x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Kostka brukowa Nostalit – cena, wzory, wymiary

Kostka brukowa Nostalit – cena, wzory, wymiary

Kostka brukowa Nostalit jest zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem kostki do użytku prywatnego. Stosuje się ją od kilkudziesięciu lat i nawet dziś, przy ogromnym wyborze innych wzorów czy formatów, ten kultowy klasyk nadal cieszy się ogromnym powodzeniem wśród inwestorów indywidualnych. Pomimo upływu lat i zmieniających się trendów ta kostka brukowa wciąż cieszy oko, prezentuje się estetycznie, a do tego ma jedną kluczową zaletę: jest dostępna w atrakcyjnej cenie. Co warto wiedzieć o tym modelu? Jakie są ceny, wzory i wymiary kostki Nostalit? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poradniku przygotowanym przez Świat Kostki.

Cena kostki brukowej Nostalit

Wielu inwestorów zdecydowanych na zakup kostki Nostalit argumentuje to idealnym stosunkiem ceny do estetyki oraz jakości wykonania tego modelu. Rzeczywiście, Nostalit jest jedną z najtańszych kostek na rynku. W Świecie Kostki kupisz ją już za 46,13 zł/m2 brutto – cena dotyczy wariantu szarego o grubości 4 cm. Nieco droższa będzie kostka szara o grubości 6 cm (55,35 zł/m2 brutto) oraz 8 cm (67,16 zł/m2 brutto).

Ceny te są aktualne na koniec stycznia 2021 roku. Jeśli czytasz ten poradnik później, to sprawdź cennik kostki Nostalit w naszym sklepie internetowym lub skontaktuj się z nami i zapytaj o indywidualną ofertę.

Wzory kostki brukowej Nostalit

Kształt kostki brukowej Nostalit nie zmienił się od momentu wprowadzenia jej na rynek. Nie jest to wcale wada – wielu inwestorów wybiera ten model właśnie z uwagi na klasyczny wygląd, który zwyczajnie się im podoba. Trzeba też przyznać, że pod względem estetycznym kostka Nostalit cechuje się uniwersalnością i będzie dobrze współgrać zarówno z nowoczesną, jak i tradycyjną zabudową.

Fani indywidualnego stylu mogą natomiast „zaszaleć”, jeśli chodzi o kolor kostki. Niezdecydowanym możemy polecić wariant melanżowy, który stanowi połączenie czerwieni, żółtego, brązowego oraz grafitowego. Taka kostka bardzo dobrze współgra z czerwonym dachem i piaskową elewacją, a więc popularnym zestawieniem kolorystycznym w naszym kraju.

Do tego dochodzi cała paleta innych wariantów kolorystycznych, jak:

 • jasny żółty,
 • pomarańczowy,
 • brązowy,
 • czerwony,
 • grafitowy,

Do utwardzenia terenu wokół budynku o minimalistycznej architekturze rekomendujemy wybór kostki brukowej Nostalit w kolorze szarym i grafitowym – można je ze sobą bardzo fajnie połączyć, np. wykonując opaskę z kostki szarej, natomiast główną część podjazdu czy ścieżki wykonać z kostki grafitowej.

Na słonecznym tarasie świetnie prezentować będzie się kostka Nostalit w kolorze pomarańczowym lub jasnożółtym. Z kolei tradycyjna czerwień lub brąz mogą być idealnym uzupełnieniem podjazdu czy stanowić podstawowy budulec schodów wejściowych do budynku.

Wymiary kostki brukowej Nostalit

Kostka Nostalit swoją popularność zawdzięcza nie tylko wysokiej estetyce, ale też temu, że wyjątkowo łatwo i szybko się ją układa. Dodatkowo można z niej tworzyć łuki, dzięki czemu nadaje się ona do realizacji nawet dość fantazyjnych projektów brukarskich.

Kostka brukowa Nostalit ma wymiary:

 • 11,9x8,9 cm,
 • 11,9x11,9 cm,
 • 11,9x17,9 cm.

Oznacza to, że mamy do wyboru zarówno kostki prostokątne, jak i kwadratowe. Układając je na przemian można uzyskać naprawdę ciekawe efekty, a cała powierzchnia nie wydaje się wówczas nudna. Również dzięki temu wiele osób wybiera kostkę Nostalit do budowania tarasów, schodów wejściowych do budynku, ale też np. wykonywania obrzeży trawnikowych czy rabat kwiatowych.

Zwracamy również uwagę na fakt, iż kostka ta występuje w 3 wariantach grubości:

 • 4 cm,
 • 6 cm,
 • 8 cm.

Najcieńsza kostka Nostalit jest przeznaczona typowo do budowy chodników, ścieżek ogrodowych oraz ewentualnie ścieżek rowerowych. Może być wykorzystana do realizacji projektów małej architektury ogrodowej.

Kostka o grubości 6 cm jest uniwersalna, co oznacza, że poza ciągami pieszymi i rowerowymi spokojnie można z niej zbudować także podjazdy do garażu czy nawet miejsca parkingowe dla samochodów osobowych.

Jeśli natomiast przewidujemy, że po kostce będą się poruszać samochody ciężarowe, jak śmieciarka, szambiarka czy auto dostawcze, to należy zdecydować się na wariant o grubości 8 centymetrów, dbając przy tym o wykonanie solidnej podbudowy.

Wiesz już, że kostka brukowa Nostalit będzie odpowiednim wyborem do utwardzenia terenu wokół Twojego domu lub firmy? Chcesz ją wykorzystać do zbudowania chodników w gminie? A może planujesz wymianę nawierzchni wokół budynku wielorodzinnego zarządzanego przez wspólnotę mieszkaniową? W każdym z tych przypadków koniecznie odwiedź nasz salon wystawowy w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4.

Mamy największy w regionie wybór kostki brukowej Nostalit. Kupisz u nas ten popularny model we wszystkich wariantach grubości oraz kolorystycznych. Na miejscu skorzystasz z usługi projektowania oraz otrzymasz namiary na sprawdzone ekipy brukarskie.

Pamiętaj też, że kupując kostkę Nostalit w Świecie Kostki możesz zamówić usługę transportu pod wskazany adres. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz