x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Ile kosztuje kostka brukowa?

Ile kosztuje kostka brukowa?

Kostka brukowa to bezsprzecznie najpopularniejszy materiał wykorzystywany do budowy podjazdów, ścieżek, chodników, a coraz częściej także tarasów i schodów. Stosują ją zarówno inwestorzy indywidualni, jak i biznesowi, samorządy, deweloperzy, drogowcy etc. Niewątpliwą zaletą kostki jest fakt, iż za relatywnie niewysoką cenę możemy uzyskać spektakularne efekty estetyczne i funkcjonalne. O jakiej cenie konkretnie mówimy? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, ile kosztuje kostka brukowa.

Od czego zależy cena kostki brukowej?

Na pewno zauważyłeś, że kostka brukowa dostępna w Świecie Kostki znacząco różni się ceną w zależności od modelu. Największy wpływ na to ma oczywiście jakość wykonania danego produktu. Nie jest wielką tajemnicą, że na rynku znajdziemy zarówno producentów bardzo wysokiej klasy, jak i tych, którzy celują w klienta z nieco cieńszym portfelem. To dobrze, ponieważ każdy może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od budżetu, jakim dysponuje.

Na cenę kostki brukowej wpływ ma również… moda. Najdroższe zwykle są te modele, które w swoich projektach promują designerzy. Obecnie na topie są kostki nowoczesne, wielkoformatowe, doskonale pasujące do eleganckiej, minimalistycznej architektury. Tutaj ceny na poziomie nawet 100 i więcej złotych za metr kwadratowy nie powinny nikogo dziwić.

Ponadto cena kostki brukowej jest mocno uzależniona od wybranego wariantu kolorystycznego, rodzaju wykończenia jej powierzchni, stopnia uszlachetnienia oraz formatu.

Najtańsza kostka brukowa

Jeśli cena kostki brukowej jest dla Ciebie priorytetem i góruje nawet nad estetyką, to koniecznie rozważ zakup klasycznej Holland, popularnie nazywanej holenderką. Jest to kostka obecna na rynku od wielu lat i wciąż bardzo dobrze się sprzedająca. Klienci kupują ją głównie do wykonania rabat kwiatowych, ale też do ułożenia chodników w mniej uczęszczanej części ogrodu. Oczywiście nadal stanowi ona podstawowy wybór samorządów oraz deweloperów.

Nie tylko niska cena jest atutem tej kostki. Holland może się podobać fanom minimalizmu – bardzo dobrze pasuje chociażby do nowoczesnej zabudowy, pozwalając błyszczeć takim elementom architektonicznym, jak elewacja budynku czy dach. Nie można jej również odmówić funkcjonalności – jest łatwa w utrzymaniu w czystości oraz szybko się ją układa, co ma przełożenie na koszt wykonawstwa.

Nostalit, czyli świetna relacja ceny do estetyki

Kostka brukowa Nostalit była prawdziwym przełomem na rynku produktów brukarskich. 20-30 lat temu stanowiła powiew luksusu i była bardzo chętnie wybierana przez inwestorów, którzy oczekiwali wysokiej jakości oraz świetnej estetyki. Dziś oczywiście wybór kostek brukowych jest znacznie większy, co jednak nie oznacza, że model Nostalit słabo się sprzedaje – wciąż ma on wiernych zwolenników i nie brakuje klientów, którzy od razu decydują się właśnie na tę kostkę.

Obecnie jednym z ważniejszych atutów modelu Nostalit jest atrakcyjna cena. W Świecie Kostki możesz kupić ją już za około 55 zł/m2, co w przypadku konieczności wybrukowania dużej powierzchni terenu ma olbrzymie znaczenie i pozwala zachować rozsądny koszt całej inwestycji.

To warto wiedzieć

Kostka brukowa Nostalit jest dostępna w aż 6 atrakcyjnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu bez problemu dopasujesz jej wygląd do architektury budynku czy charakteru ogrodu.

Jak z głową zaoszczędzić na zakupie kostki brukowej?

Najlepszym sposobem jest zainwestowanie w projekt zagospodarowania terenu. Z takiej usługi mogą skorzystać klienci Świata Kostki. Dlaczego to właśnie projekt jest idealnym rozwiązaniem dla osób szukających oszczędności na kostce brukowej? Oto kluczowe powody:

  • Projektant dokładnie wyliczy ilość potrzebnej kostki brukowej – nie ponosimy więc niepotrzebnych wydatków, nie musimy później wydawać pieniędzy na transport niewykorzystanej kostki z powrotem na skład;
  • Projekt jest podstawą do wyceny usługi brukarskiej – nie ma więc ryzyka, że ekipa w trakcie prac podniesie cenę, ponieważ inwestor zmienił koncepcję. Od początku wiesz, na czym stoisz i możesz precyzyjnie zaplanować sobie budżet;
  • Projekt gwarantuje pełną funkcjonalność – nie ma zatem mowy o np. wykonaniu kompletnie niepotrzebnych chodników czy wybudowaniu zbyt szerokiego podjazdu, co naraziłoby inwestora na dodatkowe koszty;

Ile kosztuje kostka brukowa do Twojego ogrodu?

Aby się o tym przekonać po prostu odwiedź Świat Kostki w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4. Przedstaw swoją wizję naszym doradcom lub od razu skorzystaj z usługi projektowania. Po poznaniu Twoich oczekiwań wskażemy Ci kilka modeli kostki brukowej z różnych półek cenowych. Otrzymasz też od nas szczegółową wycenę, która z pewnością będzie dla Ciebie atrakcyjna.

Pamiętaj również, że możesz skorzystać z naszego transportu. Zakupioną kostkę brukową oraz inne materiały dostarczamy pod wskazany adres wraz z rozładunkiem HDS-em. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz