x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Podjazdy z kostki brukowej - 6 argumentów na TAK

Podjazdy z kostki brukowej - 6 argumentów na TAK

Podjazd do domu czy firmy zawsze wymaga utwardzenia. Dzięki temu możemy komfortowo wjechać na teren posesji, wysiąść z samochodu i nie ubrudzić sobie butów po deszczu. Utwardzenie ułatwia również utrzymanie porządku oraz umożliwia wjechanie do garażu – czy to samodzielnego, czy stanowiącego część bryły budynku. W Polsce zdecydowanie najpopularniejsze są podjazdy z kostki brukowej, co nie może dziwić, gdy weźmiemy pod uwagę zalety tego rozwiązania. W naszym poradniku podajemy 6 mocnych argumentów przemawiających za tym, aby zdecydować się właśnie na podjazd z kostki.

Krótki czas wykonania

Zacznijmy od argumentu czysto praktycznego. Jeśli zależy Ci, aby podjazd został wykonany w ciągu kilku dni, to w zasadzie nie znajdziemy żadnej alternatywy dla kostki brukowej. Prace brukarskie postępują błyskawicznie, nie trzeba tutaj również zachowywać żadnych długich przerw technologicznych. Oznacza to, że praktycznie od razu po zakończeniu robót można zacząć korzystać z nowego podjazdu z kostki. To spora zaleta.

Wieloletnia trwałość

Planując wykonanie podjazdu zawsze należy przewidzieć, że będzie on intensywnie eksploatowany. Będziemy po nim jeździć samochodami osobowymi, nasi goście będą na nim parkować swoje auta, może się również zdarzyć, że na taki podjazd wjedzie śmieciarka, wóz asenizacyjny, samochód dostawczy etc. Dlatego trwałość powinna być traktowana priorytetowo.

Pod tym względem zdecydowanie najlepszym wyborem będzie właśnie podjazd z kostki brukowej, który – w przypadku prawidłowego wykonania podbudowy – przetrwa wiele lat i nie będzie wymagać żadnych prac naprawczych, konserwacyjnych itd.

Wysoka estetyka

Dla wielu osób będzie to kluczowy argument przemawiający za zainwestowaniem w podjazd z kostki brukowej. Nie ma lepszego rozwiązania w sytuacji, gdy rzeczywiście priorytetem jest estetyka otoczenia budynku. Kostka brukowa występuje w ogromnej liczbie wariantów kolorystycznych, faktur, wymiarów itd. Bez trudu dobierzemy taką kostkę, która będzie perfekcyjnie pasować do architektury domu czy po prostu poczucia estetyki właścicieli.

Osoby bardzo wymagające, a przy tym ceniące sobie nowoczesne rozwiązania, mogą rozważyć wykonanie podjazdu z płyt betonowych, również wielkoformatowych. To coraz popularniejsza opcja, której nie można odmówić jednego: taki podjazd wygląda spektakularnie.

Funkcjonalność

Podjazdy z kostki brukowej są bardzo praktyczne i doskonale sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Można je łatwo utrzymać w czystości poprzez regularne zamiatanie lub okazjonalne umycie myjką ciśnieniową. To dobra opcja dla tych osób, które nie mają czasu, by np. bez przerwy usuwać koleiny czy uzupełniać kruszywo do utwardzania.

Ważnym atutem z punktu widzenia funkcjonalności jest również to, że podjazdy z kostki brukowej bardzo ułatwiają utrzymanie porządku na posesji oraz same w sobie stanowią dodatkowe miejsca parkingowe np. dla gości.

Możliwość zachowania prawidłowego poziomu w stosunku do ulicy

Wykonując podjazd zawsze dobrze jest upewnić się, że nie wystąpi w przyszłości problem zalewania posesji z powodu niezachowania odpowiednio poziomu. To właściwie standard w sytuacji, gdy nieruchomość znajduje się przy ulicy gruntowej, a podjazd został tylko utwardzony np. kruszywem.

Decydując się na opcję z kostką brukową i wynajmując doświadczoną ekipę brukarską można łatwo uniknąć podobnego scenariusza, zachowując wymagany poziom. Kostka daje nam znacznie większe pole do popisu w zakresie manipulowania spadkami.

Atrakcyjna cena

Nie można pominąć tego argumentu, ponieważ ma on kluczowe znaczenie dla większości inwestorów. Podjazdy z kostki brukowej rzeczywiście są rozwiązaniem, które śmiało można uznać za korzystne ekonomicznie. Oczywiście, że podjazd można utwardzić znacznie taniej – na przykład decydując się na wysypanie kruszywa drogowego czy zwykłego gruzu – ale gdy w grę wchodzi także estetyka, praktyczność oraz trwałość, kostka brukowa nie ma żadnej alternatywy.

Rada

Jeśli jednak dysponujesz mocno ograniczonym budżetem, to rozważ wykonanie podjazdu z płyt ażurowych – to ciekawa opcja dla oszczędnych, która może być etapem przejściowym przed wykonaniem docelowego podjazdu z kostki.

Podjazdy z kostki brukowej bez wątpienia są rozwiązaniem, które można polecić każdemu inwestorowi – zarówno właścicielowi domu jednorodzinnego, jak i firmy. Taki podjazd sprawdzi się również na osiedlach domów wielorodzinnych, umożliwiając komfortowy i bezpieczny wjazd np. do garażu podziemnego.

Jeśli wiesz już, że podjazd z kostki brukowej jest optymalną opcją także dla Ciebie, to nie pozostaje Ci nic innego, jak zrealizować tę inwestycję. Zacznij od wizyty w największym składzie kostki brukowej w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4. W Świecie Kostki czeka na Ciebie ogromny wybór materiałów niezbędnych do wykonania podjazdu, w tym kostek, płyt betonowych, płyt ażurowych, krawężników i innych. Służymy Ci fachowym doradztwem, chętnie podzielimy się również namiarami na sprawdzone ekipy brukarskie oraz zaoferujemy przygotowanie projektu nowego podjazdu.

Napisz komentarz