x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Nowoczesne aranżacje kostki brukowej. Sprawdź, czym się charakteryzują

Nowoczesne aranżacje kostki brukowej. Sprawdź, czym się charakteryzują

Kostka brukowa już dawno przestała być traktowana wyłącznie jako funkcjonalny element otoczenia budynku. Dziś poza walorami praktycznymi oczekujemy od niej także tego, że będzie doskonale dopasowana do architektury domu pod względem estetycznym. Ogromny wybór kostek daje tutaj szerokie pole do popisu. Większość inwestorów odwiedzających nasz skład kostki w Sosnowcu stawia na nowoczesne aranżacje kostki brukowej. Co to właściwie oznacza? Czym charakteryzuje się taka nowoczesna aranżacja? Wyjaśniamy to w naszym poradniku.

Szarości wciąż są na topie

Zacznijmy od kwestii kolorystyki. Pod tym względem niewiele się zmienia już od dobrych kilku lat. Szara kostka brukowa to priorytetowy wybór większości inwestorów, którzy planują stworzenie nowoczesnej aranżacji betonowej wokół budynku. Taka kostka dobrze koresponduje z grafitowym dachem i białą elewacją, a więc także najpopularniejszym zestawieniem kolorystycznym na współczesnym rynku budowlanym.

Oczywiście nowoczesna kostka brukowa może występować również w innym kolorze. Zauważamy rosnące zainteresowanie kostkami w odcieniu piaskowca oraz melanżowymi, co także może dać interesujące efekty dekoracyjne.

Duży format? Jak najbardziej!

Nowoczesne aranżacje kostki brukowej kojarzą się przede wszystkim z kostkami wielkoformatowymi oraz płytami betonowymi. Takie elementy prezentują się niezwykle efektownie, oczywiście głównie na dużych działkach oraz w towarzystwie minimalistycznych projektów domów jednorodzinnych. Kostka wielkoformatowa jest ciekawym wyborem na podjazd do garażu, a przede wszystkim na taras – czy to przylegający do budynku czy zbudowany na gruncie. Warto wziąć takie rozwiązanie pod uwagę.

Duży format kostki wymusza oczywiście stworzenie odpowiedniego projektu zagospodarowania terenu. Klienci Świata Kostki mogą tutaj liczyć na pomoc naszego studia projektowego, które przygotuje efektowną oraz funkcjonalną aranżację idealnie dopasowaną do specyfiki konkretnej działki.

Kostka brukowa jako element aranżacji ogrodu

Kostka brukowa i inne elementy betonowe są dziś chętnie wykorzystywane również do aranżowania przestrzeni ogrodowej. Mamy tutaj na myśli rabaty kwiatowe czy skalniaki. Kostkę stosuje się do wyznaczania trawnika, niwelowania nierówności terenu czy budowy ścieżek prowadzących do dalszych sektorów ogrodu.

Dzięki temu cały projekt zagospodarowania terenu wokół domu prezentuje się spójnie i nowocześnie, nawiązując tutaj np. do bardzo popularnego stylu japońskiego (łączącego w sobie tradycję z nowoczesnym minimalizmem).

Akcent na kostki bezfazowe

Bardzo ważnym trendem charakteryzującym nowoczesne aranżacje kostki brukowej jest stosowanie modeli kostek bezfazowych. Przypomnijmy, że kostki z fazą mają zaokrąglone brzegi, przez co nie da się ich ułożyć ściśle obok siebie (zawsze powstaje wyraźna przerwa, czyli fuga, którą wypełniamy piaskiem lub specjalną masą). Coraz więcej inwestorów oczekuje czegoś zupełnie innego, stąd na popularności szybko zyskują kostki bezfazowe.

Tego typu kostki ściśle przylegają do siebie, dzięki czemu odstęp między nimi jest minimalny i nie tak widoczny, jak w przypadku kostek z fazą. Wymaga to znacznie większej precyzji wykonania, ponieważ ewentualnych błędów nie da się już zamaskować przy użyciu piasku – dlatego decydując się na tę opcję koniecznie skorzystaj z usługi brukarskiej realizowanej przez sprawdzoną, doświadczoną ekipę. W Świecie Kostki uzyskasz namiary na polecane przez nas firmy.

Pożądany minimalizm

Nowoczesne aranżacje kostki brukowej można podsumować jednym zdaniem: im mniej, tym lepiej. Odchodzi się dziś od betonowania każdego skrawka działki. Ważniejsze jest to, aby stworzyć taki projekt, który z jednej strony zagwarantuje komfortowe korzystanie z terenu wokół domu, a z drugiej będzie podkreślać naturalne walory ogrodu. Dlatego kostkę brukową stosuje się tylko tam, gdzie jest to niezbędne i wskazane z punktu widzenia estetyki.

Szukasz inspiracji? Zapraszamy!

Jesteśmy nie tylko największym składem kostki brukowej w regionie, ale także centrum inspiracji i doradztwa technicznego dla naszych klientów. W naszym salonie wystawienniczym w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4 czeka na Ciebie ogromny wybór kostek czołowych producentów oraz innych produktów betonowych uzupełniających nowoczesną aranżację w ogrodzie.

Na miejscu możesz skorzystać z fachowych porad naszych ekspertów oraz zamówić indywidualny projekt zagospodarowania terenu wokół domu czy firmy – zapytaj nas o szczegóły. Ogromna wystawa kostek brukowych pozwoli Ci porównać poszczególne modele ze sobą pod względem kolorystyki i faktury, dzięki czemu dużo łatwiej dobierzesz taką kostkę, która będzie idealnie współgrać z architekturą budynku i wpisze się w Twoje preferencje estetyczne.

Pamiętaj również, że kupując kostkę brukową w Świecie Kostki możesz skorzystać z naszego transportu realizowanego na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz