszystkim kostka minimalistyczna w formie, fakturze i kolorystyce. Charakterystyczne dla obecnych trendów jest to, że klienci skupiają się na możliwie jak najprostszych kostkach brukowych i płytach tarasowych. Modne są ostre linie (brak zaokrąglonych faz) oraz duży format, czyli kostki, które jeszcze kilka lat temu określilibyśmy mianem płyt chodnikowych czy tarasowych. Znakomicie sprawdzają się one na terenie wokół nowoczesnego, minimalistycznie zaprojektowanego domu, na przykład z płaskim dachem czy w typie współczesnej stodoły (budownictwo pasywne). Proste bryły, kwadratowy lub prostokątny kształt, wygładzona faktura – to najważniejsze cechy modnych kostek brukowych, które wyznaczają trendy na rynku producentów wyrobów z betonu.

Co z kolorystyką?

Nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem fakt, że wciąż najmodniejsze są wszelkie odcienie szarości. Wynika to z faktu, iż taka kolorystyka bardzo dobrze koresponduje z minimalistycznym charakterem kostek brukowych. Szarości prezentują się elegancko, są uniwersalne pod względem estetyki, podobają się niemal każdemu, a przy tym można je łatwo dopasować do praktycznie dowolnego budynku, bez względu na kolorystykę elewacji, dachu i stolarki okiennej. Pod tym względem szara kostka brukowa jest bezpiecznym wyborem, ponieważ daje nam szerokie pole do popisu w zakresie np. zmiany koloru elewacji w przyszłości czy wprowadzenia nowych elementów ozdobnych do ogrodu/na taras etc. Jeśli szarość nie do końca do Ciebie przemawia, to wiedz, że w gamie modnych kostek brukowych znajdziemy również modele utrzymane w kolorystyce nawiązującej do barw natury. To wyrazisty trend, który powinien przypaść do gustu fanom klasyki i ponadczasowej elegancji. Kostki piaskowe, kasztanowe czy przypominające drewnianą deskę – to ciekawa propozycja, którą także można wziąć pod uwagę szukając modnej kostki dla siebie.

Czy warto kupić modną kostkę brukową? Nieoczywista opinia

W Świecie Kostki bardzo często gościmy klientów dopytujących o najmodniejsze modele kostek brukowych. Oczywiście chętnie dzielimy się inspiracjami, natomiast na końcu zawsze dopytujemy o oczekiwania klientów w zakresie wyglądu, formatu oraz ceny kostki. Nie zawsze to, co najmodniejsze, sprawdzi się w konkretnym ogrodzie. Jeśli np. masz dom o klasycznej bryle, to minimalistyczna, szara kostka wielkoformatowa niekoniecznie będzie do niego pasować. W takiej sytuacji warto poszukać czegoś innego – na przykład wśród modeli dostępnych na rynku od wielu lat, ale wciąż efektownych i godnych zarekomendowania z uwagi na dobrą jakość wykonania. Pamiętajmy również, że mody przemijają. To, co dziś jest na topie, za jakiś czas może być już passe. Dobrym przykładem będzie tutaj bardzo popularna kostka typu Nostalit, która dominowała na polskim rynku jeszcze 15 lat temu, a dziś jest uznawana za niemodną i cieszy się znacznie mniejszym zainteresowaniem wśród klientów. Warto wziąć to pod uwagę. Dodatkowo wspomnijmy o tym, że modna kostka brukowa zawsze będzie zauważalnie droższa od tej mniej popularnej. Wynika to z podstawowego prawa popytu i podaży. Modne modele często nie są dostępne od ręki, ponieważ sprzedają się „na pniu”, dlatego muszą być produkowane na zamówienie. To z jednej strony może podnieść koszt inwestycji, a z drugiej wydłużyć termin wykonania z uwagi na czas oczekiwania na dostawę.

Rada Jeśli niekoniecznie zależy Ci na modnej kostce brukowej, a po prostu chcesz mieć funkcjonalne, estetyczne obejście, to zapytaj nas o usługę projektowania kostki. Profesjonalny projekt możesz mieć już za symboliczną złotówkę!

Zamów kostkę brukową w Świecie Kostki

Świat Kostki to jeden z największych składów kostki brukowej w regionie. W naszej ofercie znajdziesz wszystko, co tylko jest potrzebne do zrealizowania inwestycji. To kostka brukowa, stopnie betonowe, płyty tarasowe i chodnikowe, palisady, obrzegowania, elementy odwodnieniowe, meble betonowe czy elementy ogrodzeniowe. Możesz liczyć na pełne wsparcie ze strony naszych doradców, którzy pomogą Ci w wybraniu odpowiedniej kostki brukowej, tak pod kątem Twoich oczekiwań estetycznych i funkcjonalnych, jak i dostępnego budżetu. Nie masz wykonawcy? Zapytaj nas o polecane ekipy brukarskie, do których mamy pełne zaufanie. W przypadku większych inwestycji możesz również skorzystać z naszej usługi wykonawczej. Przypominamy również, że kupując dowolne produkty z oferty Świata Kostki, możesz skorzystać z usługi transportu materiałów pod wskazany adres, wraz z rozładunkiem HDS-em. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz