x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Stromy podjazd z kostki brukowej – jak rozwiązać ten problem?

Stromy podjazd z kostki brukowej – jak rozwiązać ten problem?

Bardzo wysokie ceny gruntów, zwłaszcza w atrakcyjnych lokalizacjach i z pełnym uzbrojeniem, powodują, że coraz więcej osób decyduje się na zakup stosunkowo małej działki budowlanej. Największym zainteresowaniem cieszą się dziś działki o powierzchni do 1000 metrów kwadratowych. Zakup takiego gruntu wiąże się z pewnymi konsekwencjami. Tą, która „wyjdzie” na końcowym etapie budowy domu, będzie konieczność wykonania stromego podjazdu z kostki brukowej do garażu, co jest skutkiem niewielkiej odległości między bramą garażową a bramą wjazdową. Jest to oczywiście problem, jednak można sobie z nim dość łatwo poradzić. Po kilka wskazówek zapraszamy do naszego poradnika.

Dlaczego stromy podjazd z kostki brukowej może być problematyczny?

Stromizna to niemałe wyzwanie dla właścicieli nieruchomości, zwłaszcza w okresie zimowym. Do najczęstszych problemów obserwowanych przez osoby na co dzień korzystające ze stromego podjazdu zaliczymy:

  • ryzyko poślizgnięcia się na oblodzonym podjeździe,
  • problemy z wjechaniem do garażu,
  • zalewanie wjazdu na teren posesji podczas intensywnych opadów deszczu,
  • nieestetyczny wygląd wyniesionego podjazdu.

Jak uniknąć tego typu problemów? Czytaj dalej.

Najważniejsze jest prawidłowe wykonanie podbudowy

To od jakości podbudowy zależy, czy stromy podjazd z kostki brukowej będzie służyć przez lata i w tym czasie nie będzie wymagać żadnych robót naprawczych. Trzeba pamiętać, że w przypadku stromych podjazdów konieczne jest wykonanie grubej warstwy podbudowy, co samo w sobie stanowi nie lada wyzwanie dla ekipy brukarskiej – pociągając również za sobą nieco większe koszty. Warto zacząć od ustabilizowania gruntu np. tłuczniem betonowym. Następnie ekipa wykonuje podbudowę z suchego betonu – warto zamówić gotową mieszankę z betoniarni, która będzie spełniać ścisłe kryteria jakościowe. Na tak przygotowanej podbudowie możemy już ułożyć wybraną przez inwestorów kostkę brukową – pod ruch samochodowy wystarczy kostka o standardowej grubości 6 mm.

Nie daj się namówić na rezygnację z obrzeży!

Coraz więcej ekip brukarskich rekomenduje swoim klientom zrezygnowanie z klasycznych obrzeży betonowych, czyli po prostu z krawężników. Ma to być „złoty środek” na oszczędności i przyspieszenie prac. O ile w przypadku ścieżek i chodników możemy się z tym jeszcze zgodzić, o tyle rezygnacja z obrzeży przy budowie stromego podjazdu z kostki brukowej jest gotowym przepisem na katastrofę. Żadna poważna ekipa nie złoży takiej propozycji, wiedząc o tym, że groziłoby to szybkim zniszczeniem nawierzchni podjazdu.

Niezbędne będzie wykonanie systemu odwodnienia

Wielu inwestorów o tym zapomina, tymczasem system odwodnienia to w przypadku stromego podjazdu nie tyle wybór, co wręcz konieczność. Jeśli z niego zrezygnujemy, to z dużym prawdopodobieństwem każdy opad deszczu będzie się kończyć zalewaniem wjazdu na teren posesji. Zalecamy, aby dokładnie policzyć potrzebną wydajność systemu odwodnieniowego. Pomogą Ci w tym eksperci Świata Kostki – wystarczy przekazać im szczegóły na temat Twojej nieruchomości, w tym podać powierzchnię podjazdu.

Warto pomyśleć o podgrzewaniu podjazdu

W Polsce nadal nie jest to powszechnie stosowane rozwiązanie, natomiast w przypadku bardzo stromych podjazdów z kostki brukowej na pewno warto wziąć je pod uwagę – zwłaszcza, że koszt wykonania wcale nie jest wysoki. Potrzebujemy jedynie specjalnych mat lub kabli grzewczych, które układa się pod powierzchnią kostki. Uruchamiamy je wtedy, gdy np. chcemy błyskawicznie pozbyć się śniegu z podjazdu lub usunąć warstwę lodu uniemożliwiającą wjazd do garażu.

Po odpowiednią kostkę brukową na stromy podjazd zajrzyj do Świata Kostki

Wiesz już, czego należy dopilnować, aby stromy podjazd z kostki brukowej nie okazał się źródłem ciągłych problemów i irytacji. Grunt to wybrać sprawdzoną ekipę brukarską z polecenia, która wie, co robi, zna technologię i nie próbuje chodzić na skróty. Prawidłowo wykonany podjazd powinien Ci posłużyć przez wiele lat. Oczywiście technologia technologią, ale ważne jest również to, aby podjazd Ci się podobał i dobrze korespondował z architekturą domu. Wybór modeli kostek brukowych jest ogromny, dlatego najlepiej będzie odwiedzić nasz salon wystawowy przy ulicy Stawowej 4 w Sosnowcu. Twoja wymarzona kostka brukowa już u nas jest! Na miejscu możesz porównać wiele kostek czołowych producentów, dobrać niezbędne elementy betonowe i różne dodatki, m.in. do budowy ogrodzenia czy zaaranżowania efektownego ogrodu. Skorzystaj z doradztwa naszych ekspertów oraz koniecznie zapytaj o usługę projektowania kostki brukowej, którą możesz mieć już za symboliczną złotówkę! Pamiętaj również, że zamawiając kostkę brukową i inne produkty z oferty Świata Kostki, możesz skorzystać z wygodnej usługi transportu materiałów pod wskazany adres. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz