x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Najważniejsze elementy projektu kostki brukowej w Twoim ogrodzie

Najważniejsze elementy projektu kostki brukowej w Twoim ogrodzie

Kostka brukowa to nieodłączny element naszych ogrodów. Porządkuje przestrzeń wokół domu, ułatwia utrzymanie czystości, jest bardzo łatwa w konserwacji, a docelowo wyznacza też układ ogrodu, w tym miejsca nasadzeń i kształt trawnika. Pisząc o kostce brukowej mamy na myśli podstawowe elementy standardowego projektu brukarskiego. Sprawdź, co można i warto wykonać w ogrodzie właśnie z wykorzystaniem kostki.

Podjazd do garażu

To chyba najważniejszy element każdego projektu brukarskiego. Podjazd z kostki umożliwia wygodne i bezpieczne wjeżdżanie do garażu, pełni również funkcję dodatkowego miejsca parkingowego np. podczas wizyty gości.

Chodnik od bramki do drzwi wejściowych

To kolejny nieodłączny element projektu, który pełni głównie funkcję użytkową oraz reprezentacyjną. Odwiedzający nas goście muszą mieć możliwość wygodnego przejścia suchą stopą od bramki do drzwi wejściowych, co umożliwia właśnie chodnik. Zwykle projektuje się go na szerokość 100 centymetrów.

Podest wejściowy

Z kostki brukowej można oczywiście wykonać podest przed drzwiami wejściowymi i jest to o tyle dobry pomysł, że kostka ma naturalne właściwości antypoślizgowe. W dodatku jest materiałem bardzo trwałym, który nie wymaga odnawiania, specjalnej konserwacji czy zabiegów pielęgnacyjnych.

Taras

Taras z kostki brukowej to zawsze dobry wybór. Taki taras może się prezentować naprawdę efektownie, zwłaszcza wtedy, gdy dopasujemy go kolorystycznie i architektonicznie do elewacji i charakteru domu. W grę wchodzą tutaj również względy czysto użytkowe, jak trwałość, antypoślizgowość, szybkie wykonanie oraz brak konieczności konserwowania i naprawiania tarasu przez wiele lat.

Rada

Do wykonania nawierzchni tarasu betonowego świetnie nadają się również płyty tarasowe, które są bardziej eleganckie i łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Szczególnie polecamy płyty wielkoformatowe.

Ścieżki ogrodowe

W ogrodzie warto zaplanować ścieżki, które będą wyznaczać ciągi komunikacyjne. Nie chodzi tutaj tylko o ochronę trawnika przed zadeptaniem, ale też o wygodę manewrowania obciążoną taczką czy noszenia różnych przedmiotów, na przykład narzędzi ogrodowych czy drewna do kominka z drewutni.

Ścieżki ogrodowe, również w formie tzw. opaski wokół domu, nie muszą być tak szerokie jak chodnik prowadzący od bramki do drzwi wejściowych. Zwykle wystarczy szerokość około 80 centymetrów.

Rabaty

Kostka brukowa dobrze nadaje się do wyznaczania rabat kwiatowych. Można ją wykorzystać do oddzielenia obszarów z nasadzeniami od trawnika, ale też np. do wyznaczenia granicy placu zabaw dla dzieci, paleniska ogrodowego, miejsca do grillowania etc.

Obrzeże trawnikowe

Kostka brukowa bardzo dobrze nadaje się do wykonania z niej obrzeża trawnikowego, które jest w zasadzie niezbędne do tego, aby móc komfortowo kosić trawę przy samej rabacie. Dzięki obrzeżu masz możliwość wjechania kołami kosiarki na kostkę, a to znacząco przyspiesza pielęgnację trawnika.

Oczywiście kostka to nie jest jedyny pomysł na obrzeże. Możesz również zastosować np. gotowe obrzegowania, palisady czy chociażby popularne gazony, które jednak będą wymagać przycinania trawy przy pomocy podkaszarki.

Zapraszamy do Świata Kostki

Świat Kostki jest jednym z największych składów kostki brukowej w regionie. W naszej ofercie znajdziesz wszystko, co tylko jest potrzebne do realizacji dowolnego projektu brukarskiego. W naszym salonie wystawowym w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4 prezentujemy m.in. szeroki wybór kostki brukowej czołowych producentów. Na miejscu skorzystasz również z fachowego doradztwa technicznego oraz z usługi projektowania kostki brukowej – koniecznie zapytaj o specjalną ofertę dla naszych klientów.  

Przypominamy również, że w Świecie Kostki możesz zamówić kostkę brukową i inne materiały wraz z usługą transportu. Dostawy realizujemy samochodem z HDS-em na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz