x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Jak wybrać odpowiednią kostkę brukową do swojego ogrodu?

Jak wybrać odpowiednią kostkę brukową do swojego ogrodu?

Zmieniają się technologie, mody i rozwiązania, a kostka brukowa wciąż pozostaje zdecydowanie najpopularniejszym materiałem do utwardzania terenu wokół domu. Wykorzystuje się ją nie tylko do budowy podjazdu do garażu, ale też ścieżek, chodników, opasek oddzielających rabaty od trawnika, nawet tarasów. Dobrze dobrana i fachowo ułożona kostka to niewątpliwa ozdoba otoczenia budynku. Stąd przy jej wyborze nie należy się kierować tylko ceną czy aktualną dostępnością na składzie.

W kolejnym artykule poradnikowym podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią kostkę brukową do swojego ogrodu. Oto najważniejsze kryteria, jakie warto mieć na uwadze.

Charakter budynku

Kostka brukowa musi zostać dopasowana do budynku, nie odwrotnie. Jeśli dom jest już wykończony z zewnątrz, ma elewację i orynnowanie, to będzie dużo łatwiej dobrać odpowiednią kostkę, która pasuje do ogólnego charakteru budynku.

W ofertach producentów znajdziemy dziś zarówno nowoczesne i minimalistyczne, jak i tradycyjne kostki brukowej, co pozwala bez problemu osiągnąć tak pożądany efekt spójności stylistycznej.

Wizja przyszłego ogrodu

Warto zachować pewną chronologię i zaplanować utwardzenie terenu wokół domu jeszcze przed założeniem docelowego ogrodu. Dzięki temu nie tylko unikniemy zniszczeń, ale też nie będziemy zmuszeni dopasowywać kostki do charakteru już istniejącego ogrodu.

Jeśli marzy Ci się ogród japoński, w stylu naturalnym czy minimalistyczny, typowy np. dla południowych stanów USA, to mając taką wizję dobierz do niej odpowiednią kostkę brukową, co nie powinno stanowić większego problemu.

Preferowana kolorystyka

Obecnie na rynku znajdziemy olbrzymi wybór kostek brukowych w różnych wariantach kolorystycznych. Największą popularnością cieszą się kostki w odcieniach szarości, piaskowe oraz białe, natomiast jeśli preferujesz bardziej wyrazistą kolorystykę, to nie będzie problemu z dobraniem odpowiedniej kostki do Twojego ogrodu.

Rada

Wybierając kolor weź pod uwagę kwestię utrzymania kostki w czystości. Bardzo jasne kostki prezentują się pięknie, ale wymagają częstego zamiatania i mycia, zwłaszcza jeśli mieszkasz przy drodze gruntowej.  

Format kostki brukowej

Jeszcze do niedawna mieliśmy do wyboru kilka typowych rozmiarów kostek brukowych. Dziś w ofertach producentów znajdziemy kostki wielkoformatowe czy o nieregularnych kształtach, co pozwala zrealizować praktycznie dowolny projekt brukarski, również bardzo skomplikowany, przewidujący miękkie linie, koła, finezyjne ścieżki itd.

Kostki w dużym formacie idealnie nadają się do budowy tarasu czy podjazdu, te mniejsze będą dobrym wyborem do wykonania ścieżek i chodników. Są również kostki, które rekomendujemy do budowy obrzeży trawnikowych czy np. podstawy dla stanowiska grillowego.

Ponadczasowość

Jeśli nie masz swojego ulubionego stylu, który ma dominować w ogrodzie, a przy tym Twój gust ewoluuje, to dobrym pomysłem może być zakup kostki brukowej o uniwersalnym, ponadczasowym charakterze. Dzięki temu będziesz cieszyć oczy jej widokiem dziś, za rok i 10 lat, nie czując potrzeby kosztownej i kłopotliwej wymiany kostki.

Mądrze jest zainwestować w projekt kostki brukowej

Wciąż nie wiesz, jak wybrać odpowiednią kostkę brukową do swojego ogrodu? Rozumiemy, że to trudna decyzja, która będzie mieć duży wpływ na wygląd otoczenia budynku i tym samym na Twoje odczucia estetyczne. Nie chcąc ryzykować popełnienia kosztownego błędu warto zainwestować w profesjonalny projekt kostki. Jego wykonanie możesz zlecić projektantom Świata Kostki, również za symboliczną opłatą – o szczegóły zapytaj naszych doradców.

Kup kostkę brukową do Twojego ogrodu w Świecie Kostki

Świat Kostki to jeden z największych składów kostki brukowej w regionie. Zaopatrują się tysiące klientów, którzy wiedzą, że znajdą u nas szeroki wybór produktów czołowych marek, w dodatku w bardzo atrakcyjnych cenach.

Świat Kostki to nie tylko kostka brukowa, ale też szereg innych produktów niezbędnych do wykonania inwestycji w przydomowym ogrodzie, wokół budynku firmowego czy na terenie osiedla domów wielorodzinnych. Kupisz u nas m.in. palisady, obrzegowania, stopnie, płyty tarasowe, meble betonowe czy murki i elementy ogrodzeniowe.

Z aktualną ofertą Świata Kostki możesz się zapoznać na naszej stronie internetowej, natomiast gorąco zapraszamy również do naszego salonu wystawowego w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4, gdzie poza możliwością porównania wielu modeli kostek czy płyt tarasowych zyskasz również bezpośredni dostęp do fachowego doradztwa technicznego.

To warto wiedzieć

Nie masz zaufanej ekipy brukarskiej? Zapytaj nas o polecanych wykonawców, którzy gwarantują bardzo wysoką jakość realizacji dowolnej, nawet bardzo zaawansowanej inwestycji.

Przypominamy również, że zapewniamy naszym klientom usługę transportu zakupionych materiałów pod wskazany adres. Dostawy realizujemy samochodem z HDS-em na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz