x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 7,00 zł - 136,00 zł

Płyty tarasowe

Aktywne filtry

Płyty tarasowe, czyli najlepszy materiał do budowy Twojego tarasu

Własny taras jest jednym z głównych powodów, dla których tak wiele osób decyduje się na zakup lub budowę domu kosztem mieszkania. Nic nie zastąpi swobodnego wypoczynku po ciężkim dniu pracy, podziwiania wypielęgnowanego ogrodu i braku wścibskich spojrzeń sąsiadów. Najpierw jednak ten taras trzeba wybudować i tutaj pojawia się podstawowe pytanie: z czego? Zachęcamy Cię do postawienia na płyty tarasowe, które bezapelacyjnie są najbardziej uniwersalnym, funkcjonalnym, a przy tym bardzo estetycznym materiałem wykończeniowym. W sklepie Świat Kostki znajdziesz najróżniejsze rodzaje płyt tarasowych, które bez problemu dopasujesz do designu budynku oraz charakteru ogrodu. Sprawdź, dlaczego warto postawić właśnie na ten materiał.

Najważniejsze zalety płyt tarasowych

Płyty tarasowe, w odróżnieniu od chociażby bardzo modnego drewna, są w 100% odporne na nawet skrajnie niekorzystne warunki atmosferyczne. Jest to niezwykle istotne w sytuacji, gdy Twój taras nie będzie stale zadaszony. Oznacza to, że regularnie będzie na niego padać deszcz i śnieg. Żadne drewno na świecie nie jest na to w pełni uodpornione, dlatego właściciele tarasów z desek, nawet egzotycznych, muszą wydawać dużo pieniędzy na regularne zabiegi konserwacyjne. Wybierając płyty tarasowe możesz o tym wszystkim zapomnieć na dobre.

Ważną zaletą płyt tarasowych jest bezpieczeństwo. Chropowata powierzchnia ma naturalne właściwości antypoślizgowe, co docenią szczególnie rodzice – wiadomo, że dzieci lubią biegać po tarasie, wygłupiać się na nim, dlatego lepiej od razu zadbać, aby nie doszło do jakiegoś nieszczęśliwego wypadku.

Ponadto taras wykończony płytami jest bardzo łatwy w pielęgnacji. W zasadzie wystarczy go tylko co jakiś czas zamieść lub umyć myjką ciśnieniową, ewentualnie co kilka sezonów pokryć impregnatem zabezpieczającym przed utratą koloru.

Jak wykonać taras z płyt?

Najlepiej oczywiście powierzyć to fachowcom, którzy specjalizują się w wykonywaniu elementów małej architektury z betonu. Do budowy potrzebne będą nie tylko płyty tarasowe, ale też części konstrukcyjne. Optymalnie będzie tutaj zastosować palisady betonowe, które także kupisz w naszym sklepie. W zależności od wielkości tarasu jego wykonanie zajmie od 1 do 2 dni i niemal zawsze jest wyraźnie tańsze w porównaniu z chociażby tarasem z drewna egzotycznego.

Wszystkie niezbędne elementy do budowy tarasu, w tym oczywiście płyty tarasowe, kupisz w sklepie Świat Kostki. Mamy bardzo szeroką ofertę produktową, w tym płyty nowoczesne, klasyczne, o różnych fakturach i oczywiście w najróżniejszych wersjach kolorystycznych. Doradzimy, podpowiemy, dokładnie wyliczymy ilość potrzebnego materiału.

Oferujemy również transport zakupionych produktów na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina, a także miejscowości sąsiednich. Sprawdź całą ofertę i koniecznie odwiedź nasz salon wystawienniczy w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4.