x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Z czego wykonać podjazd do garażu? Porównujemy popularne technologie

Z czego wykonać podjazd do garażu? Porównujemy popularne technologie

Podjazd do garażu musi być z jednej strony wygodny, bezpieczny i funkcjonalny, a z drugiej powinien mieć walor dekoracyjny. Połączenie wszystkich tych oczekiwań w ramach jednego projektu nie jest wcale takie proste, a już szczególnie wtedy, gdy dysponujemy ograniczonym budżetem. Prędzej czy później trzeba będzie rozwiązać ten dylemat, ponieważ mając garaż szkoda byłoby z niego nie korzystać i nie parkować w nim samochodu. Zastanawiasz się, z czego wykonać podjazd do garażu? W naszym artykule krótko porównujemy kilka popularnych technologii.

Płyty ażurowe

Tanie, trwałe, całkiem funkcjonalne, tylko ta dyskusyjna estetyka… Płyty ażurowe to propozycja, którą spokojnie mogą rozważyć osoby przedkładające walory użytkowe i niski koszt nad wygląd podjazdu. Warto dodać, że płyty są bardzo trwałe i stosunkowo łatwe w układaniu.

Grys, żwir rzeczny

Na wykonanie podjazdu do garażu tą metodą najczęściej decydują się osoby, które nie mają środków na fachowe zagospodarowanie terenu wokół domu i póki co szukają opcji tymczasowej. Jest to bardzo prosta, niedroga metoda – pracę można wykonać samodzielnie. Wystarczy tylko usypać wał ziemi na wysokość wjazdu do garażu, ze spadkiem w kierunku bramy wjazdowej, następnie przykryć grunt grubą włókniną ogrodniczą i wysypać grys czy żwir rzeczny (ewentualnie inny kamień, najlepiej o jak największej średnicy). Taki podjazd będzie całkiem estetyczny, dość oryginalny, natomiast prędzej czy później zaczną w nim powstawać koleiny. Trudno też się go odśnieża.

Wylewka betonowa

Takie rozwiązanie jest dość popularne w krajach anglosaskich, szczególnie w USA, natomiast w Polsce nie cieszy się specjalnym uznaniem. Wynika to faktu, iż wylewka betonowa może ulec poważnym zniszczeniom po kilku latach narażenia na zmienne warunki pogodowe panujące w naszym kraju. Wiele osób nie akceptuje też estetyki surowego betonu. Z drugiej strony wylewka betonowa, pod warunkiem jej poprawnego wykonania i zabezpieczenia przed skrajnymi temperaturami, może być ciekawym wyborem dla osób preferujących styl minimalistyczny czy wręcz brutalistyczny.

Kratka parkingowa

Kratka parkingowa, nazywana również płytą parkingową, to ciekawy wybór dla osób, które marzą o tym, aby podjazd do garażu był obsiany soczyście zieloną trawą. Takie kratki stabilizują podłoże, dzięki czemu nie będą tworzyć się koleiny. Wadą tego rozwiązania jest jego niska trwałość oraz fakt, iż w przypadku częstego korzystania z podjazdu konieczne będzie pieczołowite pielęgnowanie trawnika – w przeciwnym razie murawa szybko się zniszczy. Poza tym trzeba się liczyć z kłopotliwym odśnieżaniem takiego podjazdu.

Kostka brukowa

Na koniec zostawiliśmy zdecydowanie najpopularniejsze i rekomendowane rozwiązanie. Podjazd do garażu z kostki brukowej to naturalny wybór z punktu widzenia inwestorów, którzy i tak planują zagospodarować i utwardzić teren wokół domu przy pomocy tego materiału. Prawidłowo wykonany podjazd z kostki brukowej jest bardzo trwały, nie wymaga konserwowania czy specjalnej pielęgnacji (wskazane jest natomiast zaimpregnowanie kostki w celu ochrony m.in. przed plamami oleju), zapewnia komfortowy wjazd i wyjazd z garażu, można go również precyzyjnie dopasować do światła bramy garażowej (szerokość i wysokość). Co więcej, decydując się na podjazd do garażu z kostki brukowej zostawiamy sobie „furtkę” w zakresie jego przyszłej rozbudowy czy przebudowy – na przykład wtedy, gdy pojawi się potrzeba wykonania dodatkowego miejsca parkingowego. Podjazd do garażu z kostki brukowej jest bardzo estetyczny, trwały, stanowi idealne uzupełnienie dla całego projektu brukarskiego w ogrodzie. W dodatku wybór modeli kostki jest na tyle duży, że z pewnością znajdziesz coś, co przypadnie Ci do gustu (pod względem formatu, kolorystyki, uszlachetnienia etc.).

Rada

Ciekawą alternatywą dla standardowej kostki mogą być płyty wielkoformatowe i tarasowe – sprawdź np. rewelacyjne płyty imitujące drewno ogrodowe ALTUS.

Po inspiracje zapraszamy do Świata Kostki

Świat Kostki, jeden z największych składów kostki brukowej w regionie, zaprasza do swojego salonu wystawowego w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4. Na miejscu skorzystasz z fachowych porad technicznych, porównasz wiele modeli kostki brukowej czołowych producentów, a także otrzymasz namiary na rekomendowane przez nas ekipy brukarskie. W Świecie Kostki możesz również skorzystać z usługi projektowania kostki brukowej – koniecznie zapytaj naszych doradców o szczegóły. W naszym składzie kupisz nie tylko kostkę brukową, ale też wszelkie inne materiały betonowe przydatne na etapie realizacji dowolnej inwestycji brukarskiej – w tym palisady, obrzegowania, stopnie, płyty tarasowe, meble betonowe czy murki i elementy ogrodzeniowe. Naszym klientom zapewniamy również usługę transportu zakupionych materiałów pod wskazany adres. Dostawy realizujemy samochodem z HDS-em na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz