x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Schody z palisady – czy to dobry pomysł?

Schody z palisady – czy to dobry pomysł?

Palisady betonowe są dziś wykorzystywane przy realizacji dowolnych projektów brukarskich. Dają szerokie pole do popisu w zakresie efektownego zagospodarowania przestrzeni wokół domu, budynku firmowego, osiedli mieszkaniowych etc. Sporą popularnością w ostatnich latach cieszą się schody z palisady, które mają kilka ważnych zalet – i nie chodzi tutaj tylko o estetykę. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na takie schody? Odpowiedź i garść inspiracji znajdziesz w naszym poradniku.

Szybkie i łatwe wykonanie

Palisady to popularny materiał, z którego można wykonać wiele elementów małej architektury np. w przydomowym ogrodzie. Szczególnie dobrze sprawdzają się do umacniania wyniesionych tarasów, skarp, rabat kwiatowych czy właśnie do budowy schodów.

Niewątpliwą zaletą schodów z palisady jest to, że można je wykonać w błyskawicznym tempie. Wykorzystuje się do tego wyłącznie tzw. suchy beton, który ekipa brukarska wyrobi na miejscu lub zamówi z betoniarni. Po osadzeniu palisad i ułożeniu kostki czy płyt betonowych można od razu zacząć korzystać ze schodów, bez przerw technologicznych.

Teraz porównajmy to z wykonaniem tradycyjnych schodów z lanego betonu, wykańczanych płytkami gresowymi czy klinkierowymi. Takie schody powstają kilkakrotnie dłużej, a przy tym są o wiele droższe.

To się opłaca!

Schody z palisady to naturalna propozycja dla osób, które liczą się z kosztami. Skoro i tak zlecamy utwardzenie terenu wokół domu z wykorzystaniem kostki brukowej, to można łatwo dogadać się z ekipą brukarską na wykonanie schodów z palisad i kostki czy płyt.

Nie będzie to droga usługa – ekipy zwykle liczą sobie za osadzenie każdej palisady, można więc łatwo zorientować się w ostatecznym koszcie inwestycji. Na pewno jest to znacznie tańsze rozwiązanie w porównaniu z wylewaniem schodów z betonu i okładaniem płytkami, a nawet z wykonaniem schodów z drewna egzotycznego.

Schody z palisady są bardzo estetyczne

Kwestia estetyki zwykle stanowi najważniejszy argument przemawiający za wykonaniem schodów z palisady. Wielu inwestorów odwiedzających nasz skład kostki brukowej dopiero na miejscu przekonuje się, jak ogromny jest wybór palisad w różnych wariantach wymiarowych i kolorystycznych. Pozwala to bez najmniejszego problemu dopasować te elementy betonowe np. do wyglądu elewacji.

Schody wykonane z palisad betonowych i płyt czy kostki brukowej prezentują się bardzo estetycznie, nowocześnie, minimalistycznie. Z pewnością będą dobrze korespondować z architekturą każdego współczesnego budynku, zwłaszcza domu jednorodzinnego.

Wieloletnia trwałość

Mocnym argumentem uzasadniającym wykonanie schodów z palisady betonowej jest to, że takie schody przetrwają wiele lat w nienagannej kondycji. Oczywiście jest to ściśle uzależnione od jakości robót brukarskich – dlatego zawsze zachęcamy do skorzystania z naszych rekomendacji i zatrudnienia ekipy, którą możemy szczerze polecić.

Poprawnie wykonane schody z palisady przetrwają wiele lat i nie będą wymagać odnawiania czy tym bardziej kapitalnego remontu. To jaskrawa różnica w porównaniu z popularną alternatywą, czyli schodami betonowymi obłożonymi płytkami.

Niestety, praktyka pokazuje, że niezależnie od jakości użytych materiałów, w polskich warunkach klimatycznych płytki na zewnątrz po prostu się nie sprawdzają. W przypadku schodów z palisady nie trzeba się obawiać żadnych spękań, odpadających fug, odspajania się okładziny od podłoża etc.

Brak problemów użytkowych

Schody z palisady nie wymagają praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Zalecamy jedynie zaimpregnować je specjalnym środkiem chemicznym, co spowolni proces utraty koloru i zabezpieczy powierzchnię palisad oraz kostki/płyt przed zabrudzeniami. Poza tym wystarczy tylko regularnie zamiatać i od czasu od czasu umyć schody zwykłą wodą.

Warto wspomnieć również o kwestii bezpieczeństwa – schody wykonane z palisady i kostki/płyt betonowych cechuje antypoślizgowość, dlatego można z nich wygodnie i bez stresu korzystać przez cały rok.

Kup palisady na schody w Świecie Kostki!

Świat Kostki to jeden z największych składów kostki brukowej w regionie. W naszej stałej ofercie znajdziesz wszelkie elementy betonowe, które są potrzebne do zrealizowania dowolnego projektu – kostkę, płyty tarasowe, stopnie schodowe, krawężniki, pustaki ogrodzeniowe czy właśnie palisady.

Oferujemy produkty wyłącznie sprawdzonych producentów, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, trwałość, stabilność wymiarowa oraz dobra estetyka. Bez problemu znajdziesz u nas takie palisady na schody, które będą idealnie pasować do Twojego budynku i wizji ogrodu. Już teraz zapoznaj się z naszymi propozycjami online lub odwiedź nasz salon wystawowy w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4.

Kupując palisady, kostkę brukową i inne elementy betonowe w Świecie Kostki możesz od razu skorzystać z transportu materiałów pod wskazany adres. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz