x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Wejście do domu z kostki? Sprawdź, dlaczego to dobry pomysł

Wejście do domu z kostki? Sprawdź, dlaczego to dobry pomysł

Budowa domu systemem gospodarczym może być opłacalna, natomiast oszczędności z tego tytułu zawsze są okupione ogromnym zaangażowaniem prywatnego czasu i pracy własnej. Inwestor musi podejmować mnóstwo najróżniejszych decyzji, często zdając się wyłącznie na swoją intuicję. Jeśli właśnie jesteś na etapie wyboru technologii wykonania wejścia do domu i wahasz się, czy postawić na płytę betonową z płytkami, cegłę klinkierową, drewno czy może kostkę brukową, to skorzystaj z naszej wskazówki.

W tym artykule dzielimy się kilkoma solidnymi argumentami, które przemawiają za wykonaniem wejścia do domu z kostki brukowej. Zapraszamy do lektury.

Bezdyskusyjna trwałość

Kostka brukowa jest zdecydowanie najtrwalszym materiałem, z którego można wykonać wejście do domu. Jeśli istotnym kryterium jest dla Ciebie wieloletnie użytkowanie wejścia i zachowanie go w dobrym stanie estetycznym i technicznym, to śmiało możemy Ci rekomendować właśnie kostkę.

Wybór na lata

Przy wyborze technologii wykonania wejścia do domu warto wziąć pod uwagę to, aby nie trzeba było ponosić wysokich kosztów konserwacji oraz szybkiej modernizacji czy naprawy. Ten problem jest niestety standardem w przypadku klasycznego rozwiązania, czyli wylania płyty betonowej obłożonej płytkami gresowymi.

W polskich warunkach klimatycznych rozsądnie jest postawić na technologię gwarantującą wieloletnie, zupełnie bezproblemowe użytkowanie, a za taką może uchodzić właśnie wykonanie wejścia do domu z kostki.

Świetna estetyka

Wejście do domu z kostki brukowej to propozycja dla osób, które cenią sobie nowoczesną stylistykę i architektoniczny minimalizm. Obecnie na rynku znajdziemy tak duży wybór kostek czy płyt tarasowych oraz palisad, że naprawdę nie ma żadnego problemu z dobraniem materiału pod kątem czy to kolorystyki, czy faktury.

Wejście z kostki będzie pięknie korespondować ze ścieżką, podjazdem do garażu, obrzeżem trawnikowym oraz elewacją budynku, codziennie ciesząc oczy mieszkańców i robiąc doskonałe wrażenie na gościach.

Walory użytkowe

Wejście do domu z kostki brukowej to świetny wybór pod kątem czysto użytkowym, a już szczególnie w sytuacji, gdy wejście nie jest zadaszone i będzie narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, deszczu czy śniegu.

Kostka brukowa ma naturalne właściwości antypoślizgowe, co minimalizuje ryzyko groźnych wypadków. Nie wymaga również żadnego zabezpieczania na zimę, jest niewrażliwa na deszcz, słońce etc. Wskazane jest jedynie jej zaimpregnowanie, dzięki czemu będziemy się dłużej cieszyć oryginalnym, głębokim kolorem kostki.

Koniec z wiecznymi remontami i naprawami

Decydując się na wejście do domu z kostki brukowej możesz raz na zawsze zapomnieć o wymianie popękanych i odspojonych płytek, o uzupełnianiu wypłukanej fugi, a także o żmudnym i kosztownym przeprowadzaniu prac konserwacyjnych przy drewnie – nawet egzotycznym.

Jest to zatem doskonały wybór dla osób, które chcą się po prostu cieszyć swoim domem, nie tracąc czasu i energii na ciągłe poprawki, naprawy, remonty i doglądanie, czy aby na pewno wejście do budynku nadal spełnia normy bezpieczeństwa.

Nie chcesz tego robić samodzielnie? Skorzystaj z usługi fachowców

Samodzielne wykonanie wejścia do domu z kostki brukowej nie jest bardzo trudne, natomiast wymaga dużego nakładu pracy i znacznej siły fizycznej. Nie każdy ma na to czas i ochotę, dlatego jeśli wolisz skorzystać z profesjonalnej usługi, to koniecznie zapytaj doradcę Świata Kostki o namiary na polecane ekipy.

Świat Kostki świadczy również profesjonalne usługi brukarskie, natomiast specjalizujemy się w realizowaniu dużych projektów. W przypadku tych mniejszych służymy rekomendacjami – znamy godne polecenia ekipy, którym możesz zaufać.

Co powiesz na projekt wejścia do domu z kostki?

Jeśli poza względami estetycznymi liczy się dla Ciebie również funkcjonalność i wygoda codziennego korzystania z wejścia do domu z kostki brukowej, to zachęcamy do skorzystania z naszej usługi projektowej, którą przy zamówieniu materiału w Świecie Kostki możesz mieć w symbolicznej cenie!

Profesjonalny projekt pozwoli maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, dopasować wnętrze do oczekiwań całej rodziny oraz uwzględnić specjalne potrzeby np. osób starszych czy z niepełnosprawnościami. O szczegóły usługi projektowej zapytaj doradcę Świata Kostki.

Zapraszamy do świata brukarskich inspiracji

Świat Kostki, jeden z największych składów kostki brukowej w regionie, mieści się w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko kostkę brukową, ale także szereg innych materiałów niezbędnych do realizacji inwestycji brukarskiej. Oferujemy m.in.: palisady, obrzegowania, stopnie, płyty tarasowe, meble betonowe czy murki i elementy ogrodzeniowe.

Przypominamy również, że dokonując zakupów w Świecie Kostki możesz skorzystać z naszej usługi transportowej. Dostawy materiałów realizujemy samochodem z HDS-em na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz