x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Stopnie

Filtruj według

Cena

Cena

  • 134,00 zł - 439,00 zł

Stopnie

Aktywne filtry

Stopnie betonowe do ogrodu: idealne do budowy tarasu i podestów!

Po chwilowym zachwycie nad tarasami z drewna, powoli wracamy do tego, co sprawdzone, równie estetyczne, ale znacznie trwalsze i mniej problematyczne w codziennym użytkowaniu. Mowa oczywiście o tarasach wykonanych z kostki betonowej lub płyt. Taki taras ma liczne zalety, do których zaliczamy między innymi łatwość budowy. Nic dziwnego, że coraz więcej z nas decyduje się na wykorzystanie ozdobnych elementów z betonu również do realizacji podestów i schodów wejściowych do domu. Do tego oczywiście niezbędne są stopnie betonowe. Szeroki wybór stopni do funkcjonalnego ogrodu znajdziesz w ofercie sklepu Świat Kostki. Koniecznie zajrzyj też do naszego punktu stacjonarnego w Sosnowcu!

Dlaczego taras z kostki lub płyt jest lepszy niż drewniany?

Podstawową i w gruncie rzeczy najważniejszą zaletą takiego tarasu jest jego długowieczność. Nie brakuje osób, które zauroczone pięknymi zdjęciami w katalogach producentów zainwestowały ogromne pieniądze w taras z drewna egzotycznego. Nie miały jednak świadomości, z czym to się wiąże w naszych warunkach klimatycznych. Taki taras wymaga regularnej pielęgnacji i stosowania środków ochronnych, a także częstego odnawiania. To oczywiście oznacza dodatkowe, niemałe koszty, irytację, a ostatecznie brak satysfakcji z posiadania tarasu.

Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku tarasu z kostki betonowej lub płyt ozdobnych. Po jego wykonaniu można się już tylko cieszyć komfortem, jaki zapewnia. Nie trzeba go ani odnawiać, ani konserwować. Wymaga minimalnej uwagi – od czasu do czasu warto go zamieść oraz opcjonalnie zabezpieczyć impregnatem, by długo cieszyć się fabrycznym kolorem kostki/płyt.

Podkreślamy przy tym, że stopnie betonowe wcale nie służą tylko do budowy tarasów. Jak jeszcze możesz je wykorzystać w Twoim ogrodzie? Czytaj dalej!

Stopnie betonowe: szerokie zastosowanie - tarasowe, ogrodowe rozwiązania

Stopnie betonowe są właściwie podstawowym elementem małej architektury ogrodowej. Poza budową tarasów można je wykorzystać również do wykonania efektownego, praktycznego wejścia do domu – jeśli znajduje się ono znacznie ponad gruntem, to konieczne jest zapewnienie komfortowych, bezpiecznych schodów. Można je zrobić właśnie ze stopni betonowych, przy okazji zyskując np. podest, na którym będziemy witać gości.

Stopnie można również wykorzystać do niwelowania różnic w wysokości terenu – chociażby w sytuacji, gdy podjazd do garażu ma znaczny spadek i chcemy z niego bezpiecznie schodzić do ogrodu.

Sklep Świat Kostki oferuje Ci najróżniejsze rodzaje stopni betonowych do ogrodu. Posiadamy modele dopasowane do różnych stylów architektonicznych, dzięki czemu nie ma znaczenia, czy preferujesz minimalizm, klasykę czy kreatywny design – z pewnością znajdziesz u nas to, czego potrzebujesz.

Zachęcamy do skorzystania z opcji dostawy zakupionych u nas stopni betonowych. Towar dowozimy na terenie takich miast, jak: Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Katowice, Jaworzno, Dąbrowa Górnicza, Czeladź, Chorzów czy Będzin. Odwiedź też nasz salon wystawienniczy w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4, gdzie możesz osobiście obejrzeć różne rodzaje stopni betonowych.