Pustaki ogrodzeniowe: poznaj ich najważniejsze zalety

Pustaki ogrodzeniowe: poznaj ich najważniejsze zalety

W Polsce mamy silnie zakorzenioną tradycję grodzenia naszych nieruchomości – zarówno prywatnych, jak i komercyjnych czy firmowych. Z tego też powodu każdy inwestor prędzej czy później stanie przed dylematem: z czego wykonać płot, aby z jednej strony prezentował się on efektownie i dobrze korespondował z architekturą budynku, a z drugiej był trwały i stanowił realną zaporę dla potencjalnego włamywacza czy zwierząt? Wybór różnego rodzaju rozwiązań jest ogromny. Faktem jest również, że w naszym kraju coraz większą popularnością cieszą się pustaki ogrodzeniowe, które stanowią doskonałą alternatywę chociażby dla cegły klinkierowej, nie wspominając już o metalowych czy tym bardziej drewnianych słupkach (które niestety nie sprawdzają się w naszych warunkach klimatycznych). Jakie są najważniejsze zalety pustaków ogrodzeniowych? Dlaczego warto na nie postawić? Tego dowiesz się z poradnika przygotowanego przez ekspertów Świata Kostki.

Czym właściwie są pustaki ogrodzeniowe?

Pustaki ogrodzeniowe są bardzo uniwersalnym materiałem przeznaczonym – jak sama nazwa wskazuje – do wznoszenia ogrodzeń. Zostały wykonane z betonu przypominającego strukturą naturalny kamień, dzięki czemu gwarantują bardzo wysoką odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne czy zabrudzenie, ale też doskonale wpasowują się w otaczający krajobraz i są łatwe w utrzymaniu w czystości. W dobie nowoczesnej architektury beton znajduje zastosowanie właściwie wszędzie, idealnie współgrając z różnego rodzaju budynkami mieszkalnymi i firmowymi.

Pustaki ogrodzeniowe cieszą się rosnącą popularnością na polskim rynku z uwagi na fakt, iż pozwalają błyskawicznie wykonać efektowne ogrodzenie, a często też przy tym sporo zaoszczędzić. Wchodzą one w skład gotowych systemów ogrodzeniowych renomowanych producentów, jak chociażby Bruk-Bet. Takie rozwiązania oczywiście oferujemy w Świecie Kostki – największym składzie kostki brukowej w Sosnowcu i regionie.

Zalety pustaków ogrodzeniowych

Zacznijmy może od tego, że pustaki ogrodzeniowe prezentują się niezwykle efektownie. W dodatku nie ma obecnie najmniejszego problemu z tym, aby dopasować wygląd tych elementów ogrodzenia do architektury budynku czy charakteru ogrodu. Producenci wciąż dostarczają nam nowe propozycje estetyczne, różniące się kolorami czy fakturami. Przyjrzyjmy się nieco bliżej dwóm z nich, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów Świata Kostki.

Pierwsza propozycja to pustaki ogrodzeniowe Galant UNI SPLIT. Są one dostępne w sześciu wariantach kolorystycznych. Wyraźnie nierówna powierzchnia świetnie współgra z budynkami zarówno o tradycyjnej, jak i nowoczesnej zabudowie, prezentując się bardzo elegancko. Te pustaki ogrodzeniowe z powodzeniem mogą zostać wykorzystane do wzniesienia ogrodzenia pełnego (mur), jak również do budowy efektownych elementów architektury ogrodowej (murki, ławki, donice, zasłony, ściany pod rośliny pnące etc.).

Zwolennikom minimalistycznego, nowoczesnego designu śmiało możemy natomiast polecić pustaki ogrodzeniowe Continental od Bruk-Bet. Te dostępne w aż siedmiu wariantach kolorystycznych elementy do wznoszenia ogrodzeń bez problemu dopasują się do każdej przestrzeni, wprowadzając wrażenie harmonii, estetyki, a także tak modnej dziś stylistycznej ascezy. Będą dobrze korespondować zarówno z przęsłami metalowymi, jak i drewnianymi, choć oczywiście można je wykorzystać również do wzniesienia ogrodzenia pełnego. 

Kolejną ważną zaletą pustaków ogrodzeniowych jest fakt, iż umożliwiają one błyskawiczne wzniesienie ogrodzenia. Pod tym względem wypadają o wiele korzystniej niż chociażby cegła klinkierowa, która wymaga zbrojenia, dużej ilości zaprawy, fugowania – wszystko to zajmuje mnóstwo czasu, nie wspominając już o kosztach, jakie ponosi inwestor.

Ponadto cegła klinkierowa, choć niewątpliwie nadal atrakcyjna i klasycznie piękna, nie daje nam szerokiego pola do popisu w zakresie osiągnięcia indywidualnego efektu estetycznego. Jeśli cenisz sobie nietuzinkowe rozwiązania, chcesz dopasować design ogrodzenia ściśle do architektury budynku oraz własnych upodobań stylistycznych, to pustaki ogrodzeniowe zawsze będą najlepszym wyborem.

Niewątpliwą zaletą pustaków ogrodzeniowych jest również ich modułowość. Oznacza to, że można je układać we właściwie dowolny sposób, zgodnie z indywidualnym projektem. Pozwalają one na stworzenie ogrodzenia pełnego lub ażurowego. Z powodzeniem można je wykorzystać do budowy innych elementów architektonicznych w ogrodzie. Nawet ewentualny demontaż, gdy po latach stwierdzimy, że czas na zmianę, nie będzie stanowić tak dużego problemu, jak w przypadku cegły klinkierowej.

Szeroki wybór pustaków ogrodzeniowych w najróżniejszych wariantach kolorystycznych znajdziesz w naszym salonie wystawowym w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4. Przypominamy również o bardzo wygodnej dla Ciebie opcji dostawy zakupionych materiałów pod wskazany adres wraz z rozładunkiem. Dostarczamy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

 

 

 

Napisz komentarz