x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Szukasz bruku w Katowicach? Największy wybór masz na wyciagnięcie ręki

Szukasz bruku w Katowicach? Największy wybór masz na wyciagnięcie ręki

Bruk to potoczne określenie materiału wykorzystywanego do utwardzania wszelkich nawierzchni. Historycznie nazywano tak popularne przed laty „kocie łby”, czyli po prostu polne kamienie, dzięki którym udało się rozwiązać problem błota zalegającego na miejskich traktach. Obecnie mamy do dyspozycji znacznie lepsze, praktyczniejsze i bardziej efektowne technologie, na czele z kostką brukową czy pięknymi płytami. Co ważne, materiały te są dostępne na każdą kieszeń i w szerokim wyborze faktur, formatów oraz wariantów kolorystycznych. Jeśli powoli zaczynasz się rozglądać za brukiem w Katowicach, to od razu zaplanuj sobie wizytę w Świecie Kostki – nasz salon wystawowy znajduje się po sąsiedzku, czyli w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4.

Jesteśmy jednym z największych składów kostki brukowej w regionie

Nie ma przypadku w tym, że Świat Kostki odwiedza wiele osób wcześniej szukających bruku w Katowicach. Co prawda w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy Górnego Śląska znajduje się wiele składów, ale niemal wszystkie oferują produkty wyłącznie wybranych firm, w dodatku w dość skromnym wyborze. My podeszliśmy do tego zupełnie inaczej. Zależy nam na tym, aby każdy klient, który odwiedzi Świat Kostki, znalazł u nas dokładnie taki bruk, jakiego potrzebuje. Dlatego stale uzupełniamy nasz asortyment i współpracujemy z największymi producentami kostki, w tym takimi firmami, jak Libet, Bruk-Bet, DREWBET czy Kost-Bet. Wybierając się do naszego składu kostki możesz mieć pewność, że nie zmarnujesz cennego czasu. Na miejscu czeka na Ciebie nie tylko ogromny wybór kostek brukowych czołowych producentów, ale także innych elementów betonowych niezbędnych do zrealizowania inwestycji (czy to w przydomowym ogrodzie, czy wokół firmy). Mamy tutaj na myśli m.in.:

 • krawężniki i obrzegowania,
 • palisady,
 • stopnie,
 • płyty tarasowe,
 • meble betonowe,
 • murki i ogrodzenia,
 • systemy odwodnieniowe.

Choć podstawowy asortyment naszego składu stanowi kostka brukowa, to gwarantujemy, że w jednym miejscu skompletujesz wszystkie potrzebne materiały, które pozwolą Ci zyskać piękny, funkcjonalny ogród, wygodny taras czy trwały, bezpieczny podjazd do garażu.

Skorzystaj z usług dodatkowych

W Świecie Kostki dużą wagę przykładamy do profesjonalnego doradztwa. Dlatego odwiedzając nas nie musisz mieć żadnego konkretnego pomysłu na zagospodarowanie terenu wokół domu czy firmy. Wystarczy, że przedstawisz nam swoje oczekiwania względem estetyki, jakości oraz określisz budżet, a nasi doradcy w krótkim czasie zaproponują Ci kompletny system składający się z konkretnych materiałów brukarskich. Rozwiążemy również problemy techniczne związane z np. nieregularnym ukształtowaniem terenu. Wszystkim naszym klientom rekomendujemy skorzystanie z usługi projektowania kostki brukowej. Jest to zdecydowanie najlepszy sposób na to, aby uniknąć niepotrzebnych wydatków, a przede wszystkim błędów, które rzutowałyby później na funkcjonalność np. ogrodu i wymagały kosztownych poprawek. Projekt zagospodarowania terenu, który wykonują nasi doświadczeni projektanci, pozwala zwizualizować sobie wygląd ogrodu oraz wprowadzić ewentualne zmiany jeszcze zanim rozpoczną się właściwe roboty. Gwarantuje on również precyzyjne wyliczenie ilości potrzebnego materiału, jak również dokonanie rzetelnej wyceny prac przez ekipę brukarską. A propos ekip. W Świecie Kostki możesz skorzystać z naszych rekomendacji i zatrudnić profesjonalnego, rzetelnego wykonawcę, który zapewni Ci najwyższą jakość świadczonych usług. Na pewno wiesz, jak trudno jest dziś znaleźć dobrych fachowców w rozsądnym terminie. Stale współpracujemy z ekipami, które są godne polecenia i chętnie dzielimy się z naszymi klientami takimi kontaktami.

Jaki rodzaj bruku powinieneś wybrać?

To już zależy od kilku ważnych czynników. Zawsze zachęcamy, aby przed rozpoczęciem właściwych poszukiwań kostki brukowej i innych elementów betonowych odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań:

 1. Jakim budżetem dysponuję?
 2. Jaką powierzchnię terenu chcę utwardzić?
 3. Czy planuję wykonanie tarasu z kostki brukowej lub płyt tarasowych?
 4. Jaki jest charakter budynku (nowoczesny, klasyczny, minimalistyczny, a może śródziemnomorski)?
 5. Jakie są moje oczekiwania jeśli chodzi o utrzymanie utwardzonych nawierzchni?
 6. Jaka kolorystyka najbardziej mi odpowiada?
 7. Czy z podjazdu i miejsc parkingowych będą korzystać samochody ciężarowe (np. śmieciarka, szambiarka etc.)?

Znając odpowiedzi na te pytania i korzystając z pomocy doradców Świata Kostki bez problemu znajdziesz takie materiały betonowe, które będą perfekcyjnie pasować do Twoich oczekiwań estetycznych, a przy tym okażą się trwałe, niekłopotliwe w eksploatacji oraz dostępne na Twoją kieszeń. Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Cię do odwiedzenia Świata Kostki w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4.  Naszym klientom oferujemy również usługę transportu zakupionych materiałów. Dowozimy je na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz