x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Nowoczesna kostka brukowa: przegląd najciekawszych rozwiązań

Nowoczesna kostka brukowa: przegląd najciekawszych rozwiązań

Klienci odwiedzający Świat Kostki bardzo często nie mają konkretnych typów jeśli chodzi o poszczególne modele. Oczekują więc od nas profesjonalnego doradztwa, na które oczywiście zawsze mogą liczyć. Najbardziej poszukiwana przez inwestorów indywidualnych jest nowoczesna kostka brukowa. Jest to bardzo szeroki termin, pod którym mogą się kryć zarówno kostki wielkoformatowe, jak i te o nietypowych kształtach czy w oryginalnych wariantach kolorystycznych. Chcąc ułatwić Ci wstępne wyselekcjonowanie produktów spełniających kryterium nowoczesności, przygotowaliśmy zestawienie tych modeli z oferty renomowanych producentów kostki brukowej, które zasługują na szczególną uwagę.

Tetra

Kostka brukowa Tetra to wręcz modelowy przykład produktu o nowoczesnym charakterze. Uwagę zwracają pasmowo przenikające się kolory oraz różnorodne kształty kostek w formatach 21x14, 17,5x14, 14x14, 10,5x14 oraz 7x14. To pozwala uzyskać bardzo interesujący efekt dekoracyjny, jak również z łatwością dopasować kostkę do terenu o nieregularnym kształcie.

Tetra fantastycznie pasuje do budynków o minimalistycznej zabudowie. Można ją zastosować na podjeździe do garażu, wykorzystać do budowy ścieżek w ogrodzie czy nawet do wyznaczenia rabat roślinnych lub wykończenia nawierzchni tarasu. Dodajmy, że kostka jest dostępna w aż 9 wariantach kolorystycznych.

Modero

Kostka brukowa Modero to jedna z tych propozycji, która z pewnością przypadnie do gustu fanom nowoczesności, ale niekoniecznie surowości w designie. Kostka swoim wyglądem nawiązuje do natury, przypomina nieco piaskowiec, dlatego bardzo dobrze nadaje się do wykończenia otoczenia domu utrzymanego w stylu śródziemnomorskim. Duży format sprawia, że tworzy efektowną nawierzchnię, zwłaszcza na tarasie czy podjeździe do garażu. Kostka ta jest dostępna w 5 wariantach kolorystycznych.

Tercet

Kostka brukowa Tercet jest jednym z najchętniej wybieranych modeli w ofercie Świata Kostki, czemu nie można się dziwić, gdy weźmiemy pod uwagę jej zachwycający wygląd. Pomimo bardzo minimalistycznego designu, kostka prezentuje się niezwykle elegancko i będzie idealnie współgrać z nowoczesnymi domami jednorodzinnymi.

Warto podkreślić, że producent zastosował tutaj elementy bezfazowe, dzięki czemu kostka tworzy niemal jednolitą nawierzchnię, co szczególnie dobrze prezentuje się na dużym terenie – na przykład na przydomowym tarasie. Model Tercet jest dostępny 5 efektownych wariantach kolorystycznych.

Symfonia

Kostka brukowa Symfonia renomowanego producenta Bruk-Bet przykuwa uwagę bardzo nietuzinkowym designem. Jest dostępna w czterech formatach kostek prostokątnych i kwadratowych, dzięki czemu można tutaj pozwolić sobie na niekonwencjonalne techniki układania i tym samym znacząco wyróżnić teren wokół domu na tle tego, czym dysponują sąsiedzi.

Wizytówką kostki są połyskujące, metaliczne pigmenty, które występują w każdej wersji kolorystycznej z serii Metalic Color. Sprawiają one, że w słońcu od kostki bije blask, co predysponuje ją do układania wokół rezydencji oraz bardzo eleganckich domów o nowoczesnej zabudowie. Dodajmy, że kostkę Symfonia można zamówić w czterech efektownych wariantach kolorystycznych.

Romalit

Niesamowicie popularna kostka brukowa Romalit zdecydowanie najlepiej prezentuje się na żywo, a już szczególnie po ułożeniu. To kwintesencja nowoczesnej elegancji, która równie dobrze sprawdzi się na podjeździe, parkingu przed domem, jak i na tarasie. Zwracamy uwagę, że jest to kostka dostępna w aż czterech formatach, dlatego śmiało można w oparciu o nią stworzyć odważne projekty architektoniczne.

Zdecydowanie najlepiej prezentuje się ona na dużych przestrzeniach, dlatego polecamy ją chociażby do wykończenia tarasu. Z wyglądu kostka przypomina granitowe płyty, co też dodaje jej elegancji i ekskluzywności. Ten model jest dostępny w dwóch przepięknych wariantach kolorystycznych.

Prospect

Ostatnia propozycja to kostka brukowa Prospect. Zdecydowanie możemy ją polecić inwestorom szukającym nowoczesnej kostki brukowej, ale jednocześnie ceniących sobie harmonijny, nieco stonowany design. Ten model przepięknie prezentuje się w słońcu (metaliczne wykończenie), dlatego sugerujemy, aby zastosować tę kostkę po południowej lub południowo-zachodniej stronie budynku.

Grubość 6 cm umożliwia układanie kostki na podjeździe do garażu. Aż trzy formaty pozwalają natomiast uzyskać ciekawe efekty estetyczne przy budowie ścieżek, tarasów czy podestów. Nowoczesna kostka brukowa Prospect jest dostępna w 8 wariantach kolorystycznych.

Wszystkie zaprezentowane modele kostki brukowej są oczywiście dostępne w Świecie Kostki. Znajdziesz je w naszym sklepie online lub stacjonarnie, w salonie wystawowym w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4.

Pamiętaj, że zamawiając kostkę brukową w Świecie Kostki możesz skorzystać z wygodnej usługi transportu pod wskazany adres. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz