x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Holland

Format
Grubość
Kolor
56,27 zł
/ m2 Brutto
 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Holland to prostokątne, średniej wielkości kostki, o proporcji boków 1:2. Prostota i klasyczny wygląd decydują o ich popularności. Kostkę Holland można układać rzędowo, jodełkowo oraz w sposób mieszany. Bogata kolorystyka dodatkowo rozszerza zakres zastosowań oraz możliwość tworzenia barwnych wzorów. Kostka Holland w grubości 8cm produkowana jest w odmianie sfazowanej i bezfazowej.

TABELA WYMIARÓW

Kostka Holland: nie tylko na parkingi

Spośród wielu rodzajów kostek brukowych, ta należy do grona tych najbardziej rozpoznawalnych. Od lat stosuje się ją do utwardzania i wykańczania nawierzchni na całym świecie. Kostka Holland, choć uchodzi za produkt o przeznaczeniu typowo przemysłowym, w rzeczywistości z powodzeniem może być stosowana również na prywatnych posesjach. Jest bardzo uniwersalna pod względem zarówno wymiarów, jak designu. Kostka typu Holland to jeden z najchętniej wybieranych produktów z oferty sklepu Świat Kostki. W naszym krótkim poradniku wyjaśniamy, z czego właściwie wzięła się jej międzynarodowa „kariera” oraz podpowiadamy, jak można ją wykorzystać na etapie wykańczania terenu wokół budynku.

Kostka typu Holland do zastosowań profesjonalnych

Z tym rodzajem kostki brukowej, potocznie nazywanej holenderką lub cegiełką, najczęściej możemy się spotkać spacerując ulicami miast, jeżdżąc drogami osiedlowymi oraz robiąc zakupy w dużych sklepach. Z uwagi na bardzo atrakcyjną cenę kostka Holland jest idealnym wyborem do zastosowań profesjonalnych, czyli utwardzania znacznej powierzchni użytkowej.

Holenderkę stosuje się więc do wykańczania terenów wokół sklepów wielkopowierzchniowych, budowy parkingów, dróg o niewielkim natężeniu ruchu, chodników, ale też ścieżek rowerowych. Wykorzystuje się ją zawsze wtedy, gdy priorytetem jest:

  • Czas wykonania inwestycji
  • Utrzymanie jak najniższego kosztorysu
  • Solidność i akceptowalna estetyka
  • Trwałość infrastruktury

Kostka typu Holland spełnia wszystkie te kryteria, co dostatecznie wyjaśnia jej popularność, a wręcz powszechność. Dzięki standardowym wymiarom kostkę bardzo szybko i łatwo się układa – można też wykorzystać do tego specjalne maszyny, które posiadają chwytaki przystosowane do wymiarów kostki holenderki, dokładnie takich samych niezależnie od tego, gdzie jest sprzedawana. Standaryzacja to olbrzymi atut tego materiału, doceniany przez profesjonalistów na całym świecie.

Przed laty kostka typu Holland była chętnie stosowana również przez inwestorów indywidualnych, którzy wybierali ją do zagospodarowania terenu wokół domu czy budynku firmowego. Później na rynku pojawiło się znacznie więcej rodzajów kostki, przez co znaczenie holenderki w inwestycjach prywatnych wyraźnie spadło. Obecnie jednak obserwujemy stopniowy powrót do tego produktu. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że znów nastała „moda” na kostkę Holland.

Holenderka na prywatnej posesji? Czemu nie!

Mogłoby się wydawać, że tak prosta pod względem wizualnym kostka brukowa niespecjalnie nadaje się do zastosowania wokół domu. W końcu producenci oferują nam mnóstwo innych wzorów, często znacznie efektowniejszych, bardziej kreatywnych, lepiej pasujących do nowoczesnej zabudowy. Skąd więc wyraźny wzrost zainteresowania holenderką wśród prywatnych inwestorów?

Jednym z powodów jest fakt, iż kostka Holland coraz częściej pojawia się w projektach architektonicznych nawet uznanych pracowni. Projektanci i designerzy udowadniają, że holenderka spokojnie może być wykorzystana do zagospodarowania terenu wokół domu jednorodzinnego, zwłaszcza o nowoczesnej, minimalistycznej architekturze.

Do największych zalet kostki typu Holland zaliczamy jej prostotę, dzięki której świetnie koresponduje ona z praktycznie dowolnym stylem, tak budynku, jak i ogrodu. Holenderka na podjeździe będzie dobrze wyglądać zarówno w towarzystwie domu o ultranowoczesnej zabudowie, jak i klasycznego dworku. .

Jeszcze więcej inspiracji

Od dawna obserwujemy, że nasi klienci chętnie wybierają ten rodzaj kostki brukowej także do budowania obrzeży w ogrodzie. Ma to oczywiście związek z tym, że holenderka jest tanim rodzajem kostki, pod względem ceny wypadając korzystniej od chociażby gotowych palisad, obrzegowań czy nawet krawężników. Śmiało więc można ją zastosować do wyznaczania rabat, oddzielania trawnika od roślin ozdobnych czy nawet wykończenia powierzchni wokół domku gospodarczego.

To tylko wybrane pomysły na wykorzystanie kostki typu Holland. Jesteśmy przekonani, że ten poradnik dał Ci do myślenia i zmotywował Cię do rozważenia zakupu holenderki. Pamiętaj, że w świetnej cenie dostaniesz ją w sklepie Świat Kostki oraz oczywiście w naszym punkcie stacjonarnym w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4. Oferujemy również transport zakupionego materiału na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina.

100000 Przedmioty

Opis

Jednostka
metry kwadratowe

Brak recenzji użytkowników.