x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Gdzie kupisz trawertyn w Katowicach i regionie?

Gdzie kupisz trawertyn w Katowicach i regionie?

Trawertyn jest bardzo popularnym materiałem wykończeniowym, który stosuje się przede wszystkim wewnątrz budynków. Niewątpliwa estetyka tej skały sprawia jednak, że coraz więcej inwestorów rozważa zastosowanie trawertynu w swoich ogrodach, chociażby do budowy tarasów, wykończenia elewacji czy wykonania podestu przed wejściem do domu. Sporą popularnością cieszą się również ogrodzenia z trawertynu. W Katowicach i regionie nie brakuje miejsc, w których można się zaopatrzyć w ten materiał, jednak problemem dla większości inwestorów może się okazać… cena. Dlatego warto wziąć pod uwagę ciekawe alternatywy dla trawertynu, które znajdziesz w Świecie Kostki w Sosnowcu.

Czym dokładnie jest trawertyn?

Trawertyn to po prostu skała osadowa, która powstała w wyniku wytrącenia się węglanu wapnia pod wpływem działania wód podziemnych na powierzchnię skały. Trawertyn pozyskuje się m.in. na terenach o wapiennym podłożu (w kamieniołomach), ale także w jaskiniach krasowych czy w pobliżu naturalnych gorących źródeł. Największe złoża trawertynu znajdują się w krajach basenu Morza Śródziemnego. Trawertyn trudno jest pomylić z jakąkolwiek inną skałą występującą w naturze. Najbardziej charakterystyczną cechą tego materiału jest porowata, paskowana struktura, która nadaje skale unikalne walory estetyczne. To decyduje o jej popularności w zastosowaniach dekoracyjnych. Ciekawostka Trawertyn jest jednym z najstarszych znanych ludzkości materiałów budowlanych. Zbudowano z niego m.in. słynne Koloseum w Rzymie. Korzystali z niego także starożytni Egipcjanie.

Co wykonuje się z trawertynu?

Obecnie trawertyn rzadko jest wykorzystywany jako główny materiał budulcowy. Istnieją dla niego tańsze i trwalsze zamienniki, jak chociażby zwykły beton. Nadal jednak jest to ceniony materiał ze względu na jego walory dekoracyjne, dlatego na rynku bez problemu znajdziemy produkty wykonane z trawertynu, które można stosować zarówno w budownictwie indywidualnym, jak i wielkopowierzchniowym czy sakralnym, a także w architekturze wnętrz. Najpopularniejsze materiały wykończeniowe z trawertynu, to:

  • płytki podłogowe,
  • płytki ścienne,
  • sztukaterie,
  • umywalki,
  • listwy dekoracyjne,
  • mozaiki trawertynowe.

Warto wiedzieć, że trawertyn jest pozyskiwany w formie kamiennych bloków, które najpierw muszą zostać przetransportowane do fabryki, a następnie poddane obróbce, by uzyskać końcowy efekt zadowalający klientów. Wszystko to sprawia, że produkcja materiałów wykończeniowych z trawertynu jest bardzo kosztowna.

Cena trawertynu

Elementy wykonane z trawertynu wycenia się albo na sztuki, albo na metry kwadratowe. Za każdym razem trzeba się niestety spodziewać dość wysokiej ceny, co wynika z wspomnianego już czasochłonnego i kosztownego procesu produkcji, jak i ze sporej wartości samego materiału. Przykładowo: chcąc mieć w domu czy na trasie płytki trawertynowe, trzeba się liczyć z wydatkiem na poziomie od około 100 do nawet 300-400 złotych za metr kwadratowy. Z oczywistych względów nie każdy może sobie na to pozwolić. Na szczęście producenci elementów betonowych o tym pomyśleli i przygotowali bardzo atrakcyjną alternatywę dla materiałów wykończeniowych z trawertynu.

Co zamiast trawertynu? Jest w czym wybierać

Jeśli od pewnego czasu rozglądasz się za trawertynem w Katowicach i regionie, ale już wiesz, że budżet nie pozwoli Ci na zastosowanie tego materiału, to zapraszamy do Świata Kostki w Sosnowcu. W naszej ofercie znajdziesz m.in. bloki schodowe Trawertyn, które perfekcyjnie imitują skałę osadową pod względem estetycznym. Wysoka jakość wykonania i dbałość o szczegóły sprawiają, że na pierwszy rzut oka trudno byłoby odróżnić oba materiały. Bloki schodowe Trawertyn również mają charakterystyczną paskowaną strukturę i są dostępne w pięciu efektownych wariantach kolorystycznych. To pozwala bez problemu dopasować je do wyglądu domu czy otoczenia budynku. Bloki występują w czterech wymiarach: 10x40 cm, 50x40 cm, 50x50x40x15 cm (bloki rozwarte 135 stopni) oraz 50x50x40x15 cm (bloki narożne 90 stopni). Rada Z bloków schodowych imitujących trawertyn możesz wykonać wszelkiego rodzaju schody zewnętrzne, w tym prowadzące do drzwi wejściowych czy na taras, a także wzmocnić nimi skarpy czy wybudować z nich różnego rodzaju elementy małej architektury ogrodowej (np. donice). Bardzo ciekawym wyborem są też płyty tarasowe Trawertyn, które kupisz w Świecie Kostki. To doskonała propozycja dla inwestorów, którzy szukają nietuzinkowego sposobu na wykończenie tarasu przy budynku czy np. wykonanie efektownego tarasu ziemnego w dalszej części ogrodu. Płyty prezentują się bardzo efektownie, perfekcyjnie imitują oryginalny wygląd trawertynu, a dzięki nowoczesnym wariantom kolorystycznym można je z łatwością dopasować do budynków o minimalistycznej architekturze, jak również do popularnych modeli kostki brukowej. Płyty tarasowe i bloki schodowe o wyglądzie trawertynu kupisz w Świecie Kostki. Już teraz zapraszamy do naszego salonu wystawowego w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4.  Skorzystaj również z usługi transportu zakupionych materiałów, którą realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz