x

Szybki kontakt

Kontakt z biurem: 536 324 555

Zamów koncepcję architektoniczną 

Kontakt z projektantem: 535 585 492

Taras z płyt betonowych - dlaczego to dobry pomysł?

Taras z płyt betonowych - dlaczego to dobry pomysł?

Płyty tarasowe cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem wśród inwestorów planujących zaaranżowanie ogrodu, utwardzenie terenu wokół domu oraz budowę tarasu. Skupmy się na tym ostatnim. Murowane tarasy od dawna są passe, głównie z uwagi na wysoki koszt ich wykonania, ciężką konstrukcję i kłopotliwe wykończenie (płytki, które po każdej zimie trzeba naprawiać, drewno, które jest drogie, kompozyt, którego jakość pozostawia wiele do życzenia). Hitem są natomiast tarasy na gruncie, które można wykończyć właśnie przy pomocy efektownych płyt.

Taras z płyt betonowych ma wiele istotnych zalet, które przekonują coraz więcej inwestorów. Najważniejsze z nich omawiamy w naszym artykule.

Fantastyczny design

Jeśli nie wiesz, czym wyłożyć taras, to pierwszym kryterium, jakie warto wziąć pod uwagę, są względy estetyczne. W końcu taras przede wszystkim musi Ci się podobać, dobrze korespondować z architekturą budynku i robić duże wrażenie na przyjmowanych gościach – to wizytówka ogrodu.

Jest to jednoczenie jeden z głównych argumentów przemawiających za wybraniem płyt betonowych. Czołowi producenci oferują szeroki wybór wariantów kolorystycznych, faktur i wymiarów, co pozwala z łatwością dopasować wygląd materiału do swoich preferencji. Nie powinno być również problemu ze znalezieniem takich płyt, które pozwolą uzyskać unikalny efekt stylistyczny i wyróżnić taras na tle tego, co znajduje się w ogrodach sąsiadów.

Rada

Jeśli dysponujesz mocno ograniczonym budżetem, to rozważ zakup kostki brukowej na taras – najlepiej w większym formacie. Powinna być nieco tańsza, a również pozwoli uzyskać bardzo ciekawy efekt końcowy.

Alternatywą dla płyt betonowych może być kamień ciosany – to bardzo ciekawy materiał do budowy tarasu, który wcale nie jest zarezerwowany tylko dla fanów klasycznego, wręcz rustykalnego designu. Kamień tarasowy może mieć również nowoczesny charakter i znakomicie korespondować z minimalistyczną architekturą domu.

Wieloletnia trwałość

W Świecie Kostki bardzo często gościmy klientów, którzy są już zdecydowani na wybudowanie tarasu z płyt betonowych czy kostki brukowej, z wykorzystaniem solidnych obrzeży tarasowych. Bywa, że są to osoby, które w przeszłości miały już taras wykończony klasycznymi płytkami czy gresem i nie chcą nigdy więcej powtórzyć tego błędu.

Trwałość to niezaprzeczalna zaleta tarasu z płyt betonowych. Jeśli nie uśmiecha Ci się coroczne odnawianie tarasu, regularne remontowanie jego nawierzchni i wydawanie ogromnych pieniędzy na konserwację, to postaw na sprawdzoną, trwałą technologię betonową.

Przy okazji zachęcamy do lektury innego artykułu, w którym rzeczowo porównujemy taras z płyt tarasowych oraz taras z drewna. Przekonasz się, na jak wielu polach przewagę uzyskuje ten pierwszy.

Bezobsługowość

Taras z płyt betonowych nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy go co jakiś czas zamieść szczotką z twardym włosiem, ewentualnie 2-3 razy w roku umyć myjką ciśnieniową (szczególnie po imprezie, gdy na płytach zostały tłuste plamy z grilla etc.).

Dobrym pomysłem jest również okresowe przeprowadzenie impregnacji powierzchni tarasu – służą do tego specjalne środki w płynie, które rozprowadza się zwykłym wałkiem lub pędzlem. Impregnacja chroni przed utratą koloru, może dawać pożądany przez wielu inwestorów efekt mokrej kostki oraz ułatwia późniejszą pielęgnację tarasu.

Bezpieczeństwo

Często niedocenianą zaletą tarasu z płyt betonowych jest bezpieczeństwo korzystania z niego – nie tylko w okresie letnim, ale przede wszystkim jesienią i zimą. Betonowa nawierzchnia ma naturalne właściwości antypoślizgowe, co minimalizuje ryzyko upadku – na pewno zwrócą na to uwagę rodzice małych dzieci.

Stąpanie po tarasie z płyt betonowych boso jest nie tylko bezpieczne, ale też całkiem przyjemne. Beton nie nagrzewa się tak mocno jak np. modny kompozyt (traktowany jako alternatywa dla piekielnie drogiego drewna egzotycznego).

Ciekawe pomysły aranżacyjne

Płyty betonowe to tylko jeden z materiałów używanych do budowy tarasu. Wykorzystując inne produkty z betonu można stworzyć naprawdę fantastyczną konstrukcję, która będzie nie tylko efektowna, ale też funkcjonalna, wygodna w codziennym użytkowaniu i idealnie wpasuje się w przestrzeń ogrodu.

Bardzo ciekawym pomysłem może być np. zabudowanie tarasu od frontu betonowymi donicami na rośliny jednoroczne lub wieloletnie. Wiele osób decyduje się też na wykonanie murków osłaniających od wiatru i sąsiadów. Opcji jest wiele, a po garść inspiracji zapraszamy do Świata Kostki.

Świat Kostki to jeden z największych składów kostki brukowej w regionie. W naszej ofercie znajdziesz oczywiście szeroki wybór płyt betonowych do budowy tarasu. Już teraz zapraszamy do naszego salonu wystawowego w Sosnowcu przy ulicy Stawowej 4.

Zamawiając kostkę brukową i inne elementy betonowe w Świecie Kostki możesz skorzystać z naszego transportu. Dostawy zakupionych materiałów realizujemy na terenie Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Chorzowa i Będzina oraz innych okolicznych miejscowości.

Napisz komentarz