x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Projekty kostki brukowej wokół domu. Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej usługi?

Projekty kostki brukowej wokół domu. Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej usługi?

Wielu inwestorom nadal wydaje się, że samodzielne zaprojektowanie nawierzchni z kostki brukowej wokół budynku jest dziecinnie proste. Więcej czasu poświęcają więc na wybór samej kostki i wariantu kolorystycznego, niż na zastanowienie się, gdzie i jak ten materiał ułożyć. Efekt? Kompletnie nieudane, przesadnie drogie i niefunkcjonalne aranżacje, które szybko zaczynają irytować zamiast dawać radość. Nie ma innego sposobu na uniknięcie takiego scenariusza niż skorzystanie z profesjonalnej usługi projektowej, którą swoim klientom oferuje Świat Kostki. Sprawdź, jakie korzyści przynoszą inwestorom fachowo przygotowane projekty kostki brukowej wokół domu.

Zwizualizowanie sobie wyglądu terenu

Dobrze jest wiedzieć, jak będzie wyglądać teren wokół domu jeszcze przed ułożeniem kostki brukowej. Taką możliwość daje właśnie profesjonalnie przygotowany projekt z wizualizacją 3D. Dzięki temu inwestorzy będą mieć możliwość wprowadzenia różnego rodzaju poprawek zanim ekipa brukarska zabierze się do pracy.

Uniknięcie poważnych błędów

Na etapie projektowania kostki wokół domu może się okazać, że pierwotna koncepcja inwestorów nie jest najlepszym rozwiązaniem. Projektant zwróci uwagę na przykład na zbyt dużą powierzchnię utwardzonego terenu, co zaburza funkcję biologiczną działki i m.in. utrudni zagospodarowywanie wody opadowej. Błędem może być również rezygnacja z ciągów komunikacyjnych w ogrodzie, co dałoby o sobie znać np. podczas prowadzenia różnego rodzaju prac ogrodniczych.

Precyzyjny dobór poszczególnych modeli kostki

Nie przeczymy, że masz dobry gust i dokładnie wiesz, jak ma wyglądać kostka brukowa wokół Twojego domu. Jednak pamiętaj, że prawidłowe zestawienie ze sobą poszczególnych modeli nie ogranicza się tylko do kwestii estetycznych, ale również technicznych.

Projektant zwróci uwagę na to, że np. połączenie małej kostki z płytami wielkoformatowymi może być bardzo problematyczne już w trakcie użytkowania terenu, powodując np. tworzenie się zbyt dużych odstępów i wrastanie chwastów.

Brak ryzyka kupienia zbyt małej ilości materiału

To bardzo ważna korzyść wynikająca bezpośrednio z zamówienia projektu kostki wokół domu. Jednym z podstawowych zadań projektanta jest precyzyjne wyliczenie ilości potrzebnego materiału – zarówno kostki, jak i obrzeży, płyt, elementów systemu odprowadzania wody z rynien etc.

Dzięki temu inwestor zamówi dokładnie tyle materiału, ile potrzebuje, nie narażając się na wysokie koszty dodatkowego transportu. Nie zapominajmy również, że na niektóre modele kostki brukowej trzeba czekać tygodniami. Łatwo więc można sobie wyobrazić irytację inwestora, który musi przerwać roboty brukarskie, ponieważ zabrakło kilku metrów kwadratowych kostki.

Minimalizacja strat materiału

Z drugiej strony usługa projektowa jest gwarancją tego, że inwestor nie kupi zbyt dużej ilości materiału. Owszem, w Świecie Kostki bez problemu przyjmujemy zwroty, natomiast dostarczenie kostki brukowej leży już po stronie klienta – a tego nie da się przecież zrobić przy pomocy samochodu osobowego.

Poza tym projektant tak dobierze poszczególne materiały i rozwiązania projektowe, aby zminimalizować docinki. Dzięki temu prace nie tylko postępują szybciej, ale też nie zostaje po nich sterta gruzu, z którym nie wiadomo, co zrobić.

Dokładniejsza wycena po stronie wykonawcy

Jeśli inwestor przekaże szefowi ekipy brukarskiej projekt kostki brukowej wokół domu, to otrzyma bardzo dokładną wycenę, unikając tym samym kłopotliwej sytuacji na etapie rozliczenia. Zwykle jest przecież tak, że brukarze wyceniają swoją pracę „na oko”, w dużym przybliżeniu, przez co inwestorzy są później zaskakiwani znacznie wyższymi kosztami. Projekt daje pewność, że do tego nie dojdzie.

Realistyczny termin wykonania

Precyzyjny projekt pozwala również wykonawcy dobrze oszacować czas, w jakim ekipa upora się z realizacją zlecenia. Nie ma przecież niż gorszego niż sytuacja, w której np. planujemy już pierwszą imprezę w nowym, pięknie zaaranżowanym ogrodzie, po czym okazuje się, że trzeba zmienić plany, ponieważ robota jest rozgrzebana i nie ma widoków na jej szybkie zakończenie.

Dobry grunt pod założenie ogrodu

Projekt kostki brukowej wokół domu może uwzględniać również plany inwestorów dotyczące wyglądu przyszłego ogrodu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ już na tym etapie zyskasz np. projekt ścieżek ogrodowych czy rabat kwiatowych, który przyda się w momencie rozpoczęcia właściwych prac aranżacyjnych.

Projektowanie kostki brukowej wokół domu, firmy czy dowolnych innych budynków swoim klientom oferuje Świat Kostki – z tej usługi możesz skorzystać na miejscu w naszym składzie w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4.

Służymy również kontaktami do sprawdzonych, rekomendowanych przez nas ekip brukarskich oraz oferujemy usługę transportu zakupionej kostki pod wskazany adres. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz