x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Gazon betonowy – 7 pomysłów na jego wykorzystanie w ogrodzie

Gazon betonowy – 7 pomysłów na jego wykorzystanie w ogrodzie

Kostka brukowa jest tylko jednym z wielu elementów stosowanych do zagospodarowania terenu wokół domu. Obecnie w ofertach czołowych producentów znajdziemy wiele innych akcesoriów z betonu, które bardzo efektownie się prezentują, a ponadto pozwalają rozwiązać różnego rodzaju problemy – czy to funkcjonalne, czy estetyczne. Do tej kategorii zaliczymy także gazon betonowy. W naszym poradniku wymieniamy aż 7 pomysłów na wykorzystanie gazonów w przydomowym ogrodzie.

Ogrodzenie frontowe

Jest mnóstwo sposobów na wykonanie efektownego, trwałego i niedrogiego ogrodzenia frontowego. Większość decyduje się na opcję klinkierową, która jednak ma tę wadę, że pociąga za sobą ogromne koszty, a przy tym wymaga niezwykle precyzyjnego wykonawstwa. Alternatywa? Gazony betonowe.

Z takich gazonów można wykonać bardzo estetyczne, nietypowe ogrodzenie frontowe, które w dodatku zapewni nam maksimum prywatności. Jest w 100% szczelne, dlatego nie ma mowy o wścibskich spojrzeniach sąsiadów czy przechodniów – to ważne, jeśli nieruchomość znajduje się przy ruchliwej ulicy. W dodatku ogrodzenie z gazonów może odizolować od hałasów, a przy tym jest bardzo trwałe i nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych.

Obudowa wyniesionego tarasu

Wyniesiony taras to spory problem, który bagatelizujemy na etapie budowy domu. Prędzej czy później on jednak wróci. Najprostszym rozwiązaniem wydaje się być wymurowanie tarasu z bloczków betonowych, ale wówczas trzeba jeszcze znaleźć sposób na jego wykończenie.

Świetnym pomysłem może być natomiast wykończenie boków tarasu gazonami betonowymi. Wówczas powierzchnię wykładamy płytami czy kostką brukową. Całość będzie prezentować się bardzo estetycznie, a przy okazji szybko i niedrogo rozwiążemy problem różnicy poziomów między tarasem a ogrodem.

Alternatywa dla donic

Gazon betonowy sam w sobie spokojnie może pełnić funkcję efektownej i nietypowej donicy ogrodowej, na przykład przy tarasie, wejściu do domu czy rabacie kwiatowej. Można również pomyśleć o połączeniu kilku gazonów, aby w ten sposób zyskać znacznie większą donicę.

Jest to o tyle dobry pomysł, że gotowe donice z betonu są bardzo drogie, a tutaj zyskujemy podobny efekt za dużo niższą cenę. Z kolei w porównaniu z donicami drewnianymi te wykonane z gazonów betonowych nie wymagają konserwacji i chowania na zimę (wystarczy tylko zabezpieczyć znajdujące się w nich rośliny przed mrozem).

Zielona ściana w ogrodzie

To fantastyczny pomysł na wprowadzenie do ogrodu ekstrawaganckiego elementu, który z pewnością przykuje uwagę zarówno gości, jak i sąsiadów. Gazon betonowy idealnie nadaje się do zbudowania zielonej ściany – wystarczy ułożyć te elementy jeden na drugim „na zakładkę”, a następnie obsadzić roślinami płożącymi czy pnączami. Efekt będzie spektakularny.

W dodatku zbudowanie takiej zielonej ściany nie jest niczym skomplikowanym i powinien sobie z tym poradzić każdy domowy majsterkowicz. Po garść porad technicznych oczywiście zapraszamy do składu Świata Kostki w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4.

Wzmocnienie skarpy

W wielu przydomowych ogrodach występuje problem dużej różnicy poziomów. Można go rozwiązać poprzez nawiezienie ziemi, ale jest to opcja bardzo kosztowna, a gdy mamy już sąsiadów i gotowe ogrodzenie, to okazuje się być trudna w realizacji (brak możliwości wjazdu koparką).

Skarpa nie musi być jednak czymś, co spędza sen z powiek właścicielom nieruchomości. Wystarczy tylko sprytnie ją wykorzystać, aby wprowadzić nieco ożywienia do ogrodu i wyeksponować niektóre gatunki roślin. Świetnie sprawdzą się tutaj właśnie gazony betonowe.

Mogą one pełnić funkcję muru oporowego, który nie dopuści do osuwania się ziemi ze skarpy oraz pozwoli stopniować poziomy w ogrodzie. To bardzo fajny sposób np. na zagospodarowanie wyniesionego ogrodzenia sąsiada.

Budowa skalniaka

Skalniak to zawsze mile widziany element w ogrodzie, szczególnie rustykalnym, klasycznym czy naturalnym. Pytanie tylko, jak go estetycznie i niedrogo wykonać? Tutaj znów przydadzą się nam gazony betonowe, które mogą być wykorzystane do umocnienia poszczególnych „pięter” skalniaka czy do wyznaczenia jego granicy.

Estetyczny mur

Gazony betonowe powinny zainteresować osoby, które poważnie rozważają szczelne odgrodzenie się od sąsiadów czy np. ruchliwej ulicy. Można z nich bardzo łatwo zbudować mur, który w odróżnieniu od betonowego ogrodzenia prezentuje się estetycznie i nie zaburza wyglądu ogrodu. W gazonach można także umieścić rośliny, które w krótkim czasie zasłonią gazony – w ten sposób zyskamy naturalną osłonę.

Duży wybór gazonów betonowych, które wykorzystasz do zrealizowania zaprezentowanych pomysłów, znajdziesz w Świecie Kostki. Zapraszamy do naszego składu w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4, gdzie skorzystasz z porad naszych pracowników.

Zakupione gazony możemy dostarczyć pod wskazany adres. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz