x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Wjazd z kostki - poznaj najważniejsze zalety tego rozwiązania

Wjazd z kostki - poznaj najważniejsze zalety tego rozwiązania

Budując dom jednorodzinny zwykle skupiamy się na tym, aby wykończyć go możliwie jak najlepszymi materiałami, spełniającymi nasze oczekiwania jakościowe i estetyczne. Kwestię zagospodarowania terenu wokół budynku zostawiamy sobie na sam koniec, często odkładając ten temat na dobrych kilka lat. W pewnym momencie trzeba jednak się za to zabrać, choćby po to, aby móc normalnie korzystać z garażu i nie wnosić ziemi, piasku czy gliny do domu. Zapada więc decyzja: budujemy wjazd. Pytanie tylko, z czego go wykonać? Opcji jest kilka: granit, płyty ażurowe, kamień, ale zdecydowanie największą popularnością cieszy się wjazd z kostki. Jakie są zalety tego rozwiązania? Najważniejsze z nich omawiamy w naszym poradniku.

Wjazd z kostki jest łatwy w wykonaniu

Oczywiście pod warunkiem, że zlecimy tę prace fachowej ekipie brukarskiej. Fakt, trzeba będzie tutaj sięgnąć do kieszeni, natomiast biorąc pod uwagę czas wykonania wjazdu, to takie rozwiązanie i tak będzie opłacalne. Zwłaszcza, że potrzebujemy tylko kilku podstawowych materiałów, na czele z kostką brukową, piaskiem oraz cementem do wykonania podbudowy z suchego betonu (choć przy niestabilnym gruncie lepszym rozwiązaniem może być podbudowa z tłucznia).

Relatywnie nieduży koszt

Choć cena wykonania wjazdu z kostki jest kwestią mocno indywidualną (zależy od ceny samej kostki, rodzaju podbudowy oraz stawki, jaką bierze ekipa brukarska), to i tak można napisać, że jest to najtańsze spośród najtrwalszych rozwiązań. Wjazd z kostki betonowej zawsze będzie mniej kosztowny w wykonaniu niż np. z kostki granitowej.

Ekonomiczną alternatywą dla wjazdu z kostki jest natomiast tłuczeń. Pamiętajmy jednak, że mówimy tutaj o rozwiązaniu tymczasowym oraz bardzo kłopotliwym w codziennym użytkowaniu. Dysponując mocno ograniczonym budżetem lepiej więc będzie wykonać wjazd z nawet najtańszej dostępnej na rynku kostki.

Walory użytkowe

Wjazd z kostki jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, o czym będziesz się przekonywać na co dzień. Gładka nawierzchnia jest łatwa w odśnieżaniu (w przeciwieństwo do chociażby kostki granitowej czy tym bardziej podjazdu z tłucznia), bardzo estetyczna, umożliwia komfortowy wjazd do garażu. Nie powinno być również problemu z wydzieleniem dodatkowych miejsc parkingowych, np. dla gości.

Tak wykonany podjazd nie wymaga również żadnych zabiegów konserwacyjnych. Kostka jest niezwykle odporna na występujące w Polsce warunki atmosferyczne, na czele ze śniegiem, silnym promieniowaniem słonecznym, ulewnymi deszczami czy wysokimi i niskimi temperatura. Wjazd z kostki pozwoli Ci również utrzymać porządek na terenie posesji.

Taki wjazd można łatwo utrzymać w czystości

Na ten argument powinny zwrócić szczególną uwagę osoby, które wybudowały lub budują dom przy drodze gruntowej. Codzienne wwożenie na teren posesji błota, gliny czy pyłu jest irytujące, natomiast trzeba sobie z tym jakoś poradzić. W tym celu najlepiej będzie wykonać wjazd z kostki, która jest bezproblemowa w utrzymaniu w czystości.

Na co dzień taką kostkę wystarczy tylko zamiatać przy użyciu szczotki z twardym włosiem. Co jakiś czas dobrze będzie natomiast umyć cały wjazd zwykłą wodą pod wysokim ciśnieniem. Dodatkowo zalecamy, aby bezpośrednio po wykonaniu wjazdu, zaimpregnować kostkę dobrym środkiem chemicznym – pozwoli to zachować jej kolor oraz zabezpieczy ją przed wnikaniem zabrudzeń np. z suchego betonu czy olejów.

Trwałość

Wjazd z kostki jest rekomendowanym rozwiązaniem dla każdego, kto chce zrealizować taką inwestycję raz i porządnie, nie musząc wracać do tego tematu przez wiele następnych lat. Ewentualna wymiana wjazdu jest bardzo kłopotliwa, zwłaszcza wtedy, gdy mamy już zagospodarowany ogród. Dlatego warto postawić na takie rozwiązanie, które nie będzie wymagać żadnych zabiegów naprawczych czy tym bardziej kolejnych prac budowlanych przez co najmniej kilkanaście, a pewnie i kilkadziesiąt lat.

Wybierz odpowiednią kostkę na Twój wjazd

Kostka brukowa jest bezsprzecznie najlepszym wyborem do wykonania wjazdu do garażu czy na teren prywatnej posesji. Zwłaszcza, że na rynku znajdziemy dziś dziesiątki, jeśli nie setki najróżniejszych wzorów, formatów i wariantów kolorystycznych. To pozwala bez najmniejszego problemu dobrać taką kostkę, która wizualnie będzie perfekcyjnie korespondować z architekturą budynku i spełnić oczekiwania estetyczne inwestorów.

W poszukiwaniu takiej kostki odwiedź największy skład kostki w regionie. W Świecie Kostki w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4 czeka na Ciebie ogromny wybór modeli w bardzo atrakcyjnych cenach. Możesz liczyć na fachowe doradztwo naszych specjalistów, jak również skorzystać z usługi projektowania. Otrzymasz od nas także namiary na sprawdzone ekipy wykonawcze.

Pamiętaj, że kupując kostkę brukową w Świecie Kostki możesz od razu zamówić usługę transportu materiału pod wskazany adres. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz