x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Kamień ciosany - pomysł na nietypowy taras

Kamień ciosany - pomysł na nietypowy taras

Z czego wykonać przydomowy taras? To jedno z tych pytań, jakie najczęściej słyszymy od naszych klientów w Świecie Kostki. Dziś wybór materiałów idealnie nadających się do budowy tarasu jest ogromny. To nie tylko standardowa kostka brukowa, ale także bardzo modne i efektowne płyty tarasowe. Zauważamy, że coraz więcej osób szuka nieoczywistych rozwiązań. Takim klientom zawsze proponujemy kamień ciosany. Jest to materiał, który charakteryzuje się znakomitym wyglądem, pozwalając zyskać taki taras, jakiego z pewnością będą zazdrościć sąsiedzi i znajomi. Po szczegóły zapraszamy do naszego artykułu.

Czym jest kamień ciosany?

Kamień ciosany to specjalny prefabrykat betonowy, który doskonale imituje płyty piaskowca ciosanego. Na pierwszy rzut oka bardzo trudno jest odróżnić ten materiał od prawdziwego, naturalnego piaskowca, dlatego jest to ciekawe rozwiązanie dla osób, które przy ograniczonym budżecie chcą uzyskać efekt WOW.

Płyty kamienia ciosanego prezentują się niezwykle estetycznie, co szczególnie przypadnie do gustu fanom naturalnych materiałów wykończeniowych. Warto zauważyć, że pomimo, iż mówimy tutaj o materiałach prefabrykowanych, to każda płyta ma niepowtarzalną fakturę i teksturę. Dzięki temu gotowy taras prezentuje się jeszcze atrakcyjniej.

Kamień ciosany dostępny w Świecie Kostki występuje w dwóch wariantach kolorystycznych: Kamienna szarość i Piasek pustyni. Możesz więc z łatwością dopasować ten materiał do preferowanego stylu, motywu przewodniego projektu domu czy charakteru ogrodu.

Warto dodać, że płyty kamienia ciosanego mają różne wymiary, co także pozwala osiągnąć ciekawe efekty estetyczne, a przy tym zminimalizować ilość odpadów przy budowie tarasu.

Kiedy warto się zdecydować na taras z kamienia ciosanego?

Kamień ciosany szczególnie dobrze nadaje się do budowy tarasu, pełniąc funkcję wierzchniej okładziny. Można go ułożyć na podsypce betonowej, piasku czy nawet na płycie betonowej. To doskonała alternatywa dla tarasów drewnianych, wykończonych płytkami ceramicznymi, jak również wykonanych z klasycznej kostki brukowej czy standardowych płyt tarasowych.

Polecamy wybór kamienia ciosanego na taras w sytuacji, gdy:

  • zależy Ci na niepowtarzalnym efekcie,
  • lubisz styl śródziemnomorski lub rustykalny,
  • cenisz sobie naturalne materiały wykończeniowe,
  • masz ograniczony budżet, a chcesz uzyskać fantastyczny efekt dekoracyjny,
  • potrzebujesz tarasu, który będzie nie tylko efektowny, ale też trwały i bezpieczny w codziennym użytkowaniu,
  • nie przepadasz za sztampą, nie chcesz mieć takiego tarasu jak wszyscy.

Materiał nie tylko na taras

Kamień ciosany to materiał, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród naszych klientów. Co ciekawe, wiele osób rozważa jego zakup nie tylko z myślą o wykonaniu tarasu, ale też innych elementów architektonicznych czy dekoracyjnych w ogrodzie.

Kamień ciosany jest dostępny również jak płyta deptakowa. W tym wydaniu idealnie sprawdza się do budowy ścieżek ogrodowych czy chodników. Można go wykorzystać do wydzielenia rabat roślinnych, a nawet jako obrzeże trawnikowe. Z uwagi na wysoki walor dekoracyjny kamień ciosany znakomicie nadaje się do wykonania różnych elementów ozdobnych w ogrodzie. Może być dobrym wyborem na schody, podesty etc.

O czym trzeba pamiętać wybierając kamień ciosany na taras czy ścieżki?

Kamień ciosany to materiał mający mnóstwo zalet, ale również kilka wad, z których warto sobie zdawać sprawę przed ostatecznym podjęciem decyzji o wyborze akurat tego produktu. Przede wszystkim radzimy pamiętać, że z uwagi na strukturę i fakturę płyt kamienia ciosanego, materiał ten dość szybko ulega zabrudzeniu – należy więc regularnie dbać o jego czystość, w czym pomoże np. myjka ciśnieniowa.

Utrzymanie kamienia w czystości to największe wyzwanie, szczególnie gdy mówimy o jasnym wariancie kolorystycznym. Jeśli szukasz materiału, który będzie całkowicie bezobsługowy, to kamień ciosany raczej nie jest dobrą propozycją dla Ciebie.

Kup kamień ciosany w Świecie Kostki

Akceptujesz wady kamienia ciosanego, jednocześnie doceniając zalety tego materiału? Oczami wyobraźni widzisz go na swoim tarasie i wokół domu? W takim razie już teraz zapraszamy do Świata Kostki. Odwiedź nasz salon w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4 i zapytaj doradcę o kamień ciosany – zyskasz możliwość obejrzenia tego materiału na żywo, również w naturalnym świetle. Skorzystasz także z fachowego doradztwa, co pozwoli Ci utwierdzić się w decyzji o wybudowaniu tarasu właśnie z kamienia ciosanego.

W Świecie Kostki możesz również skorzystać z usługi zaprojektowania tarasu i całej kostki brukowej w ogrodzie. To świetny wybór dla osób, które nie chcą niczego zostawiać przypadkowi, a przy tym wolą uniknąć problemów spowodowanych zamówieniem zbyt małej lub zbyt dużej ilości materiału.

Zamawiając kamień ciosany i inne elementy betonowe w Świecie Kostki możesz skorzystać z transportu pod wskazany adres. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz