x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Kostka Holland nie wychodzi z mody! Skąd bierze się jej popularność?

Kostka Holland nie wychodzi z mody! Skąd bierze się jej popularność?

Inwestorzy szukający kostki brukowej do zagospodarowania terenu wokół domu czy firmy mogą dziś dosłownie przebierać w najróżniejszych propozycjach. Producenci dostarczają kostki w wielu wariantach wymiarowych i kolorystycznych, co pozwala bez większego problemu dobrać produkt idealnie pasujący do architektury budynku, jego otoczenia oraz preferencji estetycznych właściciela. Ciekawe jest przy tym to, że pomimo stale pojawiających się nowości, nadal obserwujemy niesłabnące zainteresowanie klasyką, czyli kostką Holland. Warto więc zastanowić się, co wpływa na tak dużą popularność tego modelu, obecnego na polskim rynku od kilkudziesięciu już lat. Najważniejsze powody wymieniamy i opisujemy w naszym poradniku.

Siła kostki Holland tkwi w jej prostocie

A prostota wróciła do łask i jest wręcz dominującym trendem w designie, projektowaniu i architekturze. Wielu klientów odwiedzających salon wystawienniczy Świata Kostki od razu informuje naszych doradców, że szukają „prostej, minimalistycznej” kostki brukowej. Takiej, która będzie bardzo dobrze współgrać pod względem estetycznym z nowoczesną zabudową domu jednorodzinnego czy budynku firmowego. Popularna holenderka idealnie odpowiada na te potrzeby.

Wygląd kostki Holland nie zmienił się od początków jej produkcji. Nadal jest to prostokąt o wymiarach 10x20 cm – kostki występują w trzech wariantach grubości, czyli 4, 6 i 8 cm. Dostępne są również trzy wersje kolorystyczne, czyli szara, grafitowa oraz czerwona.

I to właśnie w tej klasycznej prostocie można upatrywać głównego powodu, dla którego kostka Holland wciąż utrzymuje się na topie i jest chętnie kupowana nie tylko przez klientów indywidualnych, ale także biznesowych.

Bardzo atrakcyjna cena

Zakup kostki brukowej do zagospodarowania terenu wokół domu, a tym bardziej wokół firmy, zawsze wiąże się z niemałym wydatkiem. Wielu inwestorów odkłada ten temat na później, jednak w końcu i tak przychodzi moment, kiedy trzeba będzie utwardzić teren, zapewnić sobie komfortowy wjazd do garażu, wydzielić miejsca parkingowe, wyznaczyć ścieżki i zabrać się za wykonanie ogrodu.

W sytuacji, gdy dysponujemy mocno ograniczonym budżetem, naturalną propozycją wydaje się być wybór kostki Holland. Jest ona nie tylko atrakcyjnie wyceniona (szczególnie w porównaniu z modnymi kostkami nakrapianymi czy w dużych formatach), ale też bardzo łatwo dostępna. W Świecie Kostki holenderkę można kupić praktycznie od ręki, nawet w bardzo dużych ilościach. Brak konieczności długiego oczekiwania na dostawę jest ważnym argumentem dla inwestorów, którym zależy na czasie.

Do domu, firmy, terenów miejskich

Ogromną zaletą kostki Holland jest jej uniwersalność. Do niedawna kojarzyliśmy ją praktycznie tylko z inwestycjami samorządowymi, bo była (i nadal jest) masowo wykorzystywana do budowy chodników, placów, parkingów etc. Później „odkryły” ją przedsiębiorstwa, które potrzebowały estetycznej i niedrogiej kostki do zagospodarowania terenu wokół firmy, sklepu itd. Obecnie obserwujemy renesans kostki Holland wśród klientów indywidualnych.

To najlepiej dowodzi, że popularna holenderka sprawdzi się dosłownie wszędzie, stanowiąc funkcjonalny i estetyczny sposób na utwardzenie terenu, ale nie tylko, o czym napiszemy już w następnym akapicie.

Holenderka jest bardzo praktyczna

Kostka Holland jest chętnie wybierana przez klientów będących na etapie realizacji przydomowego ogrodu. Co kostka brukowa ma wspólnego z ogrodnictwem? Bardzo wiele. Popularną holenderkę można przecież wykorzystać do wyznaczenia rabat kwiatowych, oddzielenia ich od trawnika czy też wykonania praktycznej opaski, która ułatwi koszenie trawy przy samych brzegach. Na taką opaskę można swobodnie wjechać kołami kosiarki i dzięki temu nie musieć już używać podkaszarki czy elektrycznych nożyc.

Kostkę Holland można wykorzystać w ogrodzie na wiele innych sposobów, jak chociażby:

  • do wykonania podstawy pod grill,
  • do wykonania tarasu ziemnego,
  • do utwardzenia terenu wokół domku narzędziowego.

Łatwa i szybka w układaniu

Holenderka jest chyba najbardziej lubianą kostką przez ekipy brukarskie. Wynika to z faktu, iż jest to materiał doskonale znany od wielu lat. Dzięki niezmiennym wymiarom ekipy mogą łatwo zaplanować sobie proces układania kostki, a tym samym rzetelnie określić czas wykonania inwestycji. Również maszyny do układania kostki prosto z palet są przystosowane do wymiarów holenderki, co znacząco przyspiesza pracę np. przy utwardzaniu terenu o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych.

To warto wiedzieć

Kostkę Holland można układać zarówno rzędowo, jak i jodełkowo oraz w sposób mieszany.

Kostkę Holland w każdym dostępnym wariancie kolorystycznym i w różnych grubościach kupisz w Świecie Kostki. Sprawdź aktualną ofertę online lub odwiedź nasz salon wystawowy w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4.

Zapewniamy transport zakupionej kostki Holland pod wskazany adres. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz