x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Behaton

Format
Grubość
Kolor
55,35 zł
/ m2 Brutto
 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Behaton to kostka przeznaczona do powierzchni przemysłowych, obciążonych dużym ruchem kołowym. Kształt kostki Behaton zapewnia trzymanie się kostek razem wzdłuż, co ma znaczenie w przypadku nawierzchni na skarpach. Kostka Behaton produkowana jest w kilku grubościach i kolorach, dostępne są również połówki oraz kostki brzegowe. Kostka Behaton o grubości 8cm i 10 cm jest dostępna również w formie bezfazowej. Kostka o grubości 8cm dostępna w wersji z fazą, mikrofazą i bez fazy.

TABELA WYMIARÓW

Kostka Behaton: najlepszy wybór do utwardzenia dużych powierzchni

Kostka Behaton jest bardzo specyficznym, doskonale kojarzonym rodzajem kostki brukowej, którą choć raz w swoim życiu widział każdy. Najczęściej stosuje się ją do utwardzania powierzchni przemysłowych, choć bywa również chętnie wykorzystywana do zagospodarowania terenów wokół budynków firmowych. Jej kluczową zaletą jest rewelacyjny stosunek ceny do trwałości, a specyficzny kształt gwarantuje stabilność oraz wieloletnią wytrzymałość podłoża na nawet duży nacisk. Kostkę Behaton kupisz w sklepie Świat Kostki oraz w naszym punkcie stacjonarnym w Sosnowcu. Zanim to zrobisz, upewnij się, że to odpowiedni wybór dla Ciebie. W naszym poradniku krótko charakteryzujemy kostkę typu Behaton i wymieniamy jej najważniejsze zalety.

Charakterystyka kostki typu Behaton

Jak wspomnieliśmy wcześniej, kostka Behaton jest stosowana niemal wyłącznie przy realizacji projektów przemysłowych. Wynika to z jej specyficznej konstrukcji. Dość nietypowy kształt umożliwia bardzo łatwe i szybkie układanie dużych połaci kostki przy użyciu maszyny, a zamki gwarantują szczelne przyleganie kostek do siebie. To z jednej strony przekłada się na trwałość podłoża, a z drugiej – co również nie jest bez znaczenia – minimalizuje zjawisko porastania kostki chwastami czy mchem.

Warto wiedzieć

Dzięki charakterystycznym zamkom kostka Behaton idealnie nadaje się do układania jej na skarpach. Dlatego często widuje się ją przy autostradach, wałach przeciwpowodziowych etc.

Kostka Behaton jest dostępna w różnych wariantach grubości – najpopularniejsza to 8 cm, która jest wystarczająco mocna, by mogły po niej jeździć samochody ciężarowe. Generalnie ten rodzaj kostki najczęściej wykorzystuje się do utwardzania terenów pod wzmożony ruch kołowy.

Czy kostka Behaton nadaje się do utwardzenia terenu wokół prywatnego domu?

Zdecydowanie tak. Otrzymujemy coraz więcej zapytań od osób indywidualnych, które poważnie rozważają zastosowanie kostki typu Behaton na swoich prywatnych posesjach. Wbrew pozorom to nie jest szalony pomysł. Taka kostka może być wyjątkowo ciekawym, nietuzinkowym elementem dekoracyjnym, który dodatkowo zagwarantuje najwyższe walory użytkowe.

Na wykorzystanie kostki typu Behaton na prywatnej posesji najczęściej decydują się osoby, którym bliski jest styl industrialny. Jeśli budynek pod względem architektonicznym jest utrzymany w stylu loftowym, to kostka brukowa o wyraźnie przemysłowym charakterze będzie tutaj znakomitym uzupełnieniem.

Prywatni inwestorzy docenią również fakt, iż kostka Behaton jest bardzo łatwa w układaniu, co pozwala znacznie szybciej zakończyć realizację projektu i nierzadko także obniżyć koszt robocizny. Zwłaszcza, jeśli do ułożenia jest stosunkowo duża i nieskomplikowana pod względem kształtu powierzchnia.

Poza tym kostka typu Behaton z powodzeniem może być wykorzystana do utwardzenia prywatnej drogi przed domem. Często jest tak, że mieszkańcy jednej ulicy, będącej drogą gruntową, nie mogą liczyć na jej budowę przez gminę, ponieważ jest to prywatna działka, w której mieszkańcy mają tylko udziały. Wówczas świetnym pomysłem będzie międzysąsiedzkie porozumienie i wspólne sfinansowanie utwardzenia, do czego można wykorzystać właśnie ten rodzaj kostki brukowej. Będzie niedrogo, estetycznie, a przy tym bardzo trwale.  

Właściwie jedynym obszarem, w którym niespecjalnie sprawdza się kostka Behaton, jest architektura ogrodowa. Z uwagi na mało efektowny wygląd i nietypowy kształt nie jest to naturalny wybór chociażby do wydzielania rabat czy wyznaczania kształtu trawnika. W takiej sytuacji zalecamy albo zainwestowanie w również niedrogą kostkę typu Holland, albo w specjalne obrzegowania lub palisady betonowe – oczywiście są one dostępne w sklepie Świat Kostki.

Kostkę Behaton zamówisz w naszym sklepie online lub w punkcie stacjonarnym w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4. Nie ma znaczenia, jak dużo kostki potrzebujesz – zrealizujemy każde zamówienie. Możesz również skorzystać z opcji dostawy pod wskazany adres. Kostkę Behaton dostarczamy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa, Będzina oraz sąsiednich miejscowości. Zapytaj nas o szczegóły i indywidualną ofertę!

1000000 Przedmioty

Opis

Jednostka
metry kwadratowe

Brak recenzji użytkowników.