x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Najlepsi producenci kostek brukowych: wybór ekspertów Świata Kostki

Najlepsi producenci kostek brukowych: wybór ekspertów Świata Kostki

W Świecie Kostki mamy prostą zasadę: rekomendujemy naszym klientom wyłącznie takie produkty, co do których mamy pełne przekonanie o ich wysokiej jakości. Oczywiście w naszym składzie kostki brukowej w Sosnowcu znajdziesz materiały dostępne na każdą kieszeń, co jednak wcale nie oznacza, że te z niższej półki cenowej są przeznaczone wyłącznie dla mało wymagających. Każdy produkt znajdujący się w naszej ofercie spełnia rygorystyczne normy jakościowe, jest dostępny w szerokim wyborze wariantów kolorystycznych oraz może stanowić ozdobę np. przydomowego ogrodu. Klienci często pytają nas o to, jacy są najlepsi producenci kostek brukowych. Trudno byłoby jednoznacznie wskazać naszego faworyta, ale jest kilka firm, których produktom można w ciemno zaufać. Prezentujemy je w tym artykule.

Kostka brukowa Libet

Zaczniemy od jednego z najbardziej renomowanych producentów kostek brukowych nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie. Libet to bez wątpienia synonim jakości, ciekawego designu, kreatywności w projektowaniu oraz satysfakcji klienta. Nie ma przypadku w tym, że jeśli zgłaszają się do nas osoby, dla których cena kostki brukowej ma drugorzędne znaczenie, to z reguły od razu proponujemy im produkty właśnie firmy Libet.

Libet to jeden z największych w Europie producentów kostki brukowej i innych materiałów betonowych do budowy chodników, podjazdów, dróg, ścieżek, basenów, miejsc rekreacji w przestrzeni miejskiej, parkingów, tarasów czy dekorowania ogrodów. Firma oferuje również produkty do dekoracji ścian.

Producent słynie przede wszystkim ze stawiania akcentu na bardzo kreatywne projektowanie, co pozwala znaleźć kostkę wyróżniającą się na tle innych produktów i tym samym osiągnąć efekt unikalności.

Więcej o producencie kostki brukowej Libet możesz przeczytać w osobnym artykule na naszym blogu, gdzie szczegółowo opisaliśmy historię i aktualną ofertę tej firmy.

Kostka brukowa Drewbet

Drewbet to kolejny polski producent kostki brukowej, którego produkty możemy z czystym sumieniem polecić. Ta firma jest obecna na rynku od 1995 roku i – co ciekawe – początkowo skupiała się na produkcji elementów drewnianych (stąd też charakterystyczna nazwa). Dziś Drewbet słynie przede wszystkim z dostarczania kostki brukowej oraz innych elementów betonowych, które mogą być wykorzystywane w budownictwie jedno- i wielorodzinnym, jak i przemysłowym.

Wszystkie elementy betonowe oferowane przez tę firmę, włącznie z kostkami brukowymi, spełniają normy jakościowe PN-EN1338, PN-EN1340, PN-EN13198(U) oraz PN-B-19306(U). Producent zainwestował również we własne laboratorium, w którym badana jest jakość produktów firmy Drewbet.

Historię i ofertę Drewbet możesz poznać lepiej czytając nasz artykuł na temat tego producenta, który jakiś czas temu opublikowaliśmy na blogu.

Kostka brukowa Polbruk

Polbruk S.A. jest największym producentem kostki brukowej w Polsce, mającym aż 19 zakładów produkcyjnych na terenie całego kraju. Firma obecnie stanowi część międzynarodowego koncernu CRH plc, będącego czołowym dostawcą materiałów budowlanych na świecie.

O tym, jak silną pozycję w branży producentów kostki brukowej ma Polbruk, najlepiej świadczą dość zabawne sytuacje, kiedy to do naszego składu kostki w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4 przychodzą klienci zainteresowani zakupem „polbruku”. W Polsce nadal tak określa się kostkę brukową. To efekt tego, że firma Polbruk jako pierwsza wprowadziła ten produkt na polski rynek na masową skalę.

Dziś kostki brukowe Polbruk nadal cieszą się ogromną popularnością i w ogóle nas to nie dziwi. Mamy tutaj do czynienia z produktami o gwarantowanej jakości, bardzo trwałymi, a przy tym dostępnymi w szerokim wyborze wariantów kolorystycznych, kształtów i wymiarów. Decydując się na produkty Polbruk można bez problemu skompletować cały zestaw materiałów potrzebnych do np. efektownego wykończenia ogrodu i otoczenia budynku.

Więcej o ofercie firmy Polbruk przeczytasz w osobnym artykule na naszym blogu.

Kostka brukowa Kost-Bet

Kost-Bet nie jest może tak znanym i renomowanym producentem kostki brukowej, jak ci przedstawieni wcześniej. Nie zmienia to natomiast faktu, że w Świecie Kostki chętnie rekomendujemy materiały tej firmy, szczególnie tym klientom, którzy dysponują nieco mniejszym budżetem i chcą go mądrze zainwestować.

Kostki brukowe i inne materiały Kost-Bet charakteryzują się rewelacyjnym stosunkiem ceny do jakości i są dostępne w bardzo szerokim wyborze wariantów: od klasycznych po nowoczesne.

O produktach Kost-Bet więcej przeczytasz w jednym z artykułów na blogu Świata Kostki.

Kostki brukowe oraz inne materiały zaprezentowanych producentów znajdziesz w naszym salonie wystawowym w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4. Nasi doradcy podpowiedzą Ci,  która opcja będzie najlepsza w ramach budżetu, jakim dysponujesz. Przypominamy również, że zakupione u nas materiały dowozimy pod wskazany adres na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Polbruk S.A. jest największym w Polsce producentem kostki brukowej, akcesoriów oraz wyrobów do budowy dróg. Warto przy tym wiedzieć, że firma od lat pozostaje w rękach wielkiego koncernu CRH plc, który jest z kolei czołowym dostawcą materiałów budowlanych na świecie.

 

Napisz komentarz