x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Jak dbać o płyty tarasowe w kilku prostych krokach?

Jak dbać o płyty tarasowe w kilku prostych krokach?

Płyty tarasowe to jeden z najpopularniejszych wyborów wśród inwestorów, którym zależy na tarasie z efektem WOW. Płyty, w odróżnieniu od drewna (nawet egzotycznego) są bardzo trwałe, nie wymagają uciążliwych i kosztownych czynności pielęgnacyjnych i konserwacyjnych, a przy tym można je z łatwością dopasować do praktycznie dowolnego stylu architektonicznego.

Aby móc jak najdłużej cieszyć się pięknym tarasem, będącym ozdobą ogrodu i dumą właścicieli, warto odpowiednio zadbać o płyty tarasowe. Nie jest to trudne, a po kilka wskazówek zapraszamy do naszego artykułu.

Bieżące czynności

Płyty tarasowe, w przeciwieństwie do np. płytek ceramicznych, gresu czy drewna, nie wymagają pieczołowitej pielęgnacji, w tym regularnego mycia. Beton pod tym względem jest zdecydowanie najwygodniejszym wyborem dla inwestorów, zwłaszcza nienarzekających na nadmiar wolnego czasu.

Płyty tarasowe wystarczy regularnie zamiatać szczotką z twardym włosiem, na przykład raz na dwa tygodnie czy po każdej większej imprezie ze znajomymi. Przy okazji można uzupełnić fugi piaskiem kwarcowym, jeśli ten został wywiany przez wiatr czy wypłukany przez rzęsisty deszcz.

Mycie

Czym myć płyty tarasowe? Wiele osób zadaje nam to pytanie, mając na myśli przede wszystkim specjalistyczne preparaty myjące. Fakty są takie, że zadbane płyty wystarczy myć zwykłą wodą, najlepiej pod ciśnieniem. W ten sposób spłuczemy z nich pyłki roślinne, ptasie odchody czy inne zabrudzenia, unikając nieestetycznych przebarwień.

Do mycia uporczywych plam należy użyć odpowiednich preparatów, których wybór jest bardzo duży. Takie produkty są również dostępne w ofercie Świata Kostki. Preparat dobieramy do rodzaju zabrudzenia, np. plam po oleju czy tłuszczu, rdzy, przebarwień od wody studziennej zawierającej dużo żelaza itd.

Impregnacja

Nie ma obowiązku impregnowania płyt tarasowych, podobnie jak kostki brukowej, natomiast zawsze zalecamy to naszym klientom. Impregnacja to stosunkowo niewielki koszt (można ją przeprowadzić samodzielnie przy pomocy wałka czy pędzla), a gwarantuje, że płyty będą się przez długi czas prezentować znakomicie, odzyskają głębię koloru i dodatkowo będą lepiej zabezpieczone przed plamieniem.

W sprzedaży dostępne są specjalistyczne preparaty do impregnacji materiałów betonowych, pozwalające uzyskać dowolny efekt końcowy, np. bardzo pożądany wygląd mokrej kostki.

Reakcja na drobne uszkodzenia

Choć płyty tarasowe są o wiele trwalsze w porównaniu z alternatywnymi materiałami do budowy tarasu, to oczywiście w trakcie ich użytkowania mogą się pojawić drobne uszkodzenia, na przykład od upadku ciężkiego przedmiotu, nieuważnego ustawiania donic czy mebli ogrodowych etc.

Warto szybko reagować na np. mikropęknięcia czy odpryski, które nie tylko szpecą taras, ale też mogą skutkować dalszą degradacją nawierzchni. Radzimy, aby zostawić sobie co najmniej kilka płyt tarasowych właśnie na takie sytuacje, zyskując możliwość ich samodzielnej wymiany w dowolnym momencie.

Kup płyty tarasowe w Świecie Kostki

Świat Kostki to jeden z największych składów kostki brukowej w regionie Górnego Śląska i Zagłębia. Nasza oferta obejmuje nie tylko kostkę brukową czołowych producentów, ale także płyty tarasowe, obrzegowania, palisady czy stopnie oraz szereg innych produktów betonowych, które pozwolą Ci zyskać wymarzone, funkcjonalne otoczenie budynku.

Już teraz zapraszamy do osobistej wizyty w składzie Świata Kostki przy ulicy Stawowej 4 w Sosnowcu, gdzie czekają na Ciebie eksperci z wieloletnim doświadczeniem, którzy podpowiedzą Ci najlepsze rozwiązania tak pod kątem estetycznym, jak i technologicznym.

Czy wiesz, że…

w Świecie Kostki możesz skorzystać z usługi profesjonalnego projektowania kostki brukowej w rewelacyjnej cenie? Koniecznie zapytaj nas o szczegóły.

Przypominamy również, że kupując materiały w Świecie Kostki, możesz skorzystać z wygodnej i korzystnej usługi transportu wraz z rozładunkiem pod wskazany adres. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz