x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Wzory kostek, czyli jak odnaleźć się w gąszczu dostępnych modeli?

Wzory kostek, czyli jak odnaleźć się w gąszczu dostępnych modeli?

W ofertach producentów kostki brukowej znajdziemy dziś nawet kilkaset najróżniejszych wariantów. Wzory kostek nierzadko zaskakują, zarówno pod względem kolorystyki, jak i faktury czy kształtu. To dobra informacja dla inwestorów, którzy mogą mieć pewność, że znajdą dokładnie taką kostkę brukową, jaka będzie perfekcyjnie pasować do architektury budynku oraz preferencji estetycznych właścicieli. Z drugiej jednak strony obszerność wyboru może mocno utrudnić podjęcie ostatecznej decyzji. Jak więc nie zgubić się w gąszczu dostępnych modeli? Czym warto się kierować wybierając wzór kostki brukowej? Sprawdź to w naszym poradniku.

Zacznij od wybrania konkretnego stylu

Jeśli nie masz jeszcze choćby wstępnej wizji tego, jak powinno wyglądać otoczenie Twojego domu, to radzimy skupić się właśnie na tym etapie. W przeciwnym razie będzie Ci bardzo trudno zdecydować się na konkretny wzór kostki brukowej. Przepiękne modele można znaleźć zarówno wśród tych klasycznych, jak i modernistycznych. Musisz zatem wiedzieć, czy preferujesz styl rustykalny, nowoczesny, minimalistyczny, a może śródziemnomorski i dopiero wtedy zabrać się za przeglądanie poszczególnych modeli kostek. Czołowi producenci dzielą dziś swoje produkty właśnie ze względu na styl, co bardzo ułatwia odnalezienie się w obszernej ofercie rynkowej. Rada Wciąż nie wiesz, jaki styl preferujesz? Zwróć zatem uwagę na to, jak wykończone jest wnętrze domu. Ten sam kierunek w designie zastosuj na zewnątrz budynku. Zastanów się, czy wstępnie wybrana kostka będzie dobrze korespondować z architekturą domu Masz już upatrzone wzory kostek brukowych? Świetnie – to duży krok w kierunku ostatecznego wybrania konkretnego modelu. Zanim jednak podejmiesz taką decyzję, to dobrze się zastanów, która kostka brukowa najlepiej pasuje do architektury budynku. Jest to bardzo ważne, ponieważ nawet najpiękniejsza kostka, która „gryzie się” z elewacją, dachem czy kształtem domu, nie zagwarantuje takiego efektu, jakiego oczekujesz. Przykładowo: jeśli masz minimalistyczny dom o prostej zabudowie, z białą elewacją i szarym/grafitowym dachem z blachy trapezowej, to dobrym wyborem na pewno będzie wielkoformatowa kostka brukowa o regularnych kształtach w szarym kolorze. Takie połączenie na pewno okaże się strzałem w dziesiątkę, a całość będzie sprawiać wrażenie przemyślanego projektu. Zupełnie inaczej wygląda to natomiast w sytuacji, gdy mamy dom w stylu dworkowym i ułożymy wokół niego modernistyczną kostkę brukową. Efekt będzie taki, że każdy, kto Cię odwiedzi, pomyśli, że albo „nie było innej kostki na składzie”, albo nie masz zmysłu estetycznego.

Weź pod uwagę względy praktyczne

Wybierając kostkę brukową nie powinniśmy ograniczać się wyłącznie do estetyki. Jest ona oczywiście bardzo ważna, natomiast zawsze trzeba myśleć o tym, że już po kilku miesiącach od ułożenia nawierzchnia wokół domu będzie się prezentować zupełnie inaczej z uwagi na różnego rodzaju zabrudzenia. Spójrz: jeśli masz dom położony przy drodze gruntowej, to wybranie jasnej kostki brukowej na podjazd do garażu jest złym pomysłem. Codziennie będziesz frustrować się widokiem błota, gliny, piasku i innych zabrudzeń spod kół samochodu. Lepiej więc postawić tutaj na kostkę w ciemniejszym kolorze oraz o gładkiej fakturze, która będzie łatwa w zamiataniu.

Skorzystaj z usługi projektowania kostki brukowej

Jeśli masz już za sobą wiele godzin spędzonych na przeglądaniu dostępnych wzorów kostki brukowej i nadal wiesz, że… nic nie wiesz, to chyba czas najwyższy skorzystać z pomocy ekspertów. Zlecenie zaprojektowania terenu wokół domu, wraz z dobraniem konkretnego modelu kostki brukowej (lub kilku modeli, obecnie obowiązuje trend łączenia różnych kostek w ramach jednego projektu) to zawsze dobry pomysł. I to z kilku powodów:

  • zaoszczędzisz mnóstwo czasu,
  • zyskasz pewność, że otoczenie domu zostało zaprojektowane zgodnie z zasadami estetyki oraz funkcjonalności,
  • zamówisz dokładnie tyle kostki brukowej, ile potrzeba (brak problemu z oddaniem nadmiarowego materiału),
  • zobaczysz, jak będzie prezentować się otoczenie budynku jeszcze przed rozpoczęciem właściwych prac (możliwość wprowadzenia poprawek).

Jeśli masz już wstępną wizję wyglądu kostki brukowej wokół Twojego domu lub nadal nie wiesz, co wybrać, to koniecznie odwiedź Świat Kostki w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4. Jesteśmy największym składem kostki brukowej i elementów betonowych w regionie. Na miejscu czeka na Ciebie duża ekspozycja dostępnych materiałów, a nasi doradcy zawsze służą Ci fachową pomocą przy wyborze konkretnych produktów. Możesz również skorzystać z profesjonalnej usługi projektowej oraz otrzymać od nas namiary na sprawdzone ekipy brukarskie. Świat Kostki zapewnia swoim klientom transport zakupionego materiału pod wskazany adres, wraz z rozładunkiem HDS-em. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz