x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Kostka brukowa Holland – cena, wzory, wymiary

Kostka brukowa Holland – cena, wzory, wymiary

Kostka brukowa Holland od wielu lat należy do kategorii najpopularniejszych materiałów przeznaczonych do utwardzania terenu. Obecnie najczęściej wykorzystuje się ją do realizacji inwestycji samorządowych (budowa chodników, ulic osiedlowych, ścieżek rowerowych), ale jest też chętnie wybierana przez deweloperów, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz firmy, które budują własne parkingi, np. przy sklepach wielkopowierzchniowych. Co warto wiedzieć o tej kostce? Jaka jest cena, wzory i wymiary kostki brukowej Holland? To wszystko zdradzamy w naszym poradniku.

Cena kostki brukowej Holland

Ogromna i utrzymująca się od kilku dekad popularność kostki brukowej Holland wynika z dwóch podstawowych czynników: jej uniwersalności oraz bardzo atrakcyjnej ceny zakupu. Ta druga jest oczywiście uzależniona od grubości oraz wariantu kolorystycznego kostki (do czego za chwilę wrócimy). Na moment pisania tego poradnika, czyli końcówkę stycznia 2021 roku, w Świecie Kostki kostkę Holland kupisz w cenie:

  • 56,27 zł/m2 brutto – będzie to kostka w kolorze czerwonym lub grafitowym, o grubości 4 cm.
  • 46,13 zł/m2 brutto – tyle kosztuje kostka brukowa Holland o grubości 4 cm i w kolorze szarym.
  • 60,70 zł/m2 brutto – to cena kostki brukowej Holland o grubości 6 cm, w kolorze czerwonym lub grafitowym w wersji z fazą lub bez fazy.
  • 55,35 zł/m2 brutto – za tyle kupisz kostkę brukową Holland o grubości 6 cm, z fazą lub bez fazy i w kolorze szarym.
  • 67,16 zł/m2 brutto – to cena kostki brukowej Holland z fazą lub bez fazy o grubości 8 cm, w kolorze czerwonym lub grafitowym.
  • 63,10 zł/m2 brutto – tyle kosztuje kostka z fazą lub bez fazy o grubości 8 cm, ale w szarym wariancie kolorystycznym.

Jak widzisz główny wpływ na cenę kostki brukowej Holland ma jej grubość oraz kolor.

To warto wiedzieć

W momencie, gdy czytasz ten poradnik, podane wyżej ceny kostki brukowej Holland mogą być już nieaktualne. Sprawdź cenę w naszym sklepie internetowym lub skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę dla Ciebie.

Wzory kostki brukowej Holland

Kostka brukowa powinna być nie tylko odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz intensywną eksploatację, ale też stanowić estetyczne wykończenie powierzchni, która wymaga utwardzenia. Jest to szczególnie istotne w przypadku chęci zastosowania kostki przy domu jednorodzinny, wokół osiedla budynków wielorodzinnych, a także wokół firmy, która ma pełnić funkcję reprezentacyjnej siedziby przedsiębiorstwa.

Standardowa szara wersja kolorystyczna bardzo dobrze sprawdza się do budowy parkingów, ulic osiedlowych czy chodników. Z uwagi na świetną cenę jest wybierana zawsze wtedy, gdy inwestor ma do utwardzenia dużą powierzchnię terenu lub gdy priorytetem jest zachowanie możliwie jak najniższego kosztu realizacji – jak w przypadku inwestycji samorządowych.

Kostkę grafitową lub czerwoną można natomiast z powodzeniem wykorzystać np. do wykonania ścieżek w ogrodzie czy nawet utwardzenia terenu wokół domu – świetnie pasuje zwłaszcza do minimalistycznych projektów architektonicznych. W takim wydaniu popularna „holenderka” nie przypomina już zwykłej kostki przemysłowej, ale naprawdę dobrze sprawdzi się do realizacji projektów indywidualnych. Może być także zastosowana np. do oddzielenia trawnika od rabat roślinnych w ogrodzie (w formie tzw. opaski) czy do budowy tarasu naziemnego.

Wymiary kostki brukowej Holland

Kostka Holland występuje w podstawowym wymiarze, czyli 10x20 cm. Na jednej palecie pojawiają się również kostki o połowę krótsze (w kształcie kwadratu), które sprawdzają się przy wykańczaniu obrzeży oraz tworzeniu delikatnych łuków.

Zwróć również uwagę na grubość kostki. Tutaj do wyboru mamy 3 warianty:

  • 4 cm,
  • 6 cm,
  • 8 cm.

Kostka Holland o grubości 4 centymetrów bardzo dobrze sprawdza się do utwardzania ciągów pieszych, czyli np. budowy chodników czy ścieżek w ogrodzie. Można ją również wykorzystać do wykonywania ścieżek rowerowych.

Kostka o grubości 6 centymetrów jest kupowana najczęściej. Wynika to z jej uniwersalności. Sprawdzi się zarówno do budowy ścieżek i chodników, jak i do utwardzania podjazdów czy parkingów, o ile nie przewidujemy na nich ruchu pojazdów ciężarowych. W innym przypadku należy postawić na kostkę brukową Holland o grubości 8 centymetrów.

Kostka brukowa Holland w najlepszej cenie, wszystkich wariantach wymiarowych i kolorystycznych jest dostępna w Świecie Kostki. Możesz obejrzeć ją na żywo w naszym salonie wystawowym w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4. Nasi doradcy pomogą Ci wybrać odpowiedni rodzaj kostki do realizacji konkretnej inwestycji. Zaoferujemy Ci również usługę projektowania oraz podzielimy się kontaktami do sprawdzonych ekip brukarskich.

Zamawiając kostkę Holland w Świecie Kostki masz gwarancję dużej dostępni oraz możesz skorzystać z transportu zakupionego materiału pod wskazany adres. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz