x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Ile waży kostka brukowa?

Ile waży kostka brukowa?

Wybierając kostkę brukową należy się kierować przede wszystkim jej estetyką, dopasowaniem do charakteru ogrodu, elewacji i koloru dachu budynku, ale też jakością wykonania. Zakup kostki znanego, rekomendowanego przez ekspertów producenta, to gwarancja dobrego zainwestowania niemałych przecież pieniędzy. Wielu inwestorów wykazuje się jednak większą dociekliwością i interesuje się np. szczegółowymi parametrami technicznymi danej kostki. Jednym z częściej zadawanych nam pytań jest to, ile waży kostka brukowa. Odpowiadamy na nie w tym artykule.

Wagę kostki brukowej określa się w kilogramach na metr kwadratowy

Waga pojedynczej kostki brukowej nie ma większego znaczenia, ponieważ i tak nikt nie kupuje kostek na sztuki. Sprzedaż prowadzi się wyłącznie na metry kwadratowe, dlatego wartościową informacją dla inwestora może być właśnie masa 1 m2 kostki brukowej. Tutaj wyniki są bardzo różne, natomiast można przyjąć, że w przypadku standardowej kostki o wymiarach 12x12 czy 10x10 cm, o grubości 6 cm (najczęściej stosowanej do utwardzania terenów pod ruch pieszy i umiarkowany ruch samochodów osobowych) waga 1 m2 kostki wynosi około 130-150 kilogramów.

Waga palety kostki brukowej

Poza sprzedażą na metry kwadratowe, kostkę brukową zwyczajowo oferuje się na palety. Przy składaniu zamówienia dowiesz się, ile palet zostanie Ci dostarczonych – jest to o tyle ważne, że pozwala zawczasu przewidzieć miejsce składowania kostki w oczekiwaniu na jej ułożenie (warto przygotować sobie teren, do którego sięgnie ramię HDS-u). Tutaj znów waga palety kostki brukowej zależy od jej rodzaju, a więc grubości i wymiarów. Przykładowo: paleta bardzo modnej i świetnie sprzedającej się kostki Tercet o grubości 8 cm waży nieco ponad 1650 kilogramów. Radzimy mieć to na uwadze w momencie wyznaczania miejsca składowania kostki, aby np. uniknąć ewentualnych szkód (wgłębienia, zapadliska itp.).

Czy waga kostki powie nam cokolwiek na temat jej jakości?

Niekoniecznie, choć wiemy, że intuicja podpowiada inaczej. Warto natomiast podkreślić, że czołowi producenci kostki, których produkty oferujemy w naszym składzie, kierują się ustandaryzowanymi procedurami produkcji. Co to oznacza w praktyce? Pisząc w dużym uproszczeniu: kostki o podobnych wymiarach, szczególnie grubościach, ważą mniej więcej tyle samo, oczywiście poza seriami specjalnymi, kostkami wielkoformatowymi czy uszlachetnianymi.

Co jeszcze wpływa na wagę kostki brukowej?

Najważniejsze parametry wpływające na wagę kostki brukowej to:

  • Grubość kostki;
  • Wymiary kostki;
  • Dodatek ewentualnych produktów uszlachetniających;

To wszystko, co już wyjaśnia, dlaczego właściwa waga kostki brukowej nie jest aż tak ważną informacją i inwestor w zasadzie nie powinien sobie tym zaprzątać głowy. Oczywiście na ostateczną wagę metra kwadratowego czy palety kostki brukowej wpłynie również to, w jakich warunkach materiał był składowany – jeśli kostka jedzie do klienta prosto z fabryki producenta, to nie ma to żadnego znaczenia, jeśli jednak wcześniej znajdowała się na składzie kostki, to mogła mocno nasiąknąć i będzie przez to cięższa.

Transport kostki brukowej to spore wyzwanie. Możesz na nas liczyć!

Ponieważ kostka brukowa jest bardzo ciężkim materiałem, w dodatku kupowanym w dużych ilościach, to nikt z prywatnych nabywców nie jest w stanie przetransportować jej do siebie we własnym zakresie – a już na pewno nie z wykorzystaniem samochodu osobowego. Tutaj z pomocą swoim klientom przychodzi Świat Kostki. Zamawiając kostkę brukową i inne materiały w naszym składzie w Sosnowcu, możesz skorzystać z usługi transportu pod wskazany adres, wraz z rozładunkiem HDS-em, co jest bardzo wygodne np. dla ekipy brukarskiej. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Kup kostkę brukową online lub stacjonarnie w Świecie Kostki

Świat Kostki to jeden z największych składów kostki brukowej w regionie. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko wiele modeli kostek czołowych producentów, ale również wszelkiego rodzaju akcesoria betonowe, w tym krawężniki, obrzegowania, stopnie, murki ogrodzeniowe, elementy systemów odwodnieniowych, meble betonowe i wiele innych. W naszym składzie skorzystasz również z różnego rodzaju usług dodatkowych. Zachęcamy do zapytania doradców o ofertę projektowania kostki brukowej – profesjonalny projekt możesz mieć już za symboliczną opłatą, jeśli zdecydujesz się kupić zaproponowane przez projektanta elementy. Służymy również namiarami na sprawdzone, rekomendowane przez nas ekipy brukarskie. W przypadku większych projektów, na przykład utwardzania parkingów czy budowy dróg wewnętrznych, możemy zrealizować usługę własnymi siłami, dając gwarancję fachowego wykonawstwa. Już teraz zapoznaj się z całą naszą ofertą, sprawdź dostępne modele kostek brukowych online oraz odwiedź nasz salon wystawowy w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4, gdzie skorzystasz z fachowego doradztwa i znajdziesz mnóstwo inspiracji.

Napisz komentarz