x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Płyty betonowe Katowice – dlaczego cieszą się tak dużą popularnością?

Płyty betonowe Katowice – dlaczego cieszą się tak dużą popularnością?

Jeszcze do niedawna płyty betonowe kojarzyły się nam głównie z prefabrykowanymi blokami betonu, które wykorzystywano do utwardzania dróg w zastępstwie dla nawierzchni asfaltowej czy z kostki brukowej. Obecnie natomiast płyty z betonu stanowią bardzo interesujący element architektoniczny. Można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. W naszym artykule skupimy się na płytach betonowych przeznaczonych do utwardzania nawierzchni wokół domu, a przede wszystkim do budowy efektownych i funkcjonalnych tarasów. Skorzystaj z zebranych przez nas inspiracji.

Taras z płyt betonowych – poznaj jego zalety

Płyty tarasowe są coraz popularniejszym materiałem wykorzystywanym do budowy przydomowych tarasów – zarówno tych na gruncie, jak i wyniesionych, wymurowanych z bloczków betonowych. Stanowią one bardzo ciekawą alternatywę dla zwykłej kostki brukowej, drewna, kompozytu, nie wspominając już o płytkach ceramicznych, gresie czy klinkierze.

Do najważniejszych zalet płyt tarasowych zaliczymy:

  • Znakomitą estetykę – szczególnie dotyczy to płyt wielkoformatowych, które na tarasie prezentują się zjawiskowo, bardzo elegancko, podnosząc tym samym prestiż nieruchomości i zaspokajając potrzeby estetyczne właścicieli. Na rynku są dziś dostępne płyty tarasowe pasujące do różnych stylów architektonicznych, od klasycznego, przez śródziemnomorski, aż po nowoczesny minimalizm.
  • Trwałość – płyty betonowe są bezsprzecznie najlepszym materiałem do budowy tarasu dla osób, które chcą zainwestować w przydomowy taras raz i nie mieć z nim żadnych problemów przez wiele lat. Beton nie ulega niszczeniu pod wpływem niekorzystnych czynników atmosferycznych, nie pęka, nie odspaja się. Zaimpregnowane płyty tarasowe mogą prezentować się bardzo estetycznie nawet dekadę od ich ułożenia.
  • Brak konieczności konserwacji tarasu – ten argument na pewno przemówi do wyobraźni osób, które miały wcześniej taras wykonany z drewna egzotycznego lub deski modrzewiowej i doskonale wiedzą, jak problematyczny był to wybór. Drewno w polskim klimacie wymaga regularnego odnawiania i stosowania środków ochronnych, co pociąga za sobą kolejne koszty, nie wspominając już o angażowaniu czasu właścicieli. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku płyt tarasowych, których w ogóle nie trzeba konserwować. Wskazane jest natomiast zaimpregnowanie płyt raz do roku (koszt około 100 złotych za 5-litrowy baniak impregnatu) oraz regularne mycie np. przy użyciu myjki ciśnieniowej.
  • Bezpieczeństwo – powierzchnia płyt betonowych ma właściwości antypoślizgowe, co ma duże znaczenie z punktu widzenia np. rodziców małych dzieci, osób starszych czy z niepełnosprawnością. Z takiego tarasu można bezpiecznie korzystać nawet tuż po opadach deszczu czy zimą, kiedy trzeba go odśnieżyć.

Wszystkie te argumenty najwyraźniej biorą górę, ponieważ w Świecie Kostki od dłuższego czasu obserwujemy znaczący wzrost zainteresowania płytami tarasowymi, które zdetronizowały już kostkę brukową, nawet tę w dużym formacie.

Czy płyty betonowe nadają się do budowy ścieżek i podjazdów?

Jak najbardziej, przy czym trzeba zaznaczyć, że wiele zależy tutaj od konkretnego projektu. Z uwagi na spory format płyty betonowe najlepiej prezentują się na dużej powierzchni. Będą zatem idealnym wyborem do zbudowania np. szerokiego i długiego podjazdu do garażu, miejsca parkingowego dla gości czy utwardzenia terenu pod planowaną altanę ogrodową.

Z płyt tarasowych śmiało można również ułożyć ścieżkę, np. prowadzącą od tarasu do domku narzędziowego czy bardziej oddalonych części ogrodu. Znów jednak pamiętajmy o zasadzie harmonijnego dobrania formatu płyt do powierzchni ogrodu oraz długości ścieżki.

Płyty betonowe nożna również wykorzystać do budowy schodów wejściowych do domu jednorodzinnego oraz wygodnego podestu. Wiele dostępnych modeli bardzo dobrze sprawdzi się także do ozdobienia rabat kwiatowych, umożliwiając wygodne stanięcie na betonowej powierzchni podczas podlewania roślin.

Wiesz już, że płyty tarasowe mogą być bardzo dobrym wyborem do zagospodarowania terenu wokół Twojego domu? W takim razie zamiast szukać płyt betonowych po różnych składach w Katowicach, już teraz zarezerwuj sobie czas i odwiedź salon wystawowy Świata Kostki w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4.

Na miejscu czeka na Ciebie ogromny wybór płyt tarasowych czołowych polskich producentów, dostępnych w różnych wariantach wymiarowych, kolorystycznych oraz faktur. Nasi doradcy podpowiedzą Ci, które płyty tarasowe będą optymalnym wyborem do wykończenia powierzchni tarasu, biorąc pod uwagę zarówno Twoje oczekiwania estetyczne, jak i możliwości finansowe.

Masz jeszcze jeden powód, aby zamówić płyty tarasowe w Świecie Kostki. Naszym klientom zapewniamy transport zakupionego materiału pod wskazany adres, wraz z rozładunkiem HDS-em. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz