x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Dlaczego nie warto zwlekać z ułożeniem kostki brukowej przed domem?

Dlaczego nie warto zwlekać z ułożeniem kostki brukowej przed domem?

Budowa i wykończenie domu to w dzisiejszych czasach olbrzymi wysiłek finansowy. Wielu inwestorów musi podejmować trudne decyzje odnośnie do wyboru na co w danej chwili przeznaczyć szybko topniejące fundusze. Często „ofiarą” tej analizy pada kostka brukowa, którą odkłada się na lepsze czasy. Czy słusznie? Nie do końca. W naszym artykule omawiamy kilka argumentów, które mogą Cię przekonać do tego, że nie warto zwlekać z ułożeniem kostki brukowej przed domem.

Kostka cieszy oczy

Estetyczna kostka brukowa ma kluczowy wpływ na odbiór samego budynku i jego otoczenia. Dzięki niej świeżo wybudowany dom od razu będzie się prezentować efektownie, zamiast irytować właścicieli wszechobecnym chaosem, widokiem kolein, błota, chwastów itd.

Bezcenny porządek

Kostka brukowa ułożona przed domem wprowadza wrażenie porządku, za którym tęskni chyba każdy inwestor mający za sobą trudny etap budowy i wykańczania domu. Nareszcie wszystko znajdzie się na swoim miejscu. Zyskamy przestrzeń do przechowywania różnych rzeczy, składowania palet, kawałków drewna, parkowania samochodu itd. Jest to więcej niż dobry powód do tego, aby jednak zacisnąć zęby, sięgnąć do portfela i zdecydować się na ułożenie kostki brukowej przed wprowadzeniem się do domu.

Zalążek ogrodu

Kostka brukowa determinuje przyszły wygląd, czy pisząc dokładnie – układ ogrodu. To ona wyznacza rabaty kwiatowe, kształt trawnika, miejsca, w których zastosujemy elementy systemu automatycznego nawadniania itd.

Po ułożeniu kostki brukowej o wiele łatwiej będzie zabrać się za urządzenie ogrodu, samodzielne wysianie trawy, posadzenie roślin na żywopłot itd.

Walory praktyczne

Kostka brukowa przed domem rozwiązuje wiele problemów, z jakimi mierzą się osoby mieszkające na terenach wiejskich i podmiejskich. Mamy na myśli przede wszystkim wszechobecne błoto, szczególnie uciążliwe w sytuacji, gdy budynek znajduje się przy drodze gruntowej.

Dźwigając wysiłek finansowy ułożenia kostki jeszcze przed wprowadzeniem się do nowego domu lub krótko po zamieszkaniu w nim, eliminujemy problem brudu wnoszonego do wiatrołapu, garażu, na podest przed drzwiami wejściowymi itd. To z kolei przekłada się na znacznie wyższy komfort życia i satysfakcję z posiadania własnego domu.

Ułożenie kostki brukowej oznacza chwilowy chaos i nieporządek wokół domu

Prace związane z układaniem kostki brukowej nie są przyjemne dla inwestora, ponieważ mówimy tutaj o robotach z kategorii tych brudnych. Wokół domu zapanuje chaos, przy gorszej pogodzie pojawi się błoto, wszędzie będą fragmenty kostki, gruz, pył, suchy beton etc. Naprawdę lepiej mieć to wszystko za sobą jeszcze zanim zabierzemy się za ostateczne wykańczanie domu, meblowanie, a tym bardziej urządzanie ogrodu.

Zakończenie ciężkich prac = święty spokój na dłuższy czas

Układanie kostki brukowej to nic innego jak zaawansowane prace ziemne, do których wykorzystuje się ciężki sprzęt, głośne maszyny, piły do betonu itd. Słowem: mówimy tutaj o dość męczącej dla inwestorów inwestycji, którą naprawdę warto zakończyć jeszcze przed wprowadzeniem się do nowego domu, unikając tym samym związanych z pracami uciążliwości.

Po ułożeniu kostki inwestorzy na dłuższy czas pozbędą się wykonawców, co pozwoli rzeczywiście odetchnąć i w spokoju nacieszyć się swoim nowym domem.

Po kostkę brukową zapraszamy do Świata Kostki

Świat Kostki to jeden z największych składów kostki brukowej w regionie. W naszym salonie wystawowym przy ulicy Stawowej 4 w Sosnowcu znajdziesz duży wybór wszelkich materiałów potrzebnych do realizacji inwestycji brukarskiej.

Nasza oferta to nie tylko kostka brukowa, ale także m.in. palisady, obrzegowania, stopnie, płyty tarasowe, meble betonowe czy murki i elementy ogrodzeniowe.

Już teraz zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą online. Dodatkowo warto pamiętać, że  zakupione materiały możemy dostarczyć pod wskazany adres. Dostawy realizujemy samochodem z HDS-em na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz