x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Dobra kostka brukowa – czym warto się kierować przy wyborze?

Dobra kostka brukowa – czym warto się kierować przy wyborze?

Kostka brukowa to szczególny element otoczenia budynku. Po pierwsze: poprawia funkcjonalność i umożliwia komfortowe korzystanie z terenu, np. wjazd do garażu czy parkowanie obok domu. Po drugie: ma decydujący wpływ na układ ogrodu oraz estetykę posesji. Dlatego na etapie wybierania kostki brukowej należy poświęcić trochę czasu na znalezienie tej, która będzie idealnie pasować do gustu właścicieli, a przy tym charakteryzować się wysoką jakością wykonania i trwałością. Dobra kostka brukowa posłuży przez wiele lat, stąd nie ma sensu kierować się tylko ceną czy aktualną dostępnością. Na co zatem warto zwrócić szczególną uwagę?

Marka producenta

Zacznijmy od najbardziej oczywistego kryterium wyboru dobrej kostki brukowej. Na szczęście na polskim rynku mamy łatwy dostęp do produktów renomowanych i godnych polecenia firm, wśród których warto wymienić m.in.:

  • Libet,
  • Polbruk,
  • Drewbet,
  • Bruk-Bet,
  • Certus.

Kostki brukowe tych producentów są oczywiście dostępne w ofercie Świata Kostki, możesz je zamówić zarówno online, jak i stacjonarnie w naszym składzie kostki w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4, gdzie skorzystasz też z fachowego doradztwa.

Co ważne, rekomendowani producenci kostki brukowej mają w swoich ofertach kostki wszelkiego typu, dostępne w bardzo szerokim wyborze wariantów kolorystycznych, kształtów, formatów i wykończenia powierzchni. To pozwala bez najmniejszego problemu znaleźć dobrą kostkę brukową, która będzie perfekcyjnie pasować do architektury budynku, charakteru ogrodu czy po prostu poczucia estetyki właścicieli.

Jakość wykonania

To najważniejsza kwestia, na którą należy zwrócić uwagę na etapie wybierania kostki brukowej – czy to do domu, firmy czy dużej inwestycji mieszkaniowej. Co prawda na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wszystkie kostki brukowe są wykonanie dokładnie tak samo i trudno jest dostrzec jakiekolwiek różnice jakościowe, jednak nasze doświadczenie pokazuje coś zupełnie innego.

Jakość kostki brukowej ocenia się po kilku latach jej użytkowania, kiedy jest narażona na zmienne warunki atmosferyczne, musi przetrwać mroźną zimę i upalne lato, wytrzymać ulewne deszcze oraz obfite opady śniegu, a także intensywne promieniowanie słoneczne. Testem dla kostki brukowej jest również codzienne poruszanie się po niej pojazdami kołowymi.

Dobra kostka brukowa zniesie trudy eksploatacji bez większego problemu i nawet po wielu latach będzie prezentować się estetycznie. Nie mogą w niej pojawić się żadne ubytki, nie ma również mowy o pękaniu poszczególnych kostek oraz o nadmiernej utracie koloru.

W przypadku kostek słabej jakości sprawa wygląda zupełnie inaczej. Widzieliśmy już produkty, które po kilku sezonach nadawały się właściwie tylko do wymiany, a przecież nikt nie chciałby musieć ponownie inwestować niemałej kwoty w utwardzenie terenu wokół budynku.

Właśnie dlatego przy wyborze kostki brukowej bezwzględnie trzeba zwrócić uwagę na jakość jej wykonania, w praktyce kierując się rekomendacjami ekspertów. Każdy klient odwiedzający Świat Kostki może skorzystać z takiej porady. Mamy wieloletnie doświadczenie w sprzedaży kostki brukowej i dobrze wiemy, które produkty są godne polecenia, a których należy się wystrzegać.

Praktyczność

Dobra kostka brukowa powinna zachwycać właścicieli swoim wyglądem i umożliwiać zrealizowanie bardzo efektownego projektu (np. przygotowanego przez projektantów Świata Kostki). Nie zapominajmy jednak o tym, że kostka będzie też codziennie użytkowana, miejscami intensywnie. Stąd zawsze zalecamy, aby skupić się nie tylko na estetyce, ale też względach praktycznych.

Chodzi o to, aby np. nie wybierać bardzo jasnej, eleganckiej kostki brukowej do wykonania podjazdu do garażu czy tym bardziej parkingu dla gości. Owszem, prezentuje się ona zjawisko, ale tylko wtedy, gdy jest nowa. Po kilku sezonach na kostce z pewnością pojawią się plamy np. z oleju silnikowego czy z innych środków chemicznych. Doprowadzenie jej do idealnej czystości może być bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Warto przewidywać takie sytuacje.

Dobra kostka brukowa + fachowe wykonawstwo = zachwycający efekt

Nie zapominajmy również o tym, że nawet najlepsza i najdroższa kostka brukowa nie jest odporna na błędy wykonawcze. Stąd równie ważne jest, aby znaleźć fachową ekipę, która zrealizuje projekt zgodnie z zamysłem projektanta oraz inwestora, dbając przy tym o wszystkie aspekty techniczne, jak poprawne wykonanie podbudowy. Wtedy będziemy w 100% zadowoleni z efektu, nie tylko w pierwszych miesiącach użytkowania kostki, ale przez wiele kolejnych lat.

Szukasz naprawdę dobrej kostki brukowej? W takim razie już teraz zarezerwuj sobie czas i odwiedź salon wystawowy Świata Kostki w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4 lub zapoznaj się z naszą ofertą online. Nasi doradcy pomogą Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji i przekażą kontakt do sprawdzonych ekip wykonawczych. Możesz również skorzystać z usługi transportu pod wskazany adres. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz