x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Murek pod ogrodzenie: estetyczny i praktyczny detal

Murek pod ogrodzenie: estetyczny i praktyczny detal

Klasyczne murki pod ogrodzenie wylewa się z betonu, ewentualnie wykonuje z paneli betonowych. Wówczas pełnią one głównie funkcję praktyczną, uniemożliwiając przekopanie się pod ogrodzeniem wałęsającym się psom oraz stabilizując konstrukcję ogrodzenia. Coraz więcej osób zwraca jednak uwagę także na względy estetyczne, szukając murka pod ogrodzenie, który będzie nie tylko funkcjonalny i trwały, ale też ozdobny. Takie rozwiązania znajdziesz w stałej ofercie Świata Kostki, a po szczegóły zapraszamy Cię do naszego artykułu.

Wady wylewanych murków ogrodzeniowych

Na chwilę zatrzymajmy się jeszcze przy klasycznym rozwiązaniu, czyli wylewaniu murków. Nadal jest to praktykowana metoda, która ma swoich zwolenników. Faktem jest natomiast, że w dobie tak dużej dostępności prefabrykowanych elementów do budowy ogrodzeń, wylewanie murków pod ogrodzenie powoli przestaje mieć sens. Dlaczego?

Oto najważniejsze wady wylewanych murków ogrodzeniowych, które powinny dać Ci do myślenia:

  • Wysoki koszt wykonania murków, zwłaszcza w dobie horrendalnych cen gotowego betonu;
  • Wykonanie murków jest czasochłonne, wymaga wielodniowych przygotowań (kopanie, szalowanie);
  • Końcowy efekt i tak będzie daleki od oczekiwań, ponieważ trudno jest zachować perfekcyjne wymiary murków (na długim odcinku z pewnością pojawią się tzw. fale, czyli krzywizny);
  • Dyskusyjna estetyka;

Alternatywą dla murków wylewanych są dziś panele betonowe, które wkopuje się w grunt na głębokość kilku centymetrów lub wręcz układa na linii gruntu, mocując je do słupków ogrodzeniowych. To rozwiązanie niestety nie rozwiązuje problemu przekopywania się zwierząt pod murkiem, na co szczególną uwagę powinni zwrócić właściciele psów mających swobodny dostęp do przydomowego ogrodu.

Murek pod ogrodzenie z gotowych elementów

Murek pod ogrodzenie z prefabrykatów to świetny wybór dla osób, którym zależy na dobrej, a wręcz bardzo dobrej estetyce. Mamy tutaj do czynienia z technologią, w ramach której układamy gotowe pustaki na przygotowanej podbudowie betonowej.

Pustaki występują w wielu wariantach kolorystycznych, co umożliwia łatwe dopasowanie wyglądu ogrodzenia do własnych preferencji estetycznych, jak i do architektury budynku. W ten sposób można osiągnąć zarówno efekt nowoczesny, jak i bardziej klasyczny.

W Świecie Kostki zauważamy rosnące zainteresowanie tym rozwiązaniem wśród naszych klientów, którzy bardzo często składają zbiorcze zamówienie zarówno na kostkę brukową, jak i właśnie prefabrykowane elementy do budowy murków ogrodzeniowych.

Oczywiście z uwagi na stosunkowo wysoki koszt, takie pustaki najczęściej wykorzystuje się do budowy tylko ogrodzenia frontowego, a boczne i tylne wykonuje się już klasyczną metodą z wylewaniem murka lub wykorzystaniem paneli betonowych.

Oto najważniejsze zalety gotowych, prefabrykowanych murków pod ogrodzenie:

  • Bardzo szybkie wykonawstwo;
  • Piękny efekt końcowy;
  • Możliwość idealnego dopasowania wyglądu ogrodzenia do architektury budynku, co pozwala osiągnąć spójny efekt wizualny;
  • Trwałe rozwiązanie na lata;
  • Możliwość zastosowania dowolnego rodzaju przęsła, tak drewnianego, jak i stalowego;
  • Precyzyjna kalkulacja ilości potrzebnego materiału, co eliminuje problem strat materiałowych oraz ryzyka zakupu zbyt małej ilości towaru do budowy ogrodzenia;

Znajdź murek pod ogrodzenie dla siebie  

Jeśli przekonaliśmy Cię do tego, aby zainwestować w estetyczne, trwałe ogrodzenie, przynajmniej frontowe, to w poszukiwaniu odpowiedniego materiału koniecznie zajrzyj do Świata Kostki. Jesteśmy jednym z największych składów kostki brukowej w regionie, oferując szeroki wybór prefabrykowanych elementów do budowy ogrodzeń.

W naszej stałej ofercie znajdziesz również m.in. palisady, obrzegowania, stopnie, płyty tarasowe czy meble betonowe. Oczywiście podstawę naszego asortymentu stanowi kostka brukowa w ogromnym wyborze kolorów, faktur, wymiarów i producentów.

Na miejscu nie tylko się zainspirujesz, ale też skorzystasz z fachowego doradztwa naszych ekspertów, którzy m.in. pomogą Ci rozwiązać konkretne problemy techniczne. Dodatkowo możesz zamówić usługę projektowania kostki i mieć ją nawet za symboliczną cenę, jeśli zdecydujesz się na zakup materiałów w Świecie Kostki. O szczegóły zapytaj naszych doradców.

Dodatkowo oferujemy usługę profesjonalnego układania kostki brukowej (w przypadku większych projektów). Służymy również namiarami na sprawdzone, rekomendowane przez nas ekipy brukarskie.

Salon wystawowy Świata Kostki mieści się w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4, a z częścią naszej oferty możesz się również zapoznać online.

Jeśli zdecydujesz się na zakup kostki brukowej, murków pod ogrodzenie czy dowolnych innych materiałów w Świecie Kostki, to możesz skorzystać z naszej usługi transportowej – wszystko dostarczymy pod wskazany adres, zapewniając również rozładunek HDS-em. Dostawy realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz