x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Kostka brukowa Behaton – cena, wzory, wymiary

Kostka brukowa Behaton – cena, wzory, wymiary

Kostka brukowa Behaton jest wręcz symbolem przemysłowych materiałów do utwardzania nawierzchni. Od wielu lat na rynku nie pojawiła się żadna równie popularna alternatywa. Ten model jest masowo wykorzystywany do budowy dróg osiedlowych, parkingów przy budynkach wielorodzinnych i sklepach wielkopowierzchniowych, wykonuje się z niego drogi dojazdowe przy autostradach, utwardza tereny przy firmach, ale też buduje chodniki, głównie na terenach wiejskich. Uniwersalność kostki Behaton jest na tyle duża, że nie dziwi fakt, iż wciąż świetnie się ona sprzedaje – i co ciekawe wśród jej nabywców są nie tylko firmy czy samorządy, ale też inwestorzy indywidualni. Ceny, wzory i wymiary kostki brukowej Behaton omawiamy w naszym poradniku.

Ceny kostki brukowej Behaton

Kostka brukowa Behaton uchodzi za tanią, ale czy to ma potwierdzenie w rzeczywistości? Aby się o tym przekonać zajrzyj do naszego sklepu internetowego i sprawdź, ile kosztuje 1 metr kwadratowy kostki Behaton. Prześledźmy cennik aktualny na koniec stycznia 2021 roku. I tak:

  • Kostka Behaton o grubości 6 cm kosztuje 55,35 zł/m2 brutto w kolorze szarym. Jeśli zdecydujesz się na kostkę w czerwonym lub grafitowym wariancie kolorystycznym, wówczas cena wyniesie 60,70 zł/m2
  • Kostka Behaton o grubości 8 cm w kolorze szarym kosztuje 63,35 zł/m2 Ta sama kostka, ale w grafitowym lub czerwonym wariancie kolorystycznym kosztuje już 67,16 zł/m2 brutto. Jak widać kolor robi tutaj sporą różnicę.

Rada

Jeśli czytasz ten poradnik wiele miesięcy po jego publikacji, to podane wyżej ceny prawdopodobnie są już nieaktualne. W takiej sytuacji zajrzyj do naszego sklepu internetowego i sprawdź, ile teraz kosztuje kostka brukowa Behaton. Możesz również skontaktować się z nami i poprosić o przygotowanie niezobowiązującej oferty.

Dodajmy także, że kostka brukowa Behaton jest dostępna w wersji z fazą, jak i bezfazowej.

Wzory kostki brukowej Behaton

Mogłoby się wydawać, że kostka przemysłowa nie musi prezentować się estetycznie, ponieważ wymagamy od niej przede wszystkim trwałości, użyteczności, dobrej ceny oraz szybkiego układania. Z drugiej jednak strony każdy wykonawca musi dziś zadbać o to, aby zrealizowana przez niego inwestycja była schludna. Kostka Behaton to gwarantuje.

Co prawda nie jest ona ani bardzo kreatywna pod względem kształtu, ani nie występuje w wielu różnych formatach, ale za to dzięki specjalnym zamkom zapewnia olbrzymią odporność na zapadnie się. Właśnie dlatego stosuje się ją głównie do utwardzania terenów, po których docelowo mają poruszać się samochody ciężarowe lub przewidujemy na nich intensywny ruch pojazdów osobowych – dobrym przykładem będzie tutaj parking pod budynkiem wielorodzinnym czy sklepem wielkopowierzchniowym.

O ile wzór kostki brukowej Behaton jest stały, o tyle mamy już pewne pole do popisu w kwestii kolorystyki. Do wyboru są trzy warianty kolorystyczne:

  • szary,
  • grafitowy.

W Polsce zdecydowanie najczęściej wybiera się szarą kostkę Behaton, choć obserwujemy sukcesywny wzrost zainteresowania także pozostałymi wariantami. Grafitowa kostka cieszy się dużą popularnością wśród deweloperów, którzy zamawiają ją w celu wykonania parkingów przy swoich nieruchomościach czy wybrukowania garaży podziemnych.

Z kolei czerwona kostka Behaton może być ciekawym rozwiązaniem do budowy placów manewrowych, utwardzania ścieżek w parkach, budowy progów zwalniających na ulicach osiedlowych czy wydzielania miejsc parkingowych. Wszystko jest tutaj kwestią projektu.

Wymiary kostki brukowej Behaton

Kostka Behaton jest dostępna w jednym wariancie wymiarowym, z charakterystycznym dla tego modelu zamkiem. Jej dokładne wymiary to 20x16,5 cm. Jest to więc kostka o sporym formacie, co sprzyja jej szybkiemu układaniu, również przy użyciu maszyn.

To warto wiedzieć

W modelu Behaton dostępne są również połówki oraz kostki brzegowe.

Zwracamy natomiast uwagę na fakt, że kostka brukowa Behaton występuje w kilku wariantach grubości, odpowiednio:

  • 6 cm – przeznaczona do budowy chodników, ścieżek rowerowych oraz podjazdów i parkingów, gdy nie przewidujemy ruchu pojazdów ciężarowych.
  • 8 cm – może być stosowana pod ruch ciężarowy oraz intensywny ruch samochodów osobowych.
  • 10 cm – taką kostkę Behaton wykorzystuje się do utwardzania terenu, po którym mają się poruszać najcięższe pojazdy, w tym maszyny budowlane.

Kostkę brukową Behaton w najlepszej cenie kupisz w Świecie Kostki. Jesteśmy największym składem kostki w regionie. Jeśli chcesz wcześniej sprawdzić, jak ten model prezentuje się na żywo, to koniecznie odwiedź nasz salon wystawowy w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4.

Na miejscu skorzystasz z fachowego doradztwa naszych ekspertów, którzy podpowiedzą Ci, jaką kostkę brukową wybrać do realizacji konkretnej inwestycji. Możesz również zlecić nam wykonanie projektu, a także uzyskać namiary na sprawdzone, rzetelne ekipy brukarskie.

Kupując kostkę brukową Behaton w Świecie Kostki możesz skorzystać z usługi transportu, którą realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz