x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Stopnie betonowe – co warto o nich wiedzieć?

Stopnie betonowe – co warto o nich wiedzieć?

Realizacja projektu brukarskiego to dziś spore wyzwanie. Nie chodzi tylko o ograniczoną dostępność materiałów, wysokie ceny robocizny, betonu i piasku, ale także bardzo duży wybór wzorów i produktów. Wielu inwestorów poświęca nawet kilka tygodni na skompletowanie tego, co rzeczywiście im się podoba, dobrze do siebie pasuje i mieści się w ich budżecie. Pamiętajmy, że do estetycznego utwardzenia terenu wokół domu nie wystarczy sama kostka brukowa. Niezbędne są również różnego rodzaju dodatki, jak chociażby stopnie betonowe. Co warto o nich wiedzieć? Garść przydatnych informacji znajdziesz w naszym poradniku.

Stopnie betonowe, czyli praktyczny element projektu brukarskiego

Stopnie betonowe nie są tak chętnie wybieranymi produktami jak kostka brukowa, palisady czy płyty tarasowe. Jednak ich popularność bardzo szybko rośnie, co wynika z faktu, iż coraz więcej osób szuka oryginalnych pomysłów na efektowne zaaranżowanie przestrzeni ogrodu i obejścia domu.

Stopnie betonowe służą przede wszystkim do budowy schodów. Zapewniają solidne podparcie dla stopy, są praktycznie niezniszczalne, mają właściwości antypoślizgowe, a przy tym pozwalają błyskawicznie zakończyć projekt oraz od razu zacząć korzystać ze schodów.

Względy praktyczne i estetyczne decydują o tym, że wiele osób preferuje wykonanie schodów ze stopni betonowych i kostki/płyt, zamiast decydować się na standardowy wariant, czyli wylanie schodów z betonu i obłożenie ich płytkami gresowymi czy klinkierowymi.

Zalety stopni betonowych

Stopnie betonowe przede wszystkim umożliwiają błyskawiczne wybudowanie schodów – czy to wejściowych do domu, czy tarasowych lub dowolnych innych. Sprawna ekipa brukarska jest w stanie zakończyć pracę w ciągu jednego dnia. Co ważne, schody ze stopni betonowych i np. płyt tarasowych można wybudować samodzielnie, bez użycia specjalistycznych narzędzi i przestrzegania przerw technologicznych.

Stopnie betonowe są również estetyczne, znakomicie korespondując z kostką brukową czy płytami tarasowymi. Do wyboru mamy wiele modeli różniących się między sobą kolorystyką i fakturą, dlatego na pewno każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Warto podkreślić, że stopnie betonowe – w odróżnieniu od krawężników czy tym bardziej bloczków betonowych – nie powinny być zakryte przed wzrokiem. Stanowią integralną część projektu brukarskiego, poprawiając jego estetykę.

Kolejną zaletą stopni betonowych oraz schodów wykonanych przy ich użyciu jest wieloletnia trwałość, całkowita odporność na działanie skrajnych warunków pogodowych oraz łatwość utrzymania w czystości. Schody wystarczy raz na jakiś czas zamieść, nie trzeba ich również odnawiać czy specjalnie konserwować (choć warto zastosować impregnat do kostki brukowej).

Nie zapominamy również o bezpieczeństwie. Stopnie betonowe, z uwagi na porowatą powierzchnię, znacząco minimalizują ryzyko poślizgnięcia się po opadach deszczu czy śniegu.

Do czego można wykorzystać stopnie betonowe?

Stopnie betonowe sprawdzają się nie tylko do budowy schodów i podestów. Są również doskonałym wyborem w sytuacji, gdy chcemy zniwelować różnice w wysokości terenu. Klasycznym przykładem będzie wykonanie zejścia z mocno wyniesionego podjazdu do garażu w kierunku ogrodu czy na ścieżkę prowadzącą do drzwi wejściowych.

Stopnie betonowe dobrze sprawdzają się również do niwelowania lub wykorzystywania znacznych różnic w wysokości terenu na działce. Można z nich budować efektowne ścieżki, gdy nie chcemy tego robić z wykorzystaniem kostki brukowej/płyt betonowych, a także zastosować do realizacji różnego rodzaju projektów małej architektury ogrodowej – na przykład murków, donic, siedzisk, palenisk i wielu innych.

Znajdź swoje stopnie betonowe w Świecie Kostki

Stopnie betonowe są dostępne w stałej ofercie Świata Kostki. Z naszymi propozycjami możesz się zapoznać zarówno online, jak i w salonie wystawowym w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4. Szczególnie zachęcamy do odwiedzenia naszego punktu stacjonarnego, w którym poza ogromnym wyborem kostek, palisad, stopni i innych elementów betonowych, czekają na Ciebie również wykwalifikowani doradcy.

Z pomocą doradców Świata Kostki szybko skompletujesz dokładnie takie produkty, jakich szukasz, dostępne w Twoim budżecie, a co najważniejsze spełniające Twoje oczekiwania estetyczne. Jesteśmy jednym z największych składów kostki brukowej w regionie, oferującym również profesjonalne usługi projektowe oraz służącym namiarami na sprawdzone, godne polecenia ekipy brukarskie.

Przyjdź do Świata Kostki, zapoznaj się z całym asortymentem, porozmawiaj z naszymi doradcami o szczegółach technicznych realizacji inwestycji, a następnie zamów potrzebne materiały w najlepszej cenie.

Kupując stopnie betonowe, kostkę brukową i inne produkty z oferty Świata Kostki, możesz skorzystać z wygodnej usługi transportu materiałów pod wskazany adres, wraz z rozładunkiem HDS-em. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz