x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Tania kostka brukowa: czy rzeczywiście jest się czego obawiać?

Tania kostka brukowa: czy rzeczywiście jest się czego obawiać?

Zagospodarowanie terenu wokół domu czy firmy z reguły jest jednym z ostatnich etapów prac wykończeniowych. Wielu inwestorów zostawia to sobie „na lepsze czasy”, chcąc najpierw odsapnąć finansowo po kosztownej budowie. Jest to o tyle uzasadnione podejście, że zagospodarowanie terenu może pochłonąć niemałą kwotę – zwłaszcza, gdy zdecydujemy się na ekskluzywny model kostki brukowej renomowanego producenta. Na rynku spokojnie można jednak znaleźć znacznie tańsze produkty, w tym te dostępne na przeciętną kieszeń. Tania kostka brukowa nie kojarzy się może z pięknym i nietuzinkowym designem, a tym bardziej z wysoką jakością, ale to niekoniecznie musi być zły wybór. Kiedy warto zdecydować się na tanią kostkę brukową? Gdzie najlepiej ją stosować? Po garść praktycznych wskazówek zapraszamy do poradnika Świata Kostki.

Popularne modele tanich kostek brukowych

Klasycznym przykładem kostki brukowej, która praktycznie zawsze znajduje się w kręgu zainteresowania osób dysponujących mocno ograniczonym budżetem, jest oczywiście kostka Holland. Popularna „holenderka” jest kojarzona głównie z parkingami, chodnikami w miastach czy ścieżkami rowerowymi, ale wbrew temu może stanowić naprawdę ciekawy wybór do zagospodarowania terenu wokół domu jedno- lub wielorodzinnego.

Zaletą tej kostki brukowej jest nie tylko atrakcyjna cena, ale też minimalistyczny design. W dobie mody na lofty i styl industrialny obserwujemy renesans popularności kostki Holland. Świetnie współgra ona z budynkami o nowoczesnej, a przy tym nieco surowej architekturze. Jest również bardzo łatwa i szybka w układaniu, a dzięki regularnym kształtom doskonale nadaje się do budowy zarówno podjazdu do garażu, jak i ścieżek w ogrodzie.

Rada

Kostka Holland będzie świetnym wyborem do wykonania obrzeży betonowych oddzielających trawnik od rabat roślinnych.

Pisząc o tanich kostkach brukowych nie możemy oczywiście zapomnieć o innym popularnym modelu, czyli kostce Behaton. Nie jest to oczywiście naturalny wybór do domu, ale już na parking przed firmą czy utwardzenie drogi gruntowej na zamkniętym osiedlu zdecydowanie się nadaje.

Mało tego: w Świecie Kostki co najmniej kilkakrotnie gościliśmy klientów zainteresowanych zakupem kostki Behaton do wykończenia terenu przed domem jednorodzinnym. Motywacją dla nich był fakt, że ta kostka ma industrialny charakter, co idealnie pasowało do architektury budynku oraz jego otoczenia.

Tania kostka brukowa? W tym zestawieniu nie może zabraknąć szalenie popularnego modelu Nostalit. Jest to kostka, która bez wątpienia zrewolucjonizowała cały rynek i do dziś znajdziemy ją wokół tysięcy polskich domów. Pomimo upływu lat i ogromnej dostępności innych modeli, kostka brukowa Nostalit nadal znajduje się w kręgu zainteresowania zarówno inwestorów indywidualnych, jak i firm czy deweloperów. Ta kostka oferuje idealny stosunek ceny do jakości wykonania oraz estetyki, a dzięki licznym wariantom kolorystycznym umożliwia łatwe dopasowanie jej do architektury budynku.

Rada

Kostka brukowa Nostalit może być z powodzeniem stosowana zarówno do utwardzenia podjazdu do garażu, budowy ścieżek, prywatnych dróg dojazdowych, jak również wykończenia tarasu czy schodów.

Kiedy warto zdecydować się na tanią kostkę brukową?

Przede wszystkim nie należy z góry zakładać, że tania kostka brukowa jest jakimś gorszym wyborem. Naprawdę nie brakuje inwestorów, którzy wybierają ją świadomie i to nie z powodu ograniczonego budżetu, ale po prostu dlatego, że wizualnie pasuje do koncepcji architektonicznej.

Tania kostka brukowa będzie dobrym wyborem zawsze wtedy, gdy wiemy, że i tak w przewidywalnej perspektywie czasowej nie będziemy w stanie uzbierać środków na ekskluzywny materiał, a alternatywą byłoby tylko brodzenie w błocie czy wysypanie tłucznia, który na dłuższą metę i tak się nie sprawdza. Wówczas warto postawić na nieco tańszy produkt, natychmiast poprawić walory użytkowe otoczenia budynku, a przy tym zyskać estetyczne obejście.

Na tanią kostkę brukową warto zdecydować się także wtedy, gdy celem jest wykończenie powierzchni niemającej bezpośredniego wpływu na wygląd budynku, natomiast dużo ważniejsze są walory praktyczne. Mamy tutaj na myśli chociażby otoczenie domku gospodarczego, utwardzenie prywatnej drogi gruntowej, zbudowanie ścieżek w rzadziej odwiedzanej części ogrodu czy wydzielenie miejsca parkingowego dla gości.

Szeroki wybór taniej kostki brukowej, jak również znacznie droższych modeli dla najbardziej wymagających klientów, znajdziesz w sklepie internetowym Świata Kostki oraz w naszym salonie wystawowym w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4. Na miejscu skorzystasz z fachowego doradztwa, możesz również zamówić usługę projektowania oraz poprosić o kontakt do sprawdzonych wykonawców.

Zapewniamy transport zakupionej kostki brukowej pod wskazany adres. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz