x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Aranżujemy teren wokół domu jednorodzinnego. Co jeszcze, poza kostką brukową, może się przydać?

Aranżujemy teren wokół domu jednorodzinnego. Co jeszcze, poza kostką brukową, może się przydać?

Gdy budowa domu jednorodzinnego zmierza do końca, zwykle inwestorzy decydują się na jeszcze jeden spory wysiłek finansowy – utwardzenie i zaaranżowanie terenu przy użyciu kostki brukowej. Jest to bardzo dobra decyzja, ponieważ dzięki kostce znacząco wzrasta funkcjonalność domu (można m.in. wygodnie wjechać do garażu czy dojść od furtki do drzwi bez brodzenia w błocie), ale też estetyka posiadłości. Jest to również pierwszy krok do założenia upragnionego, efektownego ogrodu. Taka aranżacja wymaga zgromadzenia sporej ilości różnego rodzaju materiałów. Sprawdź, co jeszcze, poza kostką brukową, może się przydać.

Palisady

Palisady to bardzo efektowne akcesoria betonowe wykorzystywane do aranżacji terenu wokół domu. Obecnie standardowo stosuje się je do budowy tarasów i schodów z kostki lub płyt betonowych. Palisady świetnie sprawdzają się też do aranżowania ogrodów, w tym wydzielania pięknych rabat czy tworzenia skalniaków.

Rada

Do budowy schodów wejściowych czy tarasowych szczególnie polecamy bardzo estetyczne i łatwe w układaniu mini palisady.

W ofercie Świata Kostki znajdują się palisady w najróżniejszych wariantach kolorystycznych i rozmiarach, co pozwala bez żadnego problemu dobrać je do konkretnego modelu kostki brukowej. Palisady natychmiast zwiększają użyteczność ogrodu i rozwiązują nawet poważne problemy aranżacyjne związane chociażby z dużymi różnicami w wysokości terenu. Naprawdę trudno sobie bez nich wyobrazić prace brukarskie i ogrodnicze.

Obrzegowania

Obrzegowania to bardzo szeroka kategoria produktów, ponieważ znajdziemy w niej zarówno standardowe krawężniki, jak i o wiele efektowniejsze elementy brukarskie, które śmiało można wykorzystać do aranżacji ogrodu, wykonania podjazdu, ścieżki czy oddzielenia rabat od trawnika.

Na które spośród tych rozwiązań warto się zdecydować? To już oczywiście zależy od projektu, konkretnych oczekiwań estetycznych i funkcjonalnych, jak również od możliwości finansowych inwestora. Jeśli chodzi o krawężniki betonowe, to pomimo – nie oszukujmy się – mało efektownego wyglądu, nadal znakomicie sprawdzają się one przy realizacji projektu brukarskiego. Ich podstawowym zadaniem jest stabilizowanie nawierzchni z kostki brukowej i zapobieganie jej przesuwaniu się pod naciskiem – jest to szczególnie ważne w przypadku podjazdów i parkingów.

Rada

Do zabezpieczania nawierzchni ścieżek i chodników (pod ruch pieszy) w zupełności wystarczą tzw. eko-bordiry – są elastyczne, dlatego pozwalają tworzyć bardzo efektowne kształty w ogrodzie.

Ponadto warto wspomnieć o niezwykle estetycznych bordirach trapezowych czy obrzeżach palisandrowych, które doskonale nadają się do wyznaczania granicy trawnika czy rabaty.

Stopnie

Idealny, a wręcz konieczny wybór dla tych, którzy decydują się na budowę tarasu z płyt betonowych lub kostki. Taki taras ma praktycznie same zalety. Nie wymaga odnawiania, jest bardzo odporny na niekorzystne warunki pogodowe, ma właściwości antypoślizgowe, a ponadto prezentuje się efektownie i znakomicie współgra z nowoczesną architekturą budynku.

Do budowy tarasu z płyt betonowych warto wybrać dedykowane stopnie, które dobrze współgrają z estetyką konstrukcji, a przy tym są bardzo funkcjonalne. Takie stopnie spokojnie można wykorzystać również do niwelowania różnic w poziomie terenu, budowy podestów wejściowych do domu czy tworzenia efektownych elementów dekoracyjnych w ogrodzie.

Płyty tarasowe

Jak sama nazwa wskazuje wykorzystujemy je do budowy tarasów. Płyty mają tę przewagę nad zwykłą kostką, że pozwalają osiągnąć znacznie bardziej estetyczny efekt końcowy, skracają czas wykonania tarasu (z uwagi na duży format) oraz harmonijnie dopasowują się do zabudowy domu jednorodzinnego. Płyty tarasowe mogą być również wykorzystywane do utwardzenia terenu wokół basenu ogrodowego czy budowy ścieżek.

Murki i elementy ogrodzeniowe

Aby stworzyć spójną aranżację terenu wokół domu i uzyskać efekt przepięknie zagospodarowanej posiadłości, dobrze będzie również zainwestować w odpowiednie akcesoria do budowy ogrodzeń czy murków. Takie elementy małej architektury prezentują się niezwykle estetycznie, a przy tym są trwałe, odporne na działanie czynników atmosferycznych i niewymagające odnawiania (w przeciwieństwie do chociażby stali czy tym bardziej drewna).

Meble betonowe

To taka „wisienka na torcie”. Meble betonowe pozwalają podkreślić piękno przemyślanej aranżacji, stając się niezwykle efektownym elementem małej architektury w ogrodzie czy na tarasie. Ich niewątpliwą zaletą jest całkowita bezproblemowość jeśli chodzi o pielęgnację, trwałość (spokojnie mogą być zimowane pod chmurką, nie trzeba ich w żaden specjalny sposób zabezpieczać) oraz minimalistyczny design, który wielu osobom z pewnością przypadnie do gustu.

Wszystkie spośród wymienionych akcesoriów betonowych są dostępne w stałej ofercie Świata Kostki. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem online oraz do odwiedzenia naszego salonu wystawienniczego w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4.

Napisz komentarz