x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Obrzeże trawnikowe z kostki brukowej? Sprawdź, dlaczego to świetny pomysł

Obrzeże trawnikowe z kostki brukowej? Sprawdź, dlaczego to świetny pomysł

Na etapie aranżacji ogrodu zawsze pojawia się problem: jak oddzielić trawnik od ścieżek, rabat kwiatowych oraz żywopłotu. Spośród wielu dostępnych rozwiązań na szczególną uwagę zasługuje wykonanie obrzeża trawnikowego z kostki brukowej – niekoniecznie tej samej, która została użyta do budowy podjazdu czy chodników. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na tę opcję? To już wyjaśniamy w kolejnym poradniku przygotowanym przez ekspertów Świata Kostki. Zapraszamy do lektury.

Walory praktyczne

Podstawowym argumentem przemawiającym za wykonaniem obrzeża trawnikowego z kostki brukowej jest praktyczność tego rozwiązania. Po pierwsze: takie obrzeże rzeczywiście zapobiega przerastaniu trawnika. Po drugie: chroni przed przesypywaniem się np. kory czy kamieni na trawnik. Wreszcie po trzecie: obrzeże jest na tyle szerokie, że bez problemu da się po nim przejechać kołami kosiarki, co pozwala dokładnie przyciąć brzeg trawnika bez używania nożyc czy podkaszarki.

Wieloletnia trwałość

Kostka brukowa jest materiałem bardzo trwałym i odpornym na wszelkie czynniki oraz złe warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg, zmienne temperatury czy intensywne nasłonecznienie.

Wybierając obrzeże trawnikowe z kostki brukowej nie musisz się więc obawiać, że za kilka lat będzie ono wymagać wymiany. W praktyce dojdzie do tego jedynie wtedy, gdy obrzeże już Ci się opatrzy lub zmieni się koncepcja ogrodu.

Wytrzymałość na nacisk

Planując obrzeże trawnikowe musimy pamiętać, że będzie ono regularnie poddawane naciskowi czy to ze strony kosiarki, czy ludzkich nóg, np. podczas przycinania żywopłotu. Obrzeże z kostki brukowej jest niewrażliwe na taką eksploatację, co także przełoży się na jego wieloletnią trwałość.

Bardzo łatwe utrzymanie w czystości

Obrzeże trawnikowe z czasem będzie wymagać czyszczenia, co jest wynikiem zwykłego koszenia trawy – pojawią się na nim zielone ślady czy zabrudzenia od kosiarki. W przypadku obrzeża z kostki brukowej wystarczy je po prostu umyć wodą pod ciśnieniem. Nie trzeba go w żaden sposób odnawiać czy zabezpieczać (choć można użyć impregnatu do kostki, który spowolni proces brudzenia się obrzeża).

Rada:

Gdyby doszło do uszkodzenia mechanicznego czy zabrudzenia np. olejem silnikowym, to zawsze można wymienić nawet pojedynczą kostkę, bez konieczności wymiany całego obrzeża.

Szybkie wykonawstwo

Wykonanie obrzeża z kostki brukowej jest stosunkowo łatwe i szybkie. Wystarczy wykonać solidną podbudowę z suchego lub mokrego betonu. Można to zrobić przy okazji realizacji projektu brukarskiego, łącząc go z aranżacją ogrodu i wykonaniem trawnika – dzięki temu zaoszczędzimy sobie bałaganu na późniejszym etapie prac w ogrodzie.

Relatywnie niski koszt

Kostka brukowa to stosunkowo niedrogi materiał. Wykonanie z niej obrzeża powinno być wyraźnie tańsze w porównaniu z zakupem np. gotowych obrzegowań czy np. plastikowych borderów.

Kup kostkę brukową w dobrej cenie i z pomocą eksperta

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, że chcesz mieć obrzeże trawnikowe z kostki brukowej, to nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Cię do Świata Kostki – jednego z największych składów kostki w regionie, mieszczącego się w Sosnowcu przy ulicy Stawowej.

W naszej ofercie znajdziesz olbrzymi wybór kostki brukowej czołowych producentów, jak również szereg innych produktów niezbędnych do wykonania dowolnego projektu brukarskiego. Mamy także gotowe obrzegowania, które mogą stanowić alternatywę dla kostki brukowej lub po prostu uzupełnić przestrzeń przydomowego ogrodu.

Jeśli nie wiesz do końca, jak zaaranżować teren wokół domu, to skorzystaj z naszej usługi projektowania kostki brukowej, która gwarantuje znakomity efekt końcowy oraz oszczędność materiału. Koniecznie zapytaj nas o szczegóły.

Pamiętaj również, że Świat Kostki zapewnia swoim klientom wygodny transport zakupionych materiałów wraz z rozładunkiem pod wskazany adres. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz