x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Stopnice zewnętrzne: wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

Stopnice zewnętrzne: wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

Projekt zagospodarowania terenu wokół domu musi uwzględniać nie tylko dobór odpowiedniej kostki brukowej, ale też pozostałych elementów betonowych podnoszących walory funkcjonalne i estetyczne otoczenia budynku. Do tej grupy zaliczamy stopnice zewnętrzne. Często jest tak, że inwestorzy przypominają sobie o nich dopiero na ostatnią chwilę lub w ogóle nie rozważają ich użycia. Tymczasem to właśnie stopnice mogą rozwiązać wiele typowych problemów występujących w ogrodzie, wpływając również na komfort i bezpieczeństwo korzystania z otoczenia domu. Co trzeba wiedzieć o stopnicach zewnętrznych? Jak i do czego je wykorzystać? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Czym właściwie są stopnice zewnętrzne?

Stopnice zewnętrzne to elementy betonowe, które wykorzystuje się do niwelowania różnic poziomów oraz budowy wygodnych, bezpiecznych ciągów komunikacyjnych w ogrodzie. Stanowią one doskonałą alternatywę dla np. schodów wylewanych, pozwalając zaoszczędzić mnóstwo czasu, a przy tym prezentując się o wiele atrakcyjniej.

Popularność stopnic zewnętrznych stale rośnie, co jest przede wszystkim związane z olbrzymim zainteresowaniem tarasami wykonanymi z kostki brukowej oraz płyt betonowych. Planując taki taras praktycznie zawsze musimy zastosować stopnice, dzięki którym zyskamy możliwość zarówno wygodnego wchodzenia na powierzchnię tarasu, jak i schodzenia z niego na trawnik.

Stopnice zewnętrzne występują w bardzo szerokim wyborze wariantów kolorystycznych, faktur oraz oczywiście wymiarów. Pozwala to precyzyjnie dopasować rodzaj materiału do przygotowanego projektu zagospodarowania terenu, możliwości finansowych inwestorów czy po prostu ich preferencji estetycznych. W naszej ofercie znajdziesz zarówno stopnice o nowoczesnym charakterze, idealnie korespondujące z minimalistyczną architekturą, jak i modele świetnie pasujące np. do projektów nawiązujących do stylu śródziemnomorskiego czy skandynawskiego.

Do najważniejszych zalet stopnic zewnętrznych zaliczymy przede wszystkim ich trwałość, odporność na czynniki atmosferyczne, łatwą pielęgnację (wystarczy je regularnie zamiatać i od czasu do czasu umyć samą wodą, tak jak kostkę brukową) oraz szybkość układania (zwłaszcza w porównaniu z tradycyjnymi schodami wymagającymi prac murarskich). Szorstka powierzchnia stopnic zwiększa również bezpieczeństwo użytkowników.

Przykłady zastosowania stopnic zewnętrznych

Podstawowy cel użycia stopnic zewnętrznych opisaliśmy wcześniej – są one wykorzystywane przede wszystkim do budowy tarasów. Jednak coraz częściej inwestorzy i projektanci znajdują także zupełnie inne zastosowania dla tych elementów betonowych. Kilka najciekawszych propozycji wymieniamy poniżej:

  • Budowa schodów wejściowych do domu – z reguły drzwi wejściowe do budynku znajdują się znacznie powyżej poziomu gruntu. Tę różnicę trzeba zniwelować przy pomocy schodów. Jeśli nie chcesz tracić czasu na wylewanie schodów betonowych (które trzeba będzie później jeszcze wykończyć), to postaw na stopnice zewnętrzne, które będą dobrze korespondować z kostką brukową oraz elewacją budynku i wyglądem drzwi zewnętrznych.
  • Niwelowanie różnic poziomu terenu – na nieregularnej działce zawsze powstaje problem sporych różnic poziomu terenu. Można go jednak zamienić w atut przydomowego ogrodu. Wystarczy wykorzystać stopnice zewnętrzne np. do budowy podestów, schodków, obrzeży ziemnych skalniaków czy budowy murków oporowych.
  • Wygodne i bezpieczne zejście z podjazdu do garażu – podjazd do garażu zwykle znajduje się wyżej niż reszta terenu, a zejście z niego w deszczowy czy mroźny dzień może być dość niebezpieczne. Dlatego warto zastosować stopnice zewnętrzne, które rozwiążą ten problem od ręki.

Kup stopnice zewnętrzne w Świecie Kostki

W stałej ofercie Świata Kostki znajdziesz stopnice zewnętrzne w różnych wariantach wymiarowych oraz dekoracyjnych. Pomożemy Ci wybrać takie elementy betonowe, które będą perfekcyjnie pasować do kostki brukowej, architektury budynku oraz charakteru ogrodu. Nasi doradcy techniczni podpowiedzą Ci natomiast, jak zastosować stopnie betonowe, aby służyły przez wiele lat, a ich użytkowanie było bezpieczne i komfortowe.

Przyjdź do salonu wystawowego Świata Kostki w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4 lub zapoznaj się z naszą ofertą online. Możesz skorzystać z usług dodatkowych, takich jak chociażby wykonanie projektu zagospodarowania terenu wokół domu lub firmy. Projekt gwarantuje nie tylko znakomity efekt estetyczny i funkcjonalny, ale również precyzyjne zamówienie takiej ilości materiału, jaka jest rzeczywiście potrzebna (brak przestojów spowodowanych brakiem kostki czy innych elementów betonowych, brak problemów z oddaniem niewykorzystanego materiału). Dodatkowo przekażemy Ci namiary na sprawdzone i rekomendowane przez nas ekipy brukarskie.

Pamiętaj również, że zamawiając kostkę brukową i inne elementy betonowe w Świecie Kostki możesz od razu skorzystać z naszego transportu i rozładunku HDS-em. Dostawy zakupionych materiałów realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz