x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Jak łączyć kolory kostki brukowej? Kilka praktycznych wskazówek

Jak łączyć kolory kostki brukowej? Kilka praktycznych wskazówek

Kolor kostki jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na jej estetykę. Większość inwestorów poświęca mnóstwo czasu na analizowanie palety barw dostępnej u konkretnych producentów, w pewnym momencie nie wiedząc już, na co się ostatecznie zdecydować. Największy problem stanowi umiejętne łączenie różnych kolorów, aby uzyskać spójny efekt i uniknąć wrażenia stylistycznego chaosu.

Nie wiesz, jak łączyć kolory kostki brukowej? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek i zapraszamy do lektury kolejnego poradnika.

Bezpieczna opcja – postaw na kolory z jednej palety

Jeśli nie chcesz ryzykować, że to, co całkiem fajnie prezentowało się na papierze, po zakończeniu robót brukarskich nie do końca Ci się spodoba, to wybierz kostkę w różnych wariantach kolorystycznych, ale z tej samej palety – na przykład kolorów zimnych lub ciepłych.

Takim popularnym i bezpiecznym rozwiązaniem jest łączenie kostek w odcieniach szarości, ewentualnie z dodatkiem grafitu. Całość będzie wyglądać naprawdę atrakcyjnie, a przy tym dość klasycznie.

Kontrast, czyli coś dla szukających wyrazistości

Jeśli preferujesz wyrazistą estetykę, nie lubisz konwenansów i szukasz takiego projektu kostki, który z miejsca wyróżni Twoją posesję na tle tego, czym dysponują sąsiedzi, to odważnie połącz mocno kontrastujące ze sobą kolory.

Ciekawy efekt może dać połączenie kostki w bardzo jasnym kolorze oraz kostki czarnej czy grafitowej. Inną propozycją będzie zestawienie w ramach jednego projektu (np. tarasu) kostki piaskowej z czerwoną czy grafitową.

Kostka w jednakowym kolorze? Może być nudno

Wiele osób wciąż decyduje się na zakup kostki brukowej w jednym wariancie kolorystycznym. Nie ma w tym oczywiście nic złego, natomiast trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że taki projekt niczym nie będzie się wyróżniać.

Przy obecnym wyborze kolorów aż szkoda jest zamykać się na wyłącznie jedną opcję i zrezygnować z możliwości wprowadzenia do swojego ogrodu ciekawych elementów stylistycznych. Zostawiamy to pod rozwagę.

Zastosuj kostkę w innym kolorze na obrzeżach

Klasycznym i wciąż świetnie sprawdzającym się rozwiązaniem jest zastosowanie kostki w innym kolorze na obrzeżach. Tutaj radzimy postawić na silny kontrast, czyli np. wybrać kostkę w jasnym odcieniu szarości oraz (po brzegach) grafitową.

Takie rozwiązanie nie tylko daje interesujący efekt estetyczny, ale również w czytelny sposób wyznacza strefy w ogrodzie – na przykład sygnalizuje, którędy biegnie ścieżka prowadząca do drzwi wejściowych, gdzie znajdują się stanowiska parkingowe etc.

Nie zapomnij o dopasowaniu koloru kostki do elewacji i dachu budynku

Na etapie zastanawiania się, jak łączyć kolory kostki brukowej, koniecznie weź pod uwagę obecną kolorystykę dachu i elewacji. Zbyt kontrastujące zestawienie kolorystyczne może budzić kontrowersje – np. wtedy, gdy dach jest grafitowy, elewacja biała, a kostka czerwona.

Pamiętaj, że to budynek wyznacza styl przewodni ogrodu. Jeśli dom charakteryzuje się nowoczesną architekturą, to wybór kostki w śródziemnomorskim czy rustykalnym stylu może okazać się nietrafiony.

Najlepsze rozwiązanie to skorzystanie z usługi projektowania kostki brukowej

Jeśli chcesz uniknąć ewentualnych błędów na etapie łączenia kolorów kostki brukowej, nie masz czasu na wertowanie katalogów producentów i porównywanie poszczególnych modeli kostki ze sobą, to skorzystaj z naszej propozycji i zainwestuj w profesjonalny projekt kostki brukowej.

Projektant, po uprzednim poznaniu Twoich oczekiwań i preferencji estetycznych, przygotuje taką aranżację, która z pewnością nie będzie nijaka, zachwyci Cię zestawieniami kolorystycznymi oraz funkcjonalnością i umiejętnym wykorzystaniem dostępnej powierzchni ogrodu.

Zapoznaj się z naszą ofertą projektowania i aranżacji kostki brukowej. Pamiętaj, że projekt możesz otrzymać nawet za symboliczną opłatą, przy zakupie odpowiedniej ilości potrzebnego materiału. O szczegóły zapytaj naszych doradców.

Zapraszamy do Świata Kostki

Świat Kostki to jeden z największych składów kostki brukowej w regionie. W naszej stałej ofercie znajdziesz ogromny wybór kostek czołowych producentów, jak również wielu innych materiałów z betonu: płyt tarasowych, krawężników, obrzeży i obrzegowań, elementów odwodnieniowych, stopni, murków czy mebli betonowych.

Odwiedź nasz salon wystawowy przy ulicy Stawowej 4 w Sosnowcu, gdzie czeka na Ciebie wiele atrakcyjnych aranżacji, a przede wszystkim doświadczeni doradcy. Z ich pomocą z pewnością wybierzesz taką kostkę brukową, jaka będzie perfekcyjnie pasować do Twojego ogrodu.

Dodatkowo przypominamy o możliwości skorzystania z naszej usługi transportu zakupionej kostki brukowej pod wskazany adres, wraz z rozładunkiem HDS-em. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Zajrzyj też do innego artykułu, w którym sprawdzamy, czym charakteryzują się nowoczesne aranżacje kostki brukowej.

Napisz komentarz